אז מה זה להיות הנדסאי צעיר? טור אורח ראשון. צילום: איתמר אביב

אז מה זה להיות הנדסאי צעיר? טור אורח ראשון

איך הופכים טכנולוגיה לספורט? מה צריך בשביל להקים חברת הייטק בבית ספר? איך תלמידי תיכון מתמודדים באתגר שבבניית הרובוטים? ומה זה בכלל המונח FRC? קבוצה #2230 בטור אישי תענה על כל השאלות

חשבתם לעצמכם פעם איך אפשר להפוך טכנולוגיה לספורט והנאה? ארגון FIRST מבצע את זה משנת 1989. תתכוננו להישאב לחגיגה של מדע, טכנולוגיה ואנשים טובים, כי אנחנו קבוצת מספר 2230 מתיכון הנדסאים הרצליה, או אם תרצו "General Angles", מזמינים אתכם ליהנות מטור אורח שבועי שיסקר את עונת הבנייה עד התחרות בהיכל נוקיה שתיערך בין במהלך חודש מרץ, והכניסה אליה חופשית.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:
• שרו שקיימו יחסי מין / וזכו במיליוני צפיות! 
• 3 אפליקציות שיעזרו לכם לעצב ת'חדר
• הקרב הגדול הבא: על הרכב שלנו

FIRST הוא ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שמטרתו היא עידוד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה. הארגון הוקם לפני כ-20 שנה על ידי היזם דין קיימן. FIRST Israel הוקם בשנת 2005 ומשלב כ-3,000 ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ. הפרויקט מתקיים בסיועם של ההורים, המורים, המדריכים והמתנדבים מהקהילה הציבורית, האקדמית והעסקית. לארגון יש מספר תחרויות רובוטיקה המתאימות לגילאים שונים. הנחשקת ביותר היא תחרות ה-FRC. השם של התחרות השנה הוא "Aerial Assist".

בזמן שאנחנו עובדים במעבדה ומנסים לבנות את הרובוט הטוב ביותר בחודש וחצי, עושים כמונו גם ילדים בארצות הברית, קנדה וגרמניה. הפעילות מגיעה לשיאה בתחרות רובוטיקה בינלאומית שבה זוכות הקבוצות להערכה רבה, שיתוף הקהילה בתוצרים וכן שיתוף פעולה עם קבוצות אחרות, שיפור הביטחון העצמי, יצירת קשרים חדשים וגילוי מסלולי קריירה לעתיד שלהם.

עובדים במעבדה של תיכון הנדסאים בהרצליה
עובדים במעבדה של תיכון הנדסאים בהרצליה
צילום: איתמר אביב

כל שנה מתפרסמת משימה חדשה ועל הקבוצות לתכנן, לשרטט, לעצב, לבנות ולתכנת את הרובוט הטוב ביותר בזמן מוגבל של 45 ימים. עלינו לעבוד בצוות לחשוב על אסטרטגיה, להתמודד עם בעיות ואתגרים, כדי להצליח לעמוד ביעדים ובזמנים שהצבנו לעצמנו תוך שמירה על החוקים ולוחות הזמנים שמוכתבים מראש לכל הקבוצות המשתתפות.

בארץ ישנן 52 קבוצות (ורק אחת מהרצליה). זו החוויה הקרובה ביותר ל"עולם ההייטק האמיתי". מהנדסים ומנחים מקצועיים שנחשבים לנו כמנטורים, תורמים מהידע שלהם ומזמנם בכדי להנחות וללוות את הקבוצות.\

אילוסטרציית הרובוט של תחרות ה-FLFL
אילוסטרציית הרובוט של תחרות ה-FLFL
צילום: אור דוד

עוד לפני הקיק-אוף, האירוע שמציין את פתיחת עונת ה-FRC השנתית, קבוצות מכל העולם מנסות לנחש את המשימה שתפורסם לפי רמזים שהארגון מפרסם. האירוע משודר בשידור חי דרך האינטרנט מארצות הברית, כאשר אלפי קבוצות מכל רחבי העולם צופות בזה בו זמנית.

במוצאי שבת האחרון כל חברי הקבוצה ובוגרי תיכון הנדסאים הרצליה, הגיעו למפגש מרגש בו נחשפנו למשימה השנה. עכשיו אנחנו מוכנים ל-45 ימים אינטנסיביים של עבודה מהנה ללא הפסקה.

יום לאחר השידור החי, כל הקבוצות הישראליות נפגשות לקיק-אוף הישראלי במהלכו יש סדנאות שונות ומקבלים ערכה בסיסית לבניית הרובוט. מהרגע הזה כל הקבוצות ברחבי העולם מתחילות לבנות את הרובוט שלהן, והקבוצות המנצחות באירועים האזוריים עולות לתחרות העולמית שבארצות הברית!

עבודה משולבת עם הנאה.
עבודה משולבת עם הנאה.
צילום: דורין שני

כל הקבוצות בארץ יושבות וצופות.
כל הקבוצות בארץ יושבות וצופות.
צילום: צילום מסך מהפייסבוק של FIRST ישרא

אחרי המון ציפייה התחלנו לעבוד! אנחנו מקווים שתהיה לנו עונה טובה, מלאה ברעיונות ולמידה. אנחנו נמשיך לעדכן אתכם מידי שבוע, ולסיום, הנה תמונה שלנו במסורת ארוחת הערב היומית.

מסורת ארוחת הערב היומית.
מסורת ארוחת הערב היומית.
צילום: אורי לויט

תגובות