בקרוב: אינטרנט בכל מקום בעולם. הבלון של גוגל באויר. צילום: גוגל

בקרוב: אינטרנט בכל מקום בעולם

ענקית המידע גוגל החלה בפרויקט הדגל העולמי שלה לרישות כלל האזורים בעולם שאין בהם אינטרנט באמצעות טכנולוגיית כיסוי דור רביעי באמצעות בלונים פורחים שישדרו לתחנות קרקע של החברה

חברת "גוגל" פרסמה הערב (ש') כי פרויקט הדגל הענקי שלה לאינטרנט בכל רחבי העולם, יוצא לדרך, כשבחברה שיגרו שלושים בלוני תקשורת מעל האיים של ניו זילנד.

>> גוגל רכשה את חברת WAZE ביותר ממיליארד דולר

הגובה בו ישהו הבלונים הוא גובה כפול משל מטוסי נוסעים, מטרת הפרוייקט היא ליצור חיבור אינטרנטי בכל מקום בעולם, מבלי להתבסס על התחברות ללווין שנחשבת לאקט יקר מאוד וכן מוגבל ברוחב הפס (מהירות). 

אז איך זה יעבוד?

כל בלון ידע לשדר את המידע ולקבל אותו מהגובה ויתחבר לתחנת קרקע שתאפשר גישה לאינטרנט. הבלונים עצמם יוכלו לשרשר את המידע מהאחד לשני, כך שבלונים שיהיו רחוקים מתחנת קרקע, יוכלו לבצע את ההתחברות בשיטת "מש", באמצעות שימוש בבלונים הסמוכים להם כתחנות ממסר לתחנת הבסיס. בהחלט פרויקט מורכב.

גוגל תשלוט בפרסומות ברשת החדשה

מה יוצא לגוגל מכל הפרויקט אתם שואלים את עצמכם? גוגל תוכל לשלוט על כל הפרסומות שהגולשים ברשת שלה יצפו בהם, כולל פרסומות "פופ אפ" ודפי נחיתה (עמודי הכניסה לרשת בכדי להתחבר). 

כמו כן, עדיין לא ידוע אם הרשת תחליף את התקשורת הלווינית שמשמשת מטיילים באזורים נידחים וכן אנשי תקשורת שדורשים רוחב פס רחב כדי לשדר וידיאו. 

נקודה נוספת שצריך לזכור היא שגוגל תוכל לדרוש תשלום על שימוש ברשת שהיא פורשת, בדיוק כמו שמשלמים לחברת סלולר, רק שכאן מדובר בחברת תקשורת בעלת כיסוי בלתי מוגבל, על פי התוכנית העתידית. 

תגובות