אקס פקטור ישראל: הפתיע, סחפה ורגשה. הנסיך הקטן. צילום: צילום מסך, ערוץ 2

אקס פקטור ישראל: הפתיע, סחפה ורגשה

תכנית הכישרונות של סיימון קאוול שנחתה סוף סוף בישראל, הצליחה להפתיע לטובה ולרגש את כתבנו. "התכנית מביאה פן שונה מדומותיה בשוק" \\ ביקורת


יהב טווסי, האודישן הפותח.

תוכנית המוזיקה שכבשה את העולם סוף סוף נחתה בישראל ועשתה את זה בגדול. "אקס פקטור ישראל", אחרי כל הפרומואים, התוכניות המקדימות, הראיונות, שודר הערב (ש') הפרק הראשון של הגרסה הישראלית ברשת, ערוץ 2.

הייחוד של התוכנית הוא שמראים קטעים רבים ממאחורי הקלעים, דבר הגורם לצופה לחבב יותר את התוכנית מפני שכל אחד מרגיש שהוא זוכה להציץ למה שבדרך כלל לא מראים וחושפים.

התוכנית מביאה פן שונה מאוד מדומותיה בשוק, בהן "דה וויס" ו"הכוכב הבא". רואים אנשים רבים, עם סיפורים שונים, ממקומות שונים, תוך השמת דגש ליכולות הווקוליות. התוכנית מביאה גם את האנשים שלרוב אנחנו לא רגילים לראות על המסך שלנו, כמו חיליק כהן ("פרובוקטור") ודניאל עמית ("אוטיסט גאה").


"אוטיסט גאה", דניאל עמית

התוכנית, שכרגע תמשיך לא להיות בשידור חי, עד השלב הבא, מאפשרת חווית צופה בליווי האפליקציה של הזכיינית ומאפשרת בדומה לאפליקציה של הזכיינית המתחרה, לדרג את הביצוע, אך פה זה לא משפיע על הזכייה של המתמודד. אלא רק כהימור על אם הוא "ביצוע X", "סבבה" או שפשוט "לא".

מלבד היכולות הווקוליות שנחנו אצל לא מעט מהאנשים שהגיעו להוכיח שהם שווים את ה-X, זכינו גם ל"מופעי סטנדאפ" משעשעים במיוחד מה שהעצים את חווית הצפייה ומשאיר טעם לעוד, בציפייה לראות עוד מתמודדים "מוזרים", או יותר נכון, משעשעים.

בניגוד לתוכניות קודמות, שאתה שם לב לבימוי חסר התקדים והמעיק, והסרטונים המרגשים, עורכי התוכנית הצליחו להעביר ו"להחליק" את הצפייה מבלי להעיק על הצופה וכך לגרום לתחושה הנאה וסיפוק, הזדהות וקרבה למתמודד, לפחות למעניינים שביניהם.

החברים שלנו בפייסבוק אומנם לא התלהבו כמונו, אך מבחינתנו, התוכנית מקבל X אחד גדול ואנחנו מחכים לפרקים הבאים בקוצר רוח. 


רוז פוסטרנס, המטפלת הפיליפינית שרגשה את הקהל.
תגובות