זוג מנצח: הזוגות המפורסמים שמצילים את העולם. צילום: צילום מסך מהפייסבוק

זוג מנצח: הזוגות המפורסמים שמצילים את העולם

זוגות מפורסמים הם הדבר הכי חם השנה, במיוחד בארצות הברית, שם הם אמנם מרוויחים הרבה אך לא שוכחים לתרום מעצמם ומכספם לאחרים. מי הם הזוגות היפים והמפורסמים שפותחים את הלב והכיס?

זוגות סלבריטאים הפכו להיות יותר ויותר נפוצים בזמן אחרון. במקרים מסוימים יש זוגות מיליונרים ולפעמים אפילו מיליארדרים שרוצים לתת לקהילותיהם ולארגוני צדקה שונים ברחבי העולם. הנה כמה זוגות סלבריטאים שבאמת הפכו את העולם למקום טוב יותר על ידי נתינה לאנשים שבאמת צריכים את הכסף.

תרומה לקהילה

כמה כוח זה נותן לתת שוב ושוב לקהילה שלך. ביונסה וג'יי-זי, שניהם ממשפחות מעוטות יכולות שלא היה להם הרבה כשהם גדלו. היום הנתונים הם אחרים לגמרי, ביונסה מרוויחה היום מיליוני דולרים מהופעות שלה ומסרטים בהם היא משתתפת ולאחרונה התבשרנו שהיא לא תגיע לארץ, (כן, באסוש) ולג'יי זי לא חסרים מזומנים והוא לא נמנה בין מעוטי היכולת.

עוד במדור התרבות והבידור של פרוגי:

שניהם מחליטים לתרום כאשר ארבעה מיליון דולר הולכים מכיסה של ביונסה למען מימון תרופות וטיפולים לנוער, נשים וגברים מהקהילה שלה. ג'יי זי שתרם וסייע בעבר באסון הוריקן קתרינה נותן מיליון דולר וכך מספק תמיכה וגב עבור ארגוני צדקה רבים אחרים.

אסון? לא כל כך בטוח

הרשימה הזו תרגיש חסרה אם לא נתייחס לתרומות הכסף ובמיוחד הזמן שמשקיעים בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי למען מטרות הומניטריות רבות מספור. הנתינה שלהם נעה מתרומת כספים רבים למען הבנייה מחדש של ניו אורלינס אחרי אסון ההוריקן קתרינה ועד לתרומת כספים לאזרחים פשוטים שפשוט אין להם.

הזוג תרם בעבר חצי מיליון דולר לאנשי העיירה ג'ופלין מיזורי, עיירה שנפגעה קשות על ידי טורנדו בשנת 2011. בסך הכל הזוג תורם שליש ממשכורתם בשנה אחת ותרומות גדולות נוספות כשקורים אסונות מפתיעים. אם נתייחס למספרים הזוג נותן חמישה מיליון דולר בשנה בודדת למען צדקה ברחבי העולם.

אנג'לינה ג'ולי
אנג'לינה ג'ולי.
צילום: Gage Skidmore

לתת בעילום שם

מייקל דאגלס וקתרין זיטה ג'ונס אולי המבוגרים שבין הזוגות אבל זה בכלל לא אומר שהם תורמים פחות אלא להפך, הזוג תרם בעבר וממשיך גם היום לתרום לקרנות שונות בעולם ביניהם אחת הקרנות לשלום אשר תומכת בביטול הנשק הגרעיני. הזוג עושה את הדברים הנכונים לפי האינטרסים שלו ונותן למקומות אמנם לא הכי "באנליים" אבל חשובים לא פחות.

אבל גם על התרומות ה"באנליות" הזוג לא פוסח ותורם לארגוני צדקה המתמקדים ברווחתם של ילדים בכל רחבי העולם. כל אותם תרומות שהזוג עושה נשארות בעילום שם כך שלא ניתן לדעת בדיוק את הסכומים וגם לא את המקומות מה שכן ניתן לדעת זה שהתרומות הן בכלל לא דלות אלא נדיבות מאוד.  

שגרירה של רצון טוב

ניקול קידמן בשנת 2004 זכתה התואר אזרחית עולם אותו קיבלה מהאו"ם בעקבות נתינתה ותרומתה לילדים במצוקה ברחבי העולם. בהמשך קיבלה קידמן גם את התואר – שגרירה של רצון טוב וגם אותו מהאו"ם על פיתוח הקרן לנשים הפועלת למען קידום זכויות הנשים.

בעלה, קית' אורבן גייס מאות אלפי דולרים למען בתי חולים שונים שבמדינת טנסי שבארצות הברית. אורבן, נגן אוסטרלי אסף את הכסף על ידי תרומת הגיטרה שלו למכירות פומביות וכנראה שהגיטרה שווה לא מעט אם היא הצליחה לעשות לא מעט טוב לאנשים רבים. גם היום הזוג ממשיך לתרום ומשקיע כספים בקרנות ילדים.

ספורטאי מצטיין

הצטיינות לא נמדדת רק לפי ציונים והישגים אלא גם לפי נתינה. הספורטאי דיוויד בקאהם שלוקח איתו את אשתו, תורמים יחד כל שנה מאות אלפי דולרים. כזכור בקאהם שחקן העבר של מנצ'סטר יונייטד עשה מאות מיליוני דולרים בקריירת המשחק שלו. ויקטוריה בקהאם מגיעה מעולם המוסיקה והתחילה בלהקה ועברה לקריירת סולו, מכרה עשרות אלפי עותקים וכמו בעלה עשתה לא מעט כסף. 

הזוג הזה שקיבל המון תמיכה מאוהדים ומעריצים מחליטים לתת בחזרה על ידי הקמת קרן צדקה לילדים חולים ונכים אשר זקוקים ללא מעט עזרה גם בעניין החומרי. דיוויד וויקטוריה תרמו בחמש השנים האחרונות מיליון וחצי דולר והם קוראים לכולם לבוא, להירתם ולעזור לאנשים שאין להם.

אז... מה דעתכם? כל הכבוד או שסתם יחסי ציבור?

תגובות