מיקרוסופט מכריזה: הטאבלט שיחליף את המחשב הנייד. צילום: צילום מהאתר הרשמי

מיקרוסופט מכריזה: הטאבלט שיחליף את המחשב הנייד

מיקרוסופט מכריזה על הטאבלט החדש שלה, דק יותר, גדול יותר, קל יותר, ובקיצור - טוב יותר, ובנוסף לכל, הם טוענים שכבר בקרוב הוא גם יחליף את המחשב הנייד

ביום שלישי הכריזה חברת מיקרוסופט על הדור השלישי של הטאבלטים שלהם, Surface pro 3. לדבריהם, הטאבלט שלהם לא יכול להתחרות רק בטאבלטים של אפל וגוגל, אלא גם להחליף את הלפטופים באשר הם.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

הטאבלט החדש יהיה בגודל 12 אינץ' ביחס של 3:2, לדבריהם של מיקרוסופט הגודל מזכיר דפדפת A4, ובכדיי להגביר את הדמיון לדף A4 הפשוט, הם החליפו את טכנולוגית המסך לטכנולוגיה של חברת tring-N מכפר סבא, ממש גאווה ישראלית. טכנולוגיה זו מאפשרת להשתמש גם באצבעות וגם בעט, אשר עוצב בצורת עט רגיל ולא בצורה הדקה של עטי מגע נפוצים.

הכתיבה עם העט מתאפשרת על ידי תוכנת Onenote, המיועדת לרשימת פתקים ושמירת התוכן שבהן בענן שיהיה זמין למשתמש בכל מכשיר דרך חשבון המיקרוסופט שלו. בנוסף, שיכללה מיקרוסופט יכולת לצייר על מסמכים, תמונות או כל דבר אחר, כשאפשר לשמור את הציורים על המקור או בנפרד ממנו.

תכונה נחמדה נוספת שיש למכשיר הוא להפעיל את תוכנת הכתיבה על ידי לחיצה על הכפתור שבראש העט, גם אם המכשיר כבוי, מה שמקצר את התהליך לפתיחת היישום. שיפורים נוספים אשר מופיעים בטאבלט, באופן החיצוני– גוף דק וקליל, עובי של 9.1 מילימטר ומשקל של 800 גרם.

לטענת החברה זהו המחשב הקל והדק בעולם אשר מופעל על מעבד אינטל core, והיא מבטיחה שהמכשיר יהיה נוח להחזקה ואינו מעייף את הידיים. כמו כן, בדורות הקודמים היה לו שני זוויות עמידה, אך עכשיו אפשר להציב אותו כמעט בכל זווית, מזווית כמעט אנכית עד לזווית של 150 מעלות.

ובתוך המכשיר: מחשב עם מעבד iCore מהדור הרביעי של אינטל, מעבד גרפי מובנה של אינטל, זיכרון עבודה של 4 או 8 ג'יגה-בייט, ואחסון פנימי של 64 עד 512 ג'יגה בייט, מצלמה קידמית ואחורית של 5 מגה-פיקסל, תמיכה ברוב סוגי הקישוריות החוטיים והאלחוטיים, מערכת אוורור שקטה ויעילה וחיי סוללה של עד 9 שעות עבודה.

בגלל שמיקרוסופט לא רוצה להתחרות רק בטאבלטים אלא גם בלפטופים, היא חשפה גם מקלדת חדשה ודקה במיוחד, אשר מתחברת אל הטאבלט באופן מגנטי חזק שנותן תחושה של עבודה בלפטופ רגיל. הטאבלט נמכר בארצות הברית במחיר של 800$ בהשוואה לטאבלטים אחרים שנמכרים בטווח מכירים של 300$-500$, ובהשוואה ללפטופים כגון macbook שמגיעה למחיר של 900$.

תגובות