זהירות: eBay - אתר הקניות הגדול בעולם נפרץ!. צילום: צילום מסך מהאתר החברה

זהירות: eBay - אתר הקניות הגדול בעולם נפרץ!

האתר המוביל בקניות באינטרנט, eBay, הוציא הודעה רשמית לכל משתמשיו להחליף את ססמותיהם בעקבות מתקפת סייבר. כל הפרטים על המתקפה וכיצד תוכלו להישמר ולהיזהר

היום, במהלך שעות הצהריים הודיעה חברת eBay כי שרתיה נפרצו, אמנם, למרות שכרטיסי אשראי ופרטים בנקאיים לא בסכנה אך נתוני הסיסמאות והאתר כן. המידע שנגנב על פי החברה הוא שמות, כתובות אימייל, סיסמאות מוצפנות, תאריכי לידה, מספרי טלפון ועוד. בטוויטר צייצה החברה: "חברת eBay מבקשת מכל משתמשיה לשנות את סיסמאותיהם בשל מתקפת סייבר שהעמידה בסכנה רק נתונים שאינם פיננסיים במאגר הנתונים".

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

בראיון  למגזין "טיים", סיפר דובר החברה כי: "אין ראיות לכך שמידע פיננסי נפגע, אך יחד עם זאת החברה נוקטת בכל אמצעי הזהירות כדי להגן על הלקוחות, אבטחת מידע והגנה על נתוני לקוחות הם בעלי חשיבות עליונה ל-eBay אנו מצטערים אם נגרמה אי-נוחות או חשש כלשהו מבקשתנו מהלקוחות לאפס את סיסמאותיהם".

הציוץ שצייצה החברה בטוויטר:

שוחחנו עם מייא הררי, תלמידת כיתה ז' מחיפה בעלת חשבון ב eaby שסיפרה לנו כיצד הידיעה על הפריצה השפיעה עלייה באופן אישי:

"אני מנוייה באתר כבר בערך שנה וחצי, הזמנתי המון דברים, יקרים וזולים, וכשנרשמתי אף פעם לא עלו בי חששות שמשהו יקרה לבטיחות האתר. האמת שאני ממש בלחץ כי זה לא פרטים שאני רוצה שיגיעו לידיים הלא נכונות. עוד לא החלטתי מה אעשה, eBay זה אתר שימושי, אבל כנראה שאני אסגור את המשתמש שלי, אין מה לעשות זה מאכזב, תמיד הייתי בטוחה  ש-eBay אפשר להזמין ושזה בסדר לרשום שם פרטים ועכשיו אני באמת לא יודעת מה לעשות ולמי להאמין".

אז לפני שאתם נלחצים, קבלו 3 טיפים שאתם חייבים לעשות:

1. שנו מיד את הסיסמה לחשבון.

2. שתו כוס מים ותרגעו.

3. תלכו לסיבוב בקניון, כי אין כמו שופינג סוער בעזריאלי!

תגיות
תגובות