נוסטלגיה: משחקי המחשב של פעם. מערכת

נוסטלגיה: משחקי המחשב של פעם

עוד לפני שעולם הגיימינג עבר למשחקי רשת מתקדמים רבי משתתפים, פלייסטיישן ו-XBOX בשלל גרסאות, היו כמה משחקים פשוטים במיוחד מבחינה גראפית ומשחקית, שהצליחו ובגדול. הבאנו לכם אותם לרגע של נוסטלגיה

משחקי מחשב היו נחלתם של ילדים ובני נוער החל מסוף שנות השמונים, כשמחשבים החלו לפקוד את בתיהם באופן שוטף. לאלו שלא היה מחשב בבית, היה מכשיר שמאפשר משחקי מחשב בעזרת הטלוויזיה, כשהמשחקים אוחסנו על דיסקטים מיוחדים.

פקמן 

אז נתחיל במשחק הראשון, הפקמן. זה אחד המשחקים שאני אישית גדלתי עליו. המשחק פותח על ידי חברת Namco ויצא לראשונה ב-22 במאי 1980.

המשחק עצמו הוא משחק מבוכים שבו אתם הדמות פק-מן (העיגול הצהוב עם המשולש החסר). במהלך המשחק אתם צריכים לנסות לאכול גלולות ופירות, בשעה שמספר מפלצות רודפות אחריו ומנסות לאכול אותו.

למשחק יוצאות עדיין גרסאות חדשות בשביל שיפור האיכות אך תמיד נשארת אותה משחקיות ועלילת המשחק נשארה אותו הדבר.

מי אמר פק-מן ולא קיבל?
מי אמר פקמן ולא קיבל?

האחים סופר מריו

אין אחד שלא מכיר את הצמד 'האחים מריו'. המשחק הראשון יצא לקראת סוף שנת 1985 על ידי החברה נינטנדו. המטרה במשחק היא להציל את הנסיכה תוך כדי חקירה של ממלכת הפטריות. האחים מריו תוקפים את האויב בכך שקופצים על חלקו העליון. במשחק 8 עולמות, ובכלעולם 4 שלבים שכל שלב מתאפיין בצורה שונה (נוף, איזור וכדומה).

האחים מריו. צמד חמד.
האחים מריו. צמד חמד.

טטריס

המשחק שיצא בשנת 1985 הוא פאזל בזמן אמת. במהלך המשחק, על השחקן לכוון צורות המורכבות מקוביות בצבעים שונים, שנופלות במהירות מהשמים, ועליכם להשלים אותן לתוך פאזל מסודר. כאשר הקוביות מגיעות לחלק העליון של מסך המשחק אתם נפסלים והמשחק נגמר. או באנגלית - Game Over!

המשחק המיתולוגי והאהוב.
המשחק המיתולוגי והאהוב.

הנסיך הפרסי

המשחק הראשון בסדרה יצא בשנת 1989. המשחק מתרחש בממלכת פרס. ג'אפר, יועצו של הסולטאן שנמצא במלחמה רחוקה, נשאר למלוך בהיעדרו. ג'אפר נותן אפשרות בחירה לנסיכה: להינשא לו או למות. תקוותה היחידה של הנסיכה היא הצעיר שמאוהב בה, אך ג'אפר משליך אותו לצינוק בארמון. למשחק יצא חידוש בשנת 2007 לקונסולות משחקים שונות ביניהם XBOX ,PS3 ו-WII.

מי פרסי מי?
מי פרסי מי?

פוקימון אדום וכחול

ללא ספק המשחק החדש ביותר שנמצא כאן ברשימה ומוכר יותר לדור של היום. אלו הם שני המשחקים הראשונים בסדרה. במהלך המשחק אתם מגלמים נער או נערה שחיים בעולם שבו ישנן מפלצות הנקראות "פוקימונים".

מאמנים שונים תופסים את הפוקימונים, מאמנים אותם ומשפרים אותם לקראת קרבות עם אחרים. אתם תעשו את אותו הדבר אך בסופו של דבר תצטרכו גם להתקדם בסיפור, להגיע למכונים שונים בשביל להרוויח תגים ולהשתתף בתחרות מול דמויות אחרות שניצחו גם הם במכונים ותהיו בדרך לתואר ענק ושווה ערך.

למשחק יצאה גרסה חדשה בשנת 2004 ששיפרה את איכות המשחק והוסיפה פוקימונים חדשים וגם אזורים חדשים ושונים. בתחילת החודש הושק המשחק החדש פוקימון שחור 2 לבן 2, שמסמל את הדור החמישי של הפוקימונים.

פוקימון, ידיד אמת! איתי בא לכל מקום.
פוקימון, ידיד אמת! איתי בא לכל מקום.
תגובות