הספר הוא הגיבור הראשי: הספרים שכיכבו בסדרות. צילום מסך מהיוטיוב

הספר הוא הגיבור הראשי: הספרים שכיכבו בסדרות

אנחנו בדרך כלל רגילים לכך שדמויות אנושיות מניעות עלילה של סדרות, אך יש מקרים בהם ספרים מובילים את העלילה המרכזית והופכים לחלק בלתי נפרד מהסדרה

אין כמו לקרוא ספר טוב ולהנות ממנו, נכון? אבל לפעמים הספרים מחביאים בתוכן הרפתקאות לא מתכוננות, וכאלו ששואבים אתכם אל העלילה במלוא מובן המילה, כך גם בסדרות הנוער המצליחות שהכוכבים בהם היו דווקא הספרים.

עוד במדור הבידור של פרוגי:

האי

אי אפשר לדבר על ספר שמניע עלילה מבלי להזכיר את "האי". הספר האדום שכיכב בסדרה הפך אותה להרבה יותר מעניינת ויצירתית כשהספר עם הציורים היה מגלה לנו מה הולך לקרות בעזרת רמזים שונים מסיטואציות עתידיות. הוא גילה לנו שב-9.9.2009 ייפול אסטרואיד, גרם לנו לחשוב שסול הוא באמת צ'יף ואפילו גילה לטומי שהוא דילן. כל ילד שראה את הסדרה רצה את הספר לעצמו, ובכך יצאה גרסה מיוחדת שלו למעריצים עם שכלול קטן.

© הוצאת "ידיעות ספרים"

גאליס

אם סדרות נוער הם הדבר הכי חם בטלוויזיה אז כנראה שגאליס היא פשוט הר געש. מהרגע הראשון שהיא פרצה המיועד יונתן לא מפסיק לחפש לנו הרפתקאות חדשות אבל בין כל ההרפתקאות האלו היו גם שני ספרים, הראשון היה לפני די הרבה זמן בעונה השלישית - ספרה של אמו של יונתן והשני הוא כנראה הספר הכי מפורסם במדינה – ספר הבריאה מהעונה הנוכחית שגורם לכל העלילה להסתבך כי המיועד שכותב בו מגשים את הכתוב.

© צילום מסך מהתכנית

כמעט מלאכים

אז לא רק בארץ הספרים מככבים בעלילה ראשית, גם בטלנובלות הכי מצליחות של ארגנטינה. בעונה השנייה של "כמעט מלאכים" היה ספר אחד שגרם לכל מה שהכרנו להשתנות - "הספר עם שבעת המנעולים", עונה שלמה הוא נכח שם ולא בדיוק ידענו מה התפקיד שלו, עונה שלמה השיגו הדמויות מפתחות עד לרגע המיוחל של פתיחת הספר שלקח אותם למסע עתידי בזמן לשתי העונות האחרונות.

© צילום מסך מהתכנית
 

עד עצם היום הזה

הנה ספר שאולי סוג של גם קיים במציאות, למי שאוהב את האגדות שגדלנו עליהם - זו הסדרה שתמחיש אותם ותשנה גם את כל מה שהכרתם אודות גיבורי הספרים. למי שלא מכיר את סדרת הפנטזיה "עד עצם היום הזה" היא סדרה שמספרת על ילד קטן שננטש עם ספר אגדות שנקרא "היה היה פעם" (כמה מקורי) ובו יש את האגדות שכולנו מכירים כמו סינדרלה, שלגיה, אצבעוני, ורבים נוספים. הכל מסתבך כאשר הוא מוצא את אמא שלו והוא מספר לה את האמת, שהספר שלו הוא אמיתי עם סיפורים אמיתיים וביחד הם חיים בין עולם של פנטזיה למציאות.

© צילום מסך מיוטיוב
 

מועדון החנונים

ונחזור שוב לישראל, הפעם עם קומדיה. הסדרה "מועדון החנונים" מככבת על המסך כבר שתי עונות ובין כל העלילות המוזרות של החנונים מתיכון "סרפד", יש את הספר שהוליד הכל - "ספר החוקים". את הספר שמנהל את חייהם של החנונים, כותב יותם, מנהיג החבורה ובו הוא מוסיף בכל פעם חוק חדש לספר בעקבות מקרים שקרו לו. כך למשל תוכלו למצוא את החוק "לעולם אל תשקר בקשר לאלרגיות שלך" או "לעולם אל תחזיקו ידיים יותר מעשר שעות". פייר? החכמנו!

© צילום מסך מיוטיוב
 

 

תגובות