המר על האוסקר - יהל כבירי. צילום: יחסי ציבור

המר על האוסקר - יהל כבירי

בדרך לאוסקר עוצרים ב"פרוגי" - כתבינו אלמוג הלר ויהל כבירי התיישבו, שתו כוס שוקו והחלו להמר על תוצאות טקס פרסי האוסקר ה-86, שיערך ביום ראשון הקרוב. אלו הם ההימורים הספק מחושבים ספק רנדומליים של מר כבירי

טוב, אז אלמוג הלר היקר כבר הימר על תוצאות טקס פרסי האוסקר ה-86 (אתם מזומנים לקרוא הכל על כך כאן), ועכשיו הגיע תורי לזרוק כמה ניחושים ספק מחושבים ספק רנדומליים. אז... שנתחיל?

עוד במדור התרבות של פרוגי:
• המר על האוסקר / אלמוג
• ג'ניפר לורנס לוקחת הפסקה ממשחק
• הפקה מטורפת לשמיניסטים. מתי?

הסרט הטוב ביותר

המועמדים: "12 שנים של עבדות", "הזאב מוול סטריט", "היא", "קפטן פיליפס", "חלום אמריקאי", "כח משיכה", "מועדון הלקוחות של דאלאס", "נברסקה", "פילומנה".

מי צריך לזכות: "היא", או "Her" אם אתם מתעקשים. למה? ובכן, מהסיבה הפשוטה ש… הוא פשוט הכי טוב. כל אחד מהמועמדים עמד באתגר שהוא הציב לעצמו, אז התחרות לא פשוטה בכלל, אבל אף סרט לא הצליח לרגש אותי כמו "היא" - הוא כל כך פשוט, כל כך רומנטי, כל כך מקסים וכל כך נוקב באותו הזמן. ובין כל הרגשות המתערבבים אנחנו נחשפים ליקום שלא כל כך רחוק מהמציאות שבה אנחנו חיים כיום. בקיצור: סרט מצוין. 

מי יזכה: כמו שאמרתי, התחרות קשה. מצד אחד, מים שקטים חודרים עמוק ואין ספק ש"מועדון הלקוחות של דאלאס" ו"12 שנים של עבדות" הם גם שקטים וגם חזקים. מצד שני, "חלום אמריקאי" ו"כוח משיכה" אלו שני סרטים מעולים ושניהם בינתיים הובילו בתחרויות קודמות (כגון "גלובוס הזהב"). 

אם להיות כנים, כל הפסקה הזו הייתה בעצם דרך קצת יותר מתוחכמת להגיד שאין לי מושג, אבל מה שיזכה - אני מרוצה.

הבמאי הטוב ביותר

המועמדים: סטיב מקווין, "12 שנים של עבדות"; אלפונסו קוארון, "כח משיכה"; דייויד או. ראסל, "חלום אמריקאי"; מרטין סקורסזה, "הזאב מוול סטריט"; אלכסנדר פיין, "נברסקה".

מי צריך לזכות: אלפונסו קוארון. בחרתי הפעם בברירה הטבעית - גם אם "כח משיכה" הוא לא הסרט הכי טוב ברשימה, הוא מבויים הכי טוב, ושלא נדבר על הצילום, האפקטים והעריכה שהפרס של כל אחד מהם כבר נכנס לכיס הקטן שלו. בפרס הבימוי התחרות אולי קצת יותר קשה, אבל מה נעשה, "כוח משיכה" זה פשוט סרט יפה מכדי לא לתת לו את הפרס הזה.

מי יזכה: אלפונסו קוארון. כן, אני מניח שבקטגוריה הזו אני צודק - וזה לא קורה הרבה. נוסיף לכך שהסרט הזה פשוט מדהים ביופיו גם את העובדה שהקהל פשוט אוהב אותו, והיחידים שאוהבים אותו יותר מהקהל אלו הם שופטים בטקסי פרסים כדוגמת האוסקר עצמו.

השחקן הטוב ביותר

המועמדים: מתיו מקונוהיי, "מועדון הלקוחות של דאלאס"; לאונרדו דיקפריו, "הזאב מוול סטריט"; צ'יווטל אג'יפור, "12 שנים של עבדות"; ברוס דרן, "נברסקה"; כריסטיאן בייל, "חלום אמריקאי".

מי צריך לזכות: לאונרדו דיקפריו. לטקס האוסקר יש תחביב נחמד - להעמיד את לאונרדו דיקפריו בפרס "השחקן הטוב ביותר" על כמעט כל סרט שבו הוא משתתף, ולא לתת לו לזכות אף פעם. ואכן, לאונרדו דיקפריו לא זכה עד עכשיו אפילו בפרס אחד, ולעזאזל, הוא שיחק מעולה ב"הזאב מוול סטריט". אז תנו לליאונרדו הקטן שלנו איזה פרס קטן על הדרך, טוב? הוא צריך את זה, המסכן. תראו כמה הוא מתאמץ.

מי יזכה: מתיו מקונוהיי. מה נעשה שנראה שגם השנה, מישהו דורס את ליאו. ליאונרדו, מצטערים, זו לא השנה שלך - זו השנה של מקונוהיי, אשר הצליח לזכות באוסקר בלי לזכות באוסקר. למי אכפת אם בסופו של דבר כריסטיאן בייל יקח את הפרס? או ברוס דרן? העולם אוהב אותך! ובינינו, מי מהמתחרים האחרים יכול עליך, אה? אין, הפרס הזה תפור עליך.

השחקנית הטובה ביותר

המועמדות: קייט בלאנשט, "יסמין הכחולה"; ג'ודי דנץ', "פילומנה"; סנדרה בולוק, "כח משיכה"; איימי אדאמס, "חלום אמריקאי"; מריל סטריפ, "אוגוסט: מחוז אוסייג'".

מי צריכה לזכות: קייט בלאנשט. קשה לשנוא את קייט בלאנשט, מאוד קשה, אפילו ב"שר הטבעות" וב"הוביט" כשהיא משחקת את אחת הדמויות הכי מעצבנות אי פעם אי אפשר באמת לשנוא אותה. אבל ב"יסמין הכחולה"… אחח, שם פשוט תיעבתי את הדמות שלה עד עמקי נשמתי. בלאנשט, המקסימה בדרך כלל, הצליחה לקחת דמות ולגרום לה להיות כל כך אמינה שאפילו בתוך הסרט הכי זוועתי בעולם כולו, היא הייתה יכולה להיות זוכה ראויה בהחלט בפרס "השחקנית הטוב ביותר".

מי תזכה: אין לי שמץ של מושג, אבל אני כמעט בטוח בדבר אחד - קייט בלאנשט לא תזכה. הסיפור עם וודי אלן עשה יותר מדי באזז, יותר מדי בעיות, וקצת… איך נגיד... הרס לה. אני אישית מהמר על מריל סטריפ. אבל למרות אהבתי אליה, נדמה כי היא בסך הכל ברירת המחדל של טקס האוסקר - אם אין באף אחד אחר לבחור, בואו נלך על מריל סטריפ! נו, מילא.

שחקן המשנה הטוב ביותר

המועמדים: ג'ארד לטו, "מועדון הלקוחות של דאלאס"; מייקל פאסבנדר, "12 שנים של עבדות"; בראדלי קופר, "חלום אמריקאי"; ברקאד עבדי, "קפטן פיליפס"; ג'ונה הייל, "הזאב מוול סטריט".

מי צריך לזכות: בראדלי קופר. בראדלי קופר הוא שחקן מעולה - אני מניח שכולנו כבר יודעים את זה - אבל ב"חלום האמריקאי" הוא התעלה על עצמו: בכל סצנה שבה ג'ניפר לורנס לא הופיעה וגנבה את ההצגה, אור הזרקורים לגמרי נפל עליו. הוא נכנס לדמות עד לזרת הקטנה, ממש עד כדי כך שאפשר היה לראות את הבהלה בעיניים שלו בסצנת הסיום. בראדלי, כל הכבוד, כי חוץ מזה שאתה נכנסת לדמות - הצלחת לגרום גם לי להיכנס אליה.

מי יזכה: ג'ארד לטו. מצטער, בראדלי, ג'ארד הצליח ללכת רחוק קצת יותר ממך, לצערי הרב. ג'ארד יזכה בפרס "שחקן המשנה הטוב ביותר" כי ב"מועדון הלקוחות של דאלאס" הוא משחק טרנסג'נדר באופן משכנע במיוחד. כן, אולי הוא לא הצליח לגרום לי להיכנס לדמות כמו בראדלי קופר, אבל על כך שהוא בעצמו הצליח להיטמע בדמות שכזו ככול הנראה תזכה אותו בפרס. אז... ברכותיי. 

שחקנית המשנה הטובה ביותר

המועמדות: לופיטה ניונגו, "12 שנים של עבדות"; סאלי הוקינס, "יסמין הכחולה"; ג'ניפר לורנס, "חלום אמריקאי"; ג'ון סקוויב, "נברסקה"; ג'וליה רוברטס, "אוגוסט: מחוז אוסייג'".

מי צריכה לזכות: ג'ניפר לורנס, ג'ניפר לורנס, ג'ניפר לורנס! אני לא יודע מי מכם חושב שאהבה לג'ניפר לורנס זה כבר פאסה, והאמת היא שלא אכפת לי. אני מודה: אני מת עליה, ומתתי עליה עוד לפני "אופטימיות זה שם המשחק" או "משחקי הרעב: התלקחות", ותאמינו או לא, אבל ב"חלום אמריקאי" היא מספקת אלף ואחת סיבות חדשות למות עליה - בין אם בגלל שהיא מגדירה את הקול שלה בסרט לפי הדמות אותה היא מגלמת או מכיוון שעל אף היותה שחקנית משנה היא מצליחה לגנוב את את ההצגה מכל יתר חברי הקאסט באמצעות יכולת המשחק המופלאה שלה. קיצר, מגיע לה לזכות בפרס "שחקנית המשנה הטובה ביותר".

מי תזכה: ג'ניפר לורנס, ג'ניפר לורנס, ג'ניפר לורנס! לא רק אני מת עליה, אלא גם כל טקסי הפרסים באשר הם - באוסקר בשנה שעברה היא נפלה במדרגות בדרך לאסוף את הפרס, והשנה היא עשתה "פוטובומבינג" לטיילור סוויפט בטקס גלובוס הזהב, אתם יודעים כמה רייטינג זכייה של ג'ניפר לורנס בקטגוריה כלשהי מביאה לטקס? רמז: הרבה, הרבה מאוד. מה גם שהאפשרות הכי טובה חוץ ממנה זאת סאלי הוקינס, שאולי משחקת מעולה אבל הסיפור עם וודי אלן די רצח גם לה את ההזדמנות.

טוב, אז אלו הם ההימורים שלי. על מי אתם מהמרים?

תגובות