כך תגרמו לאנשים לאשר את בקשת החברות שלכם בפייסבוק. צילום: מאיה אבישר

כך תגרמו לאנשים לאשר את בקשת החברות שלכם בפייסבוק

שלחתם למישהו בקשת חברות? נער שאת מאוהבת בו? חבר שפגשתם לפני חודשיים באיזה מחנה נידח ואת רוצה לשמור על קשר?

יש האומרים שפרופיל הפייסבוק הוא כרטיס הביקור של האדם, מעין רושם ראשוני בין אם אתם משתמשים בו למטרות עבודה, היכרות, מציאת אהבה, לבטא את אשר על לבכם או סתם כדי לשמור על קשר עם החברים שאתם פחות בקשר איתם בווטסאפ. צריך לדעת שחשוב ליצור פרופיל פייסבוק מזמין שיגרום לאנשים ששלחתם להם בקשת חברות לאשר אתכם. אז איך עושים את זה? נתחיל.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

תמונת פנים

תמונת הפרופיל בפייסבוק צריכה להיות תמונה קרובה שבה רואים את הפנים שלכם ובה אתם מצולמים לבד. כך, כשאתם מוסיפים אדם לפייסבוק הוא לא יצטרך להיכנס לפרופיל כדי לבדוק מי אתם ואיך אתם נראים. יש לדאוג לא לשים חפצים אשר מסתירים את העיניים כגון משקפי שמש.

בנוסף לכך, בתמונת הפרופיל מומלץ לחייך, כך תראו אנשים חביבים ומזמינים, גם אם בחרתם לא לחייך, זה בסדר, רק אל תשימו תמונה שלכם ב"דאק פייס".

תמונת פרופיל. הלייקים והפנים
תמונת פרופיל. הלייקים והפנים © הפרופיל של חן

לייקים בפרופיל

כמות הלייקים לא באמת משנה, אך ישנה עדיפות שבתמונת הפרופיל יהיו לכם יותר לייקים מבתמונות אחרות, אז, בקשו מכל החברים שיפרגנו לכם לפחות בתמונה הזו.

לא דרך המראה!

לתמונת הפרופיל והקאבר אל תצטלמו דרך המראה, זה יראה לא מקצועי ויעשה רושם שאין לכם חברים שיצלמו אתכם, רצוי מאוד להשתמש לתמונת הפרופיל בתמונה הצולמה במצלמה מקצועית, אם אין לכם, דאגו שהתמונה תראה באיכות טובה.

תהיו לבושים

בין אם את בחורה ובין אם אתה בחור, בתמונות הפרופיל והקאבר רצוי שתהיו לבושים. את יכולה להשוויץ בבגד ים ואתה יכול להשוויץ בגוף החטוב אך לא מומלץ בתמונות אלה, זה משדר זולות, וכבחורה לראות גבר שתמונת הפרופיל שלו ללא חולצה עושה לי רושם של בחור פתטי ומתלהב, תנו לאנשים להיות קודם בחברים שלכם לפני שהם נכנסים אליכם למתחת לחולצה.

קאבר חברתי. לא לבד
קאבר חברתי. לא לבד © הפרופיל של חן

קאבר חברתי

כתבנו שבתמונת הפרופיל רצוי שתופיעו לבד. אך בתמונת הקאבר רצוי להופיע עם אנשים נוספים אפילו בעת פעילות כלשהי, כך תצרו רושם של אדם בעל חיי חברה מעניינים. אל תשימו תמונה של הכלב שלכם, הוא אמנם חברו הטוב של האדם, אך אינכם רוצים שיחשבו שהוא חברכם היחידי.

לא להיות פתטיים בעבודה

אינכם חייבים לחשוף את מקום עבודתכם אם אינכם מעוניינים בכך, אך אל תכתבו משפט מתחכם ופתטי כמו "אני לא עובד, עובדים בשבילי".

שם, עבודה ופיד נקי
שם, עבודה ופיד נקי © הפרופיל של חן

השם שלכם באנגלית

רצוי שהשם שלכם בפייסבוק יהיה באנגלית, אלא אם כן אתם רוצים שיסיקו שאתם לא יודעים אנגלית, ערסים או ילדים קטנים.

הגדרת פרטיות

אם בחרתם לחסום את הפרופיל מטעמי פרטיות וכדי שמי שאינו חבר שלכם לא יוכל לראות, מומלץ שתגדירו כציבורי תמונות וסטטוסים יותר מרשימים שלכם כגון תמונות שלכם מרצים על הבמה בכנס הפיזיקה האזורי או במועצת התלמידים, או סטטוס שזכה להרבה לייקים. כאן אתם יכולים לחשוף את התמונות שלכם בבגד ים ובלי חולצה.

ספאם

אין דבר יותר מעצבן מפרסומות שיחצני מסיבות ווירוסים מתייגים אתכם. נכון, זה לא כיף למחוק כל פעם מחדש (תוכלו להגדיר הגדרות תיוגים), אך עדיף להציג פרופיל נקי שנראה פעיל וללא ספאמים.

אל תגרמו להם למחוק אתכם

אם הוספתם את הבחור או הבחורה בכדי להתחיל איתו או איתה, אל תשלחו הודעה לפני שהוא מאשר לכם את בקשת החברות, וגם אז אל תכתבו דברים שיגרמו לו למחוק אתכם לדוגמה: "מכירים?" כשאתם הוספתם, זה פתטי, חרוש, מגעיל ולא מקורי. כן וגם אם האדם שהוספתם שולח לכם את ההודעה הזו אל תשקרו ותכתבו שנראה לכם, היו גלויים.

תגובות