האח הגדול 2020: מצאנו את הזוכה של העונה. צילום: מיכה לובטון

האח הגדול 2020: מצאנו את הזוכה של העונה

עם פתיחת העונה החדשה של "האח הגדול", לא יכולנו לפספס את מי שמסתמן כבר מעכשיו כזוכה העונה לצד מי שיבעירו אש בבית. וגם: האם בכלל שווה לצפות בגרסת 2020 של הפורמט האהוב? ביקורת פתיחה

דלתות האח הגדול נפתחו שוב אמש (ד'), לירון ויצמן וגיא זו ארץ חזרו לשתף פעולה כמנחים בגרסת התוכנית ב"רשת 13" ומוכיחים שוב כי החיבור ביניהם אכן עובד מעולה - אך האם הדיירים, שהם למעשה החלק החשוב יותר, מעולים גם הם?

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

עם כל התרגשות וסקרנות בכל ערב פתיחה של "האח", יש בו גם משהו מאוד מתיש משום שלא קורית בו אף התרחשות יוצאת דופן ואין התקדמות עלילתית אלא רק הצגה ראשונה של הדמויות/אנשים שייכנסו לחיינו במשך 100 הימים הקרובים - לכן מראש לא ציפינו להיסחף אל תוך משהו, ואכן לא נרשמה מהצד שלנו איזו תגובה יוצאת דופן או שוברת שגרה, חרף ריבוי המשימות הסודיות ועל אף ה"טוויסט" שפומפם בבילד אפ לאורך כל הערב על חדר השינה. אבל שוב, זה פרק ראשון אז מכאן הכל אמור רק להשתפר ולעניין יותר ויותר. ובדיוק כאן מגיע החלק של מי שעשויים לגרום לו לקרות.

ראשונה להכנס לבית היא חגית היימן (36), אחת מתעודות הזהות שהכי אהבנו בערב הפתיחה ולגמרי בצדק. חגית מצחיקה, מעופפת, כוכבת ריאליטי קלאסית בהתהוות שמגשימה את חלומה להכנס לבית האח. היימן תהיה אחראית על רגעים קומיים בבית אבל על הדרך זה יעצבן לא מעט אנשים, כך שאו שזה יעבוד לטובתה או לרעתה. זו כבר הספיקה לייצר רגע משעשע עם כניסתה כשנזקקה לליווי של גיא זו ארץ עד סוף גרם המדרגות וכן אובר התרגשות שלה מהמעמד שקצת הלחיץ אותנו.

© מיכה לובטון

הבא בתור הוא "החתיך של העונה", ליאור דואק (28) יהלומן שהוא גם על תקן "העשיר הצנוע. דואק יודע לדבר ונראה כי הוא די יתחבב על הקהל. מסתמן כמי שעלול להתאהב בבית האח, כרגע עוד לא ברור במי. עם זאת נראה מחושב ויודע מה הוא עושה. רק אל תשכח גם להיות אותנטי.

מאחור: אתה מקנא בי מותק?
מאחור: אתה מקנא בי מותק? © מיכה לובטון

תקוה גדעון (31), מנהלת מסעדה. בעלת סיפור חיים קשה מהילדות ובהווה די מעודכנת וחיה את הרגע. אכן מהחביבות אבל לא מאלו ששורדות עד הסוף (או כאלו שמגיעות 'כמעט'), ורק מפני שהיא לא נראת מתקוממת מדי או כזו שמייצרת ריב ואנטגוניזם. המשימה הסודית שלה קצת הרימה גבה, אך אי אפשר שלא לתהות האם הדבר הזה יצליח (לעומת משימת פתיחה אחרת שנראת קלה יותר).

מה זה שלושה חודשים לעומת 9?
מה זה שלושה חודשים לעומת 9? © מיכה לובטון

יוסי אורפלי (66) - אבא של טילטיל. מעין יוסי בובליל החדש, אחת הדמויות הבולטות והמצחיקות העונה. רואים את הדמיון בינו לבין הבן שלו - שרק נזכיר זכה בריאליטי אחר. יהיה מעניין אם גם הווינריות עוברת בגנים, לרוב ה"מבוגרים" בריאליטי לא מגיעים יותר מדי רחוק - אך אצל אורפלי מסתמן אחרת. 

לו אין כינוי?
לו אין כינוי? © מיכה לובטון

מישל מכייב (21), מצילה אך מעין דוגמנית אינסטגרם. לא יודעים אם תעודת הזהות לא באמת שיקפה אותה, אבל היא הייתה קצת מעצבנת ויצא לה מתנשא ("ערד זה חור בארץ") - לא מהדיירים שהיינו רוצים לראות לאורך זמן, אלא אם זו תגרום למספיק עניין בציר העלילה.

מישל מכייב
מישל מכייב © מיכה לובטון

יעל פפר (46), אחת מנשותיו לשעבר של איש הכת המורשע - גואל רצון. אישה מעניינת ויהיה מסקרן לראות אותה בתוך התמהיל של הבית, לצערנו, גם הפעם לא מדובר בדמות שזוכה להגיע לגמר, אך לגמרי שמנו עין ונעקוב באדיקות.

© מיכה לובטון

ירדן אדרי (25) - יש בה אש מהרגע הראשון, תעשה עניין בבית ויהיה פלפל איתה. אגב, היא קצת מזכירה את רוסלנה רודינה. אדרי, על פי תעודת הזהות, מצחיקה ויודעת את העבודה מול המצלמה - לא נתפלא אם תגיע רחוק, אך הכל תלוי בריבים, שבמקרה הזה כנראה יהיו בלתי נמנעים.

אש
אש © מיכה לובטון

לעומת הדייר ליאור, אדם אליוף (22) הוא ההיפך הגמור. בניגוד ל"עשיר הצנוע" המעניין - אדם, לפחות בתעודת הזהות, קצת יוצר אנטי ונדמה שהשילוב עם ליאור דווקא יוליד תחרותיות על המסך ויש מצב שאליוף גם לא יתחבב על שאר הדיירים, מלבד מישל שנדמה שהחיבור הזה לגמרי משמיים.

נקווה שזה רק שואו להתחלה
נקווה שזה רק שואו להתחלה © מיכה לובטון

רונן פייגנבוים (44) - בנו של שייע פייגנבוים מ"גולסטאר" ושחקן כדורגל בעצמו שילוב בין קשוח לנשמה אמיתית וגדולה, הוא עשוי לנצח או לפחות להגיע לגמר, נקווים שעצבים של כדורגלן לא יהיו כאן בכלל כי זה עלול לשנות את התמונה.

© מיכה לובטון

ניר אבישי כהן (38) הדבור לשעבר של ארגון "שוברים שתיקה" - לא יהיה שקט בבית עם הבן אדם הזה, הדיונים שהוא יוביל יציתו אש בבית - בקיצור, בא להעביר מסר וקול ופחות כדי לזכות. אבל יהיה מעניין לראות איך יתמודד עם המשימה הסודית הזאת - במיוחד עם ניסיון חיים כפולים כמו שלו במסגרת הצבא, באופן אירוני.

© מיכה לובטון

אמלי פרי (34) - אוקיי, נראה לנו (לפחות בהיכרות ראשונית) שמצאנו BFF לירדן אדרי. הן בול אותו הדבר, רק במקום אחר בחיים נסייג ונאמר שלפעמים הדמיון והדברים במשותף דווקא עלולים ליצור תחרותיות ולפצל אותן לשתי מחנות. נקווה שהפעם מדובר באופציה א'.

© מיכה לובטון

גדי פניבלוב (22) - יש מצב שזה הזוכה של העונה. הוא מהסוג שהקהל מאוד מחבב, מצחיק, אולי לא חד מדי אבל זה בדיוק מה שצריך כדי לגרום לו להיות הדייר הכי אהוב בבית, זה שמשתדל לא לריב עם כולם. הדברים הבעייתיים והחמורים שאמר על מעמד האישה בתעודת הזהות שלו, נראים כמו משהו שסתם אומרים בשביל הפוזה (כך לפחות אנחנו מקווים), אבל אם יעלה את אותם הדברים בבית זה קצת עלול לעורר את מעמדו גם בפנים וגם בחוץ - מלבד זאת, הוא לגמרי עשוי מהמרכיבים להיות הזוכה הגדול של העונה.

הזוכה? © מיכה לובטון

רות אלבז (31) תסריטאית: ראו התרשמות מניר אבישי שיהוו אחד בעבור השני עזר - בהנחה שלא יודחו מוקדם. נראת חריפה, שנונה וחדה.

© מיכה לובטון

גם אסיף אלקיים (28), הסופר ואיש התקשורת וכן גם האקס של מעיין אדם, מסתמן כמתמודד חזק ואהוב במיוחד. יכולות ההבנה והתקשורת שלו יסייעו לו לא מעט בבית האח. נדמה כי הוא אישיות טובה, יכולים להתחבר אליו בקלות, אחד כזה שכיף להקשיב לו והוא גם מקשיב לך, עם ראש על הכתפיים, מתון ויכול להגיע רחוק מאוד, עד כדי זכייה אפשרית. צירוף המקרים הוא שלשני הדיירים בעלי פוטנציאל הזכייה הגדול עד כה - יש עיניים כחולות.

אסיף אלקיים
יזכה? © מיכה לובטון

באשר לדייר המוכר שייכנס במוצאי שבת, בואו נשים את הקלפים על השולחן, כולם זיהו כי מדובר בחבר הכנסת לשעבר אורן חזן, או במקרה הזה -  הבוס לשעבר של הדייר אסיף אלקיים ששימש כדובר שלו. חזן עשה בלאגן בחוץ ולכן צפוי שיעשה בלאגן גם בבית עם לא מעט דיירים ועם רות וניב במיוחד.מחכים בציפייה לכניסה שלו!

נראה שלא בונים מדי על מתח רומנטי בעונה הזאת לפי המיטה הענקית המשותפת שהציבו בחדר השינה, מה שמוביל על דבר אחר שכן בונים עליו - ריבים והמון. וכמו שהאח הגדול אמר בנאום הראשון לדיירים - זו עונה שמסמנת כסוערת במיוחד. נציין שוב שכבכל עונה, פרק הפתיחה והרכב הדיירים לא נראה מבטיח יתר על המידה והתגובות הראשונות זה: "אה, זה הכל?", אבל מניסיון עבר, זה בהחלט משתנה מהר.

יש פה פוטנציאל לאש חמה מאוד בין הדיירים ומעניין יהיה לראות לאילו מחנות הבית יחולק ואילו דרמות מסתתרות, נקווה שיהיה כדאי להמשיך לצפות.

שורה תחתונה (על פי סדר אקראי):

רצון ראשוני שלנו לגמר: רונן פיגנבוים, חגית היימן, תקוה גדעון, אסיף אלקיים וגדי פניבלוב.

הימור ראשוני להרכב הגמר: גדי פניבלוב, רונן פייגנבוים, ליאור דואק, מישל מכייב ואסיף אלקיים.

יגיעו רחוק?
יגיעו רחוק? © מיכה לובטון
תגובות