האם טיקטוק מתכוונת לאסוף את הנתונים הביומטריים שלכם?. adobestock

האם טיקטוק מתכוונת לאסוף את הנתונים הביומטריים שלכם?

טיקטוק מוסיפה עדכון נוסף לאיסוף המידע ומכלילה איסוף נתונים ביומטריים. מה זה בעצם אומר? • כל מה שצריך לדעת

טיקטוק, הרשת החברתית הפופולרית, מעדכנת את מדיניות הפרטיות שלה ומוסיפה סעיף חדש של איסוף מידע אשר יכלול מעכשיו איסוף נתונים ביומטריים של הפנים ותווי הקול של המשתמשים (איסוף המידע הזה נכון לעכשיו נכנס במדינות ארה"ב, כאשר בדרך כלל בהמשך מפיצים את העדכון למדינות נוספות ברחבי העולם).

עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי:

למה טיקטוק אוספת את המידע הזה?

מידע רב יותר אודות משתמשים, מסייע להרחבה וחיזוק של מנגנוני הפרסום המותאם אישית, כל שהחברה יכולה להרוויח יותר. שימוש בנתונים הקוליים יכול לסייע בהפעלה של תכונת הכיתוב האוטומטי. החברה לא מציינת בבירור לשם מה היא זקוקה למידע החדש שהיא מעוניינת לאסוף, וכמובן שאין לדעת אם אלו הדברים היחידים שיעשו עם המידע.

אלכס שטיינברג, מומחה שירות ותמיכה בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מציין כי: "המידע שלנו הוא רב ערך עבור חברות מסחריות אבל גם לעברייני הרשת. האם אנחנו סומכים על כך שחברה מסחרית כמו טיקטוק תדע להגן על המידע שלנו? לפי שעה לא נראה כי החברה התייחסה לאופן בו היא תגן על המידע אשר אספה.

© adobestock (אילוסטרציה)

צרכנים וגולשים צריכים להיות מודעים למי הם נותנים הרשאה לאסוף את המידע שלהם וכי האינטרסים של חברה מסחרית לא תמיד זהים לאינטרסים של המשתמשים.

חשוב לזכור כי קהל היעד והמשתמשים העיקריים של האפליקציה הם בעיקר בני נוער. לכן על ההורים מוטלת האחריות להיות מעורבים ומעודכנים בפעילות של ילדיהם ברשת, משום שאלו עלולים להיות בעלי מודעות נמוכה, בעיקר בעקבות הרצון להשתמש באפליקציה, מה שיכול להוביל את הילדים לאשר באופן אוטומטי כל בקשה או עדכון של הסכם המשתמש רק על מנת להמשיך ולהשתמש באפליקציה".

תגיות
תגובות