גיא הוכמן, הדבר הבא בתחום הסטנדאפ?. צילום: צילום מסך מהסרטון

גיא הוכמן, הדבר הבא בתחום הסטנדאפ?

עם קרוב למיליון צפיות בסרטונים, גיא הוכמן מצליח לכבוש את הרשת ומסתמן ככוכב עולה, או אולי אתם מעדיפים לקרוא לו "נייס גיא". אז מה החלום שלו ולאן הוא רוצה להגיע? ראיון מיוחד עם הכוכב הוויראלי הבא

הכירו את גיא הוכמן. סטודנט לתקשורת וניהול בן 25, בזמנו הפנוי הוא דואג להצחיק אתכם ביוטיוב או בפייסבוק, כאשר סביר להניח שרובכם מכירים אותו בתור "נייס גיא", הבחור הבינוני שכלום לא הולך לו.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:
• תינוק שטני תוקף את העולם. איך תגיבו לזה?
• המשחקים והצוותים: FRC מתחילים. טור שני
• הוויראלים: גיימר אפס, תאונת דרכים וקריוקי

בין לבין הוא גם פעיל בעמותת "אחריי לצה"ל", בה הוא מרצה לתלמידי תיכון על הגיוס הקרב ועל התפקידים בצבא. אז מה עומד מאחורי הסרטונים האלו, מי הוא בכלל והאם הדברים קורים לו במציאות?

"כשאני כותב ומכין את הסרטונים אז אני מכוון אותם לסטודנטים וחבר'ה יותר צעירים, וברגע שבני הנוער אומרים שזה מצחיק אותם, וואלה זה טוב" מספר הוכמן. "בואו נודה באמת, הפייסבוק זה כלי טוב אין מה לעשות, כולנו משתמשים בו. ברגע שיש לך תוכן טוב בפייסבוק אז יותר קל ליצור באזז ולהפיץ את הסרטונים"

מאיפה הגיע הרעיון ליצור סרטונים כאלה?
"הסרטון הראשון היה לפני שנה, אני והחברים שלי רצינו להצחיק את החבר'ה אז החלטנו לעשות סרטון בקטע חובבני בלבד. 'ניסיתי ללמוד למבחן', היה איזה טרנד של סרטי "בקיצור". בקיצור, ניסיתי ללמוד למבחן אז אמרנו בואו נעשה את הסרטון הזה ויצא לנו טוב, כאילו הרגשנו שוואלה יצא לנו משהו טוב ולא תכננו"

"זה היה כאילו עשינו יום צילום, וזה היה מטורף, פתאום התחילו לעשות עלינו כתבות בערוצי תקשורת שונים ולאט לאט אתה עולה על הגל. הסרטון הגיע ל-350 אלף צפיות, זה היה מטורף אז. אחרי זה הוצאנו "יום בחיי סטודנט" בפייסבוק, שזה וויראלי כמו סרטוני ה"בקיצור" אבל זה היה טוב"

"לפני תחילת הלימודים עשיתי "טיפים לתחילת הלימודים" שזה כבר הגיע ל-80 אלף צפיות. הסרטון הבא שעשיתי הוא "חברה לחורף" שהגיע ל-200 אלף צפיות תוך שבועיים ועוד מעט אנחנו ב-250 אלף, והערוץ מתקדם, אני מאמין שבסרטון הבא אנחנו נגיע למיליון צפיות"


בקיצור.

כנראה אוהבים את מה שאתה עושה.
"לדעתי אוהבים את הדמות הזאת, את ה"נייס גיא" את הבחור המזוקן הזה, כאילו אחד מהחבר'ה, ההוא שהוא בינוני, החבר'ה אוהבים להתחבר למישהו שאפשר להזדהות איתו. נגיד "נייס גיא", זה לא אני, אבל זו דמות שנורא דומה לי, בחור בינוני כזה, לא בינוני בקטע הלוזר, אלא מישהו שבא להתחיל עם בנות ולא הולך, וזה מצחיק, כי זה קורה לכולם במיוחד לבנים, שבאים להתחיל עם הבנות כמו מטומטמים"

איך מלימודי תקשורת וניהול הגעת לעשות סרטונים קומיים ברשת?
"שחקן תמיד הייתי. תמיד הייתי על במות, הייתי גם בצוות בידור באשקלון בכפר הנופש לחיילים, וגם התחלתי לכתוב הרבה שהייתי בטיולים בחו"ל, תמיד הייתי בקומדיה, תמיד הייתי ה"פאני גאי" של החבר'ה, ואז אמרתי שאני ה"פאני גאי" של החבר'ה, קיבלתי איזה שהוא ביטחון, ואמרתי בו ננסה לרוץ עם זה. והיום שאנחנו בעידן של היוטיוב והפייסבוק, זה יותר קל"

אז איך הגעת לזה בעצם? 
"תמיד רציתי סדרה משלי. אני מוכר, איש מצחיק, אני אוהב את המצלמה, ואני אוהב לכתוב, ואז באה ההזדמנות הזאת של החבר שאמר בו נעשה סרטון, ושאתה מרגישה שמשהו טוב, אתה ממשיך עם זה וזה ממשיך להיות טוב. אז אפשר להגיד שהגעתי לזה כהצעה של חבר, ואני פשוט זרמתי ולקחתי את זה בשיא הכוח ואנחנו אומרים לעצמנו כל חודשיים נוציא איזה סרטון"

איך אתה משלב בין הלימודים לבין הסרטונים? 
"הלימודים הם לא חלק משמעותי, אני שנה שלישית. זאת שנה שאתה בא פעמיים בשבוע, נותן כיף למרצה, נותן לו בוסה ואומר 'תודה רבה יאללה ביי'. בזמן החופשי, כותבים, מצלמים ועורכים. על הסרטונים עובד איתי גם עילי וידיאומן שהוא השותף שלי בערוץ יוטיוב וגם העורך של הסרטונים שאנחנו מעלים. הוא מוכשר ברמות ואנחנו ביחד מההתחלה"

אפשר להגדיר אותך כשחקן?
"אנימגדיר את עצמי כקומיקאי, אני עכשיו שלם עם זה, כי שחקן הוא שחקן, אבל אני לא יודע אם יתנו לי עכשיו איזה המלט או תפקיד של שייקספיר. עם יד על הלב, שחקן זה נראה לי משהו גדול ואני מעריץ שחקן שהוא יכול לשחק הכל"

את מי אתה מעריץ?
"את אסי כהן. אסי כהן זה שחקן. גם ב"ארץ נהדרת" שהוא עושה חיקויים מטורפים וגם ב"חטופים" שאתה אומר, בואנה הבן אדם תותח. וגורי אלפי, הוא קומיקאי, אבל הוא גם עושה תפקיד דרמטי. כאילו אני חושבת שכל קומיקאי יכול לעשות תפקידים דרמטיים. ערן זרחוביץ' הוא אחלה קומיקאי ב"פרלמנט" ויובל סמו, אלה החבר'ה שאני מתחבר אליהם"

אפרופו ארץ נהדרת, יש חלום להגיע לשם? 
"בטח, חד משמעית"

עשית סרטון לחברה לחורף. קשה להשיג אחת בתקופה הזאת?
"ממש לא. הכי קל בעולם. אבל זה מצחיק כי את יודעת פתאום אתה שומע מכולם, או לפחות בחבר'ה שלי: "בואנה אחי אני חייב להשיג חברה לחורף". את יודעת כל הבנים החרמנים האלה. זה דברים שאנחנו מכירים, אז למה לא לצחוק על זה?"

"אין לי חברה, אבל האמת שבעקבות הסרטון קיבלתי כמה הצעות, אבל זה לא קשה להשיג חברה לחורף, אני לא בטוח שאני רוצה חברה לחורף"


חברה לחורף.

אז רגע, הייתה לך חברה? 
"כן, קראו לה עמית. הייתי מדריך שלה בצופים, יש יותר מצחיק מזה? אבל לא בקטע פדופילי, הבדל של שנתיים, סביר. הייתה חברה איזה שלוש שנים וזהו נגמר. אני עכשיו בקטע של יותר ליצור. אני יוצא עם מישהי עכשיו אבל, אבל זה בחיתולים, וזה גם ישאר בחיתולים אגב. אני מאמין. לא בקטע מניאק, יכול להיות שהיא פשוט לא זה. אבל בלי להיות מגעיל, אני מעדיף עכשיו להתרכז בסרטונים ולקדם את זה ולעשות עוד דברים"

אתה חושב שתגיע ה-הצעה? 
"השאלה מה זה הצעה, כי מגיעות הרבה הצעות, אבל כן אני מחכה לה-הצעה. אני אומר הרבה "לא" לפרסומות. אם יבוא עכשיו קמפיין מטורף לחברה ענקית יכול להיות שאני יגיד כן, אבל אם תבוא הצעה לפריים טיים?, לזה אני מחכה"

בלי לחשוב פעמיים אתה אומר? 
השאלה במה זה כרוך. אני לא אוותר על הערוץ שלי, בקטע שאומרים לי עכשיו אתה מוותר על הערוץ, איפה שאתה נבנה, אז לא. וזה מה שטוב ביוטיוב, אתה תמיד יכול להמשיך ביוטיוב, ואני מאמין שאני אמשיך עם זה"

בעתיד.. סטנדאפיסט? 
"אממ.. שאלה טובה. סטנדאפיסט, אבל בוודאות בפריים טיים ערוץ 2, בעתיד קומיקאי. לדוגמה: ערן זרחוביץ וגורי אלפי, הם לא עושים סטנד אפ, הם מצחיקים באופן טבעי, הם בפאנלים, אז אני כן רואה את עצמי בפאנל, כי וואלה שאני יושב בפאנל אני פורח. אז אני רואה את עצמי בפאנל של "מצב האומה" נגיד, כי יש לי את הפוזה של לפעמים אני יכול להיות הנייס גאי - חצי ערס אם אני רוצה וגם האשכנזי - הוכמן"

"כאילו את יודעת, אני משחק עם עצמי. אני כן רואה את עצמי עם הסרטונים לאט לאט כקומיקאי בערוץ 2, זה החלום, זאת המטרה. אני על הדרך הנכונה, אנשים כבר מתחילים לזהות, מתחילים להגיד לי 'זה אתה מהסרטונים'"


יום בחיי סטודנט.

משהו שאף אחד לא יודע עלייך.
"אני עובד על איזה שהוא מופע שלי והוא יעלה איפה שאני אבחר לעלות אותו, אם זה בימי סטודנט ודברים כאלה, אבל אני לא רוצה להיות כמו כולם, אני רוצה את המופע שלי, עם מה שאני טוב בו. להביא את 'נייס גאי' לבמות. אז גם על זה עובדים, ועובדים גם על סרטון הזוגיות 'גיא עם חברה בחורף'"

"כמו התחלה של בדיחה. את מבינה, זה התחלה של בדיחה! וואלה זאת השאיפה. את יודעת בעוד חמש שנים לא אכפת לי איפה להיות, העיקר איכשהו אני אצליח להתפרנס ולאהוב, לקום בבוקר ולהתפרנס מזה שאני מצחיק אנשים, באמת אני אומר לך. מה צריך יותר מזה?"

תגיות
תגובות