חולם להיות בריא: הסלבס נרתמים למען חיים חדשים. צילום: יחסי ציבור

חולם להיות בריא: הסלבס נרתמים למען חיים חדשים

קאי בן ה-10 חולה בסרטן נדיר שניתן לטפל בו בניתוח יקר בחו"ל, לצורך כך הופיעו מיטב האומנים באירוע התרמה מיוחד על מנת לעזור לו להשיג את כסף וחיים חדשים. בין הנוכחים: אורנה בנאי, שירי מימון והראל סקעת

קאי בן ה-10 חולם להיות בריא ובדיוק למטרה הזו התגייסו מיטב האומנים כדי לגייס מספיק כסף עבור ניתוח יקר בחו"ל שאמור לרפא את קאי מן הסרטן הנדיר בו הוא חולה. באירוע ההתרמה עבור קאי שהתרחש ביום ראשון השבוע, בהיכל התרבות בתל-אביב השתתפו מגוון אומנים אהובים וביניהם - אמיר דדון, אסתר רדא, דודו טסה, האחים גת, שירי מימון, הראל סקעת, אורנה בנאי ודנה ברגר.

עוד במדור הבידור של פרוגי:

האמנים תרמו את קולם וכישרונם על מנת שקאי יוכל להנצל מהמחלה הנוראית, ולחזור להיות ילד נורמלי ובריא כמו כולם. קאי עצמו לא נכח באירוע בגלל שעבר כימותרפיה באותו היום. שוחחנו עם האומנים המתנדבים ועם האורחים המפורסמים שבאו לתרום על כל אירועי ההתרמה, איך זה להיות במצבים כאלה ולדעת שזה עוזר, והאם המדינה צריכה לשנות משהו בנוגע למימון ניתוחי ילדים?

האחים באו להופיע
האחים באו להופיע © יחסי ציבור

הקומיקאית אורנה בנאי מקבלת המון פניות של אירועי התרמה כאלו ואחרים, היא מספרת איך באמת בוחרים לאיזה אירוע התרמה להגיע: "האמת שכשזה מדובר בילדים שצריכים כסף לניתוחים, אף פעם אני לא אומרת לא". בנאי מוסיפה "כשמדובר בעמותות צריך להיות קצת יותר בררנים, כשזה אנשים פרטיים אני לרוב אומרת כן, כמו היום למען קאי, אני מתפללת מעומק הלב שקאי יבריא, לא יצא לי לפגוש אותו ואני נורא רציתי להכיר אותו והוא לא פה היום".
על נושא מימון ניתוחים מטעם המדינה בנאי אומרת "המדינה עוסקת יותר בטנקים ומטוסים בעיני ופחות ברוח חיים".

עדיף לתרום לבנאדם פרטי
עדיף לתרום לבנאדם פרטי © יחסי ציבור

גם אסתר רדא מספרת "זה מדהים שמגיע קהל, ושמגיעים אנשים למטרה כזו ותורמים". ראדה מוסיפה ואומרת "בסופו של דבר גם אם לא כולם שורדים, ואני מאוד מקווה שקאי ישרוד ואני מתפללת לזה, לתת לו זכרונות טובים זה משהו קסום".

© יחסי ציבור

"אני משתדל להענות לאירועים כאלו כמה שיותר, התחברתי לסיפור של קאי והרגשתי שזה יכול לעזור אז באתי", מספר הראל סקעת על התנדבותו באירוע ומוסיף "קשה להבין שאתה באמת עוזר להציל חיים שזה נשמע ממש יפה ואצילי אבל זה הרבה יותר מזה". סקעת לעומת בנאי וראדה, זכה להכיר את קאי והוא מספר על המפגש ביניהם "הוא היה אצלי באולפן והתרגש מאוד, הוא מבין שזה משהו מאוד גדול והוא מעריך את כל האירוע הזה".

אתה חושב שהמדינה צריכה לשנות משהו בנוגע למימון ניתוחי ילדים?
"אני מאמין שעושים את זה, אבל מזל שהעם היהודי ידוע בנוגע להתנדבות וכל פעם מוכיחים מחדש. זה לא מובן מאליו שנרתמים ככה אחד כלפי השני".

לא מובן מאליו שנרתמים
לא מובן מאליו שנרתמים © יחסי ציבור

"יש הרבה הצעות לבוא לאירועי התרמה" מספרת דנה ברגר, "קשה ולא הגיוני לבוא לכולם, ולכן הפרמטר הוא לפי מה שמתחברים אליו באופן אישי". על ההגעה של הרבה אנשים והתרומה שלהם ברגר אומרת "לפעמים בן אדם צריך שיקראו לו, כמו ערב מהסוג הזה, אז זה נורא כיף לראות תמיכה אחד בשני בצרה" ומוסיפה "אולי המדינה מפשלת, הרי ההוכחה בשטח והאזרחים הם אלו שבאמת עוזרים למי שצריך".

בנוסף לאומנים שהופיעו, היו גם כמה מפורסמים שבאו לתמוך ולתרום כקהל כמו אור דניאל וחן אהרוני שחלקו איתנו את התחושות שהם חוו. "זו זכות, הפלטרפומה שניתנה לי בין אם זה ברשת ובין אם אחרי 'האח הגדול' שנותנת לי אפשרות לעודד אנשים להגיע ולתרום זה פשוט מדהים בעיני" אומרת אור דניאל ומוסיפה "צריך להשתמש בכל הדבר הזה יותר למטרות כאלו ולא רק לסלפי". על כמות האנשים שנכחה בהופעות היא מספרת "זה שאנשים מתאחדים ונותנים מעצמם זה לא קורה הרבה וזה מתוך אהבה".

יצא לך כבר לבקר ילדים חולים בבתי-חולים ולא כולם מצליחים לשרוד. איך זה לדעת שהיית חלק מהזכרונות האחרונים שלהם?
"שאלה קשה, יש לי צמרמורת. כשמודיעים לי באסמס שילד נפטר זה נורא ובלתי נתפס, אז מצד אחד נעים לבקר ולעשות שמח ומצד שני זה גורם עצבות ובכי".

"אני נורא רגיש לקבלת השונה בגלל הסיפור האישי שלי" מספר חן אהרוני "יש לי שני הורים נכים אז לדעת שאם אני בא וזה עוזר אולי לאנשים לבוא ולתרום אז אני אעשה את הכל". על קאי, אהרוני מספר "ראיתי תמונות וסרטונים שלו, וזה ריגש אותי ואני מאחל לו את כל הבריאות". גם לאהרוני יצא לבקר ילדים חולים שלא שרדו ומספר על כך כי "זה נורא קשה שאתה יודע שאתה הולך לבקר מישהו שיכול להיות שעוד שניה והוא לא פה, אבל אני בטוח שהם לא חושבים על זה שאולי הם לא יהיו פה, יותר חשוב להם לנצל כל רגע ולשמוח".

אין ספק שהסיפור של קאי נוגע ללב והוא זקוק לכם על מנת לעבור ניתוח יקר בחו"ל. לתרומות ניתן להכנס לאתר "בוא-תן" ולתרום כל סכום שאתם יכולים ובכך להעניק לקאי חיים חדשים.תגובות