מלחמת יחסי הציבור של הכוכבות המתגייסות מצליח להועיל. צילומים: מיטב מתגייסים | אינסטגרם: @adi_bity - @annazak12

מלחמת יחסי הציבור של הכוכבות המתגייסות מצליח להועיל

גיוסן של נועה קירל, עדי ביטי ואנה זק לא יורד מהשיח הציבורי לרגע, הן בשל תנאי הגיוס והן בשל הסיקור התקשורתי סביב הנושא. האם מתנהל קרב יחסי ציבור בין הגיוסים?

גיוסה המתוקשר והענק של נועה קירל בתחילת השבוע שעבר, הוביל ל"אירוע" שהעלה לא מעט גבות והסתקרנות מצד הקהל סביב הנושא. בנוסף, היו לא מעט ויכוחים שעלו בנוגע לתנאי השירות, הטירונות וכן העניין סביב כך שהיא התגייסה מוקדם יותר ממה שהייתה צריכה ומיד המשיכה לחופשה. כעת, שתי כוכבות נוספות יעשו את דרכן בקרוב לצה"ל - וגם שם יש עניין תקשורתי לא קטן.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

קירל התייצבה בלשכת הגיוס תל השומר מלווה במשפחתה ובצוות שלה, עלתה על האוטובוס אל שרשרת החיול לבדה ולאחר סיום היום הראשון השתחררה לביתה, הופיעה בגמר "הכוכב הבא" והמשיכה אל חופשה במלדיביים יחד עם מרגי. הזמרת צפויה לחזור ארצה כיממה לפני תחילת הטירונות (כפי שמחוייבת בחוק הצה"לי) ולהתחיל בפועל את שירותה ביום שני הקרוב, ה-17 בפברואר. כוכבת הנוער תזכה להקלות בטירונות בשל היותה דמות ציבורית שפרטיותה עלולה להיפגע במהלך השהות בבסיס  - חוקים כמו איסור על סלפי, שמירת יחס דיסטנס הוגן מהמפקדים, מקלחת בנפרד וחייל/ת שיופקדו להיצמד אליה כשצריך. בסיום הטירונות, ובמסגרת "מסלול הטאלנט" אליו התקבלה, נועה תתגייס ללהקה צבאית ותופיע על מדים מול חיילים שונים במהלך השירות, בדיוק כמו אצל בן הזוג. 

 

קירל היא לא היחידה עם הקלת התנאים בטירונות, גם מי שנחשבת ל"מתחרה הגדולה" בז'אנר ובקהל היעד היא הזמרת והשחקנית, עדי ביטי, שעתידה להתגייס מחר בבוקר (ד') אל צה"ל. כמו "היריבה", גם ביטי תצטרף אל להקה צבאית, אך לא במסלול הטאלנט, אך כן תזכה לתקן אמן פעיל. בנוסף, גם היא ואנשיה יאפשרו לתקשורת לסקר את המאורע המרגש, שטרם ברור אם יסוקר באותו הרעש שהיה סביב קירל, אם כי נודע כי עדיין קיים ביקוש לסיקור גם מצד התקשורת עצמה - אך בניגוד לגיוס המפורסם השני, במקרה הזה התקשורת תאלץ לחכות מחוץ ללשכת הגיוס כדי לראיין. בכל אופן, גם ביטי מתגייסת מוקדם מהרגיל וצפויה לחזור הביתה בתום הליך שרשרת החיול ולהתחיל את הטירונות רק ביום שני הקרוב.

עדי ביטי
עדי ביטי © צילום: אבי חי

הבוקר, בזמן שהשתחררה הזמנה לתקשורת עבור סיקור הגיוס של ביטי, במקביל יצאה הודעה על זמרת אחרת בז'אנר, אנה זק, שתצטרף אף היא לכוחות צה"ל ב-15 במרץ הקרוב. לעומת קירל וביטי, על פי אנשיה של זק, זו דרשה מהצבא לוותר על כל ההטבות וההקלות בשירות כדי להתגייס כחיילת מן המניין - מה שהעלה יותר את העניין סביב גיוסה של זק. עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של אנה, מסר בתגובה: "אנה אכן קיבלה הצעה לגיוס VIP, אחת מתוך שבעה מפורסמים שקיבלו הצעה כזו, אך החליטה שהיא מעוניינת להתגייס כמו כולם, ללא הקלות והטבות. אנה קיבלה את ההחלטה באופן עצמאי ובחרה להיות חיילת מן המניין".

אנה זק
אנה זק © צילום מסך מהאינסטגרם

עם ההייפ סביב החלטתה המפתיעה של זק, קירל שוב עלתה לכותרות עם הגיוס שלה וגנבה את הפוקוס, הפעם מכיוון לא צפוי - מעבר לים. בתזמון מדוייק עם הוויתור של אנה, גם מגזין המוזיקה מהגדולים והנחשבים בעולם, "בילבורד", התייחס לסיפור הגיוס של כוכבת הפופ המקומית. מדובר בצעד מפתיע למדי ואולי מעיד על צעדיה של קירה אל עבר קריירה בינלאומי, כפי שהצהירה לא פעם. הכתבה המדוברת עסקה בסיבה שהובילה את קירל להתגייס בכל זאת ("יש לי השפעה רבה על בני הנוער וחשוב לי לעודד אותם להתגייס"). בכתבה השוו את גיוסה של הכוכבת לגיוס של אחד מבני להקת הבנים הדרום קוריאנית - BTS ואף סופר על שירותה הצבאי של גל גדות.

© צילום מסך מבילבורד. תמונה קירל: ערן לוי

ברור שכל הגיוסים תורמים ליחסי הציבור של הכוכבות המדוברות, כל אחת מביאה איתה את הרעש התקשורתי שלה, הן במכוון והן בכורח הנסיבות. מה שבטוח - אף אחד לא מהסס להשתמש בדבר כדי לנסות להוביל את השיח הציבורי בנושא, מעין מלחמת יחסי ציבור לא רשמית. בסופו דבר ולמרות השוני בין כולן - ה"מלחמה" מצליחה להדגיש את המסר שלמרות הקריירה הכוכבות מתגייסות. בכך גם באיזשהו אופן מעודדות את הנוער ללכת בעקבותן, כפי שהן היו רגילות לעשות עד כה בקמפיינים למוצרים שונים. עד כמה שלפעמים זה עלול לעורר הרמת גבה, צריך לזקוף לזכותן גם את הדבר הזה.

תגובות