הסדרות שהפכו להצלחה עולמית אחרי שהגיעו לנטפליקס. אסנת רום, באדיבות yes, Netflix

הסדרות שהפכו להצלחה עולמית אחרי שהגיעו לנטפליקס

מבין עשרות סדרות הענק של "נטפליקס" שכבשו את העולם וזכו למאות מיליוני צפיות, תופתעו לגלות שישנן מספר סדרות שבכלל לא התחילו דרך ענקית הסטרימינג האהובה! הכנו לכם של כמה מהסדרות הבולטות • צפו להפתעות

"נטפליקס" ידועה בעשרות סדרות מקור שריתקו מאות מיליוני צופים למסכים וזכו להצלחה מטאורית ברחבי העולם, אך האם ידעתם שיש לא מעט סדרות ענק שבכלל לא התחילו דרכה? כנראה שלא. אותן סדרות החלו את דרכן בערוצים אחרים ברחבי העולם, נרכשו על ידי ענקית הסטרימינג, ומשם הדרך להצלחה היותר גדולה כבר ידועה. הכנו לכם רשימה של כמה מהסדרות הגדולות האלה, והיא ללא ספק מפתיעה. 

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

"מניפסט"

דוגמה בולטת לסדרה שהצליחה רק לאחר שעלתה לנטפליקס היא אחת הסדרות המצליחות של השנה, "מניפסט". הסדרה המסתורית, אשר עוסקת בנוסעי טיסת 828 שצצים לפתע שוב לאחר שנחשבו למתים למשך יותר מחמש שנים, שודרה במשך שלוש עונות בערוץ  NBC האמריקאי. הסדרה זכתה להצלחה נאה באמריקה, אך הערוץ ביטל את הסדרה לאחר העונה השלישית בעוד שיוצר הסדרה תכנן עונות נוספות. בעקבות קמפיין מעריצים ברשת לעונה נוספת, נטפליקס זיהו את הפוטנציאל, רכשו את זכויות הסדרה, והחליטו להפיק עונה רביעית לסדרה. שלוש העונות הראשונות עלו לשירות, וזכו להצלחה מטאורית. ברוב המדינות הסדרה הגיעה למקומות הראשונים ומאות מיליונים התמכרו. העונה הרביעית של הסדרה צפויה לעלות בהמשך השנה, השמועות מדברות על נובמבר, ואנחנו לא יכולים לחכות. 

 

"לוציפר"

סיפור דומה לזה של "מניפסט" הוא סביב הסדרה המצליחה "לוציפר", שעוקבת אחרי השטן שהחליט לעבור ללוס אנג׳לס. גם "לוציפר" שודרה במשך שלוש שנים בערוץ אמריקאי אחר, זכתה להצלחה יחסית, ובוטלה לאחר שלוש עונות לאחר נתוני רייטינג שלא עמדו בציפיות. נטפליקס זיהו את האהדה סביב את הסדרה, והחליטו לרכוש את הזכויות. מאז הם הפיקו לסדרה עוד שלוש עונות, שבעקבותם הסדרה זכתה להצלחה בינלאומית ענקית, ועד היום היא נחשבת לאחד הלהיטים הגדולים של נטפליקס. 

"ריברדייל"

גם אחת סדרות הנוער המצליחות בעולם הצליחה רק לאחר שהגיעה לנטפליקס. הסדרה "ריברדייל" משודרת בערוץ "The CW" האמריקאי, שם הסדרה זוכה לרייטינג סביר של כמה מאות אלפי צופים. ההצלחה הבינלאומית הגדולה באה עם ההגעה לנטפליקס, שם הסדרה הייתה זמינה לכל המדינות ברחבי הגלובוס וצברה לה קהל מעריצים גדול שהולך אחריה כבר שש עונות שבזכותו הפכה לאחת סדרות הנוער המצליחות בעולם. 

 

"מלכת היופי של ירושלים"

דוגמה ישראלית לסדרה שהצליחה יותר היא הסדרה המצוינת "מלכת היופי של ירושלים". הסדרה התקופתית המושקעת שודרה בישראל ב-yes כבר בקיץ הקודם וזכתה להצלחה, אך נראה היה שהסדרה עברה קצת מתחת לרדאר ולא הצליחה כמו שהגיע לה. לאחר שעלתה לשירות של נטפליקס, ישראלים רבים נחשפו לסדרה, התאהבו בה, והביאו אותה הישר למקום הראשון בישראל. גם בחו"ל הסדרה זכתה לחשיפה גדולה בעקבות העלייה לנטפליקס. בימים אלו מצלמים עונה חדשה בישראל, ואנחנו לא יכולים לחכות!

© אסנת רום, באדיבות yes

"פאודה"

"פאודה", אחת הסדרות הישראליות הכי מצליחות בעולם, אם לא הכי מצליחה, היא עוד דוגמה לכוח הגדול של נטפליקס. כבר מעונתה הראשונה הסדרה זכתה להצלחה גדולה בישראל, אך עם העלייה לנטפליקס היא עלתה למעמד של סדרה בינלאומית מצליחה עם מיליוני צופים ברחבי העולם. העונה הרביעית, שהחלה את שידוריה בחודש האחרון ב-yes, תעלה בקרוב גם היא לנטפליקס ואין לנו ספק שתצליח כמו קודמותיה.

 

 

תגובות