חיים רק פעם אחת: סדרת מחזות זמר פרודיים. צילום: צילום מסך מהסרטון על וואן דיירקשן

חיים רק פעם אחת: סדרת מחזות זמר פרודיים

האמת שקרוב. וכך גם גוגל, וואן דיירקשן ואפילו תרבות ה-"YOLO" זכו לשירים משלהם בערוץ היוטיוב הזה. שווה צפייה כדי להבין במה מדובר

סרטונים פרודיים בפייסבוק זה ממש לא דבר חדש, אבל סגנון של מחזות זמר על כל מיני טרנדים? טוב, זה כבר מעניין.

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:
• כוכב עולה? שלום קדושים בראיון
• אורי שכיב מוציא את "תביני" רשמית
• יצירת מופת: שני מאיו בסינגל מיוחד

AVByte הוא ערוץ יוטיוב שהוקם ומנוהל על ידי אנטוניוס ו-ויג'יי נצרת, שני אחים מניו-יורק. לערוץ יש כבר קרוב ל-60 מיליון צפיות ביוטיוב ועיקר סרטוניו הוא שירי מחזות זמר, אבל לא סתם שירי מחזות זמר – אלא על נושאים ברומו של עולם כמו פייסבוק, פוקימון, גוגל, ד"ר הו ועוד.

כפי שניתן לזהות, או לא, תרתי משמע, כל השירים בעלי מילים ולחן מקוריים ומבוססים על הסגנון ההפקתי של שירי מחזות זמר בלבד, והטקסט לרוב גם פארודי. השחקנים והזמרים המבצעים הנם שחקני ברודוויי ותלמידי בתי ספר למשחק בניו יורק, נוסף על כך שרוב הקליפים מצולמים בניו יורק.

לדוגמא, אחד הסרטונים היותר מוצלחים שלהם, הוא למעשה פרודיה על להקת הבנים הבריטית-אירית וואן דיירקשן, ובה גם השתתף מארק דאגלס, מקים ערוץ הפארודיות "Key Of Awesome", בתפקיד סיימון קוואל שיורד וצוחק על הלהקה. הפרודיה אולי מעט מוגזמת, אבל היא פרודיה ולא יותר מזה.


פרודיה על וואן דיירקשן

פרודיה נוספת שהצליחה לשעשע אותנו מאוד ולהביא שימוש נורא נורא הומוריסטי ופרודי על בני הנוער של היום היא - YOLO - המחזמר. אין אחד מאתנו שלא מכיר את "YOLO" - "You Only Live Once" שהמון בני נוער (בעיקר מסביב לעולם) נוהגים לומר כשהם עושים משהו טיפשי או נועז. בסרטון לקחו את זה רמה אחת קדימה והביאו את כל הדברים הכי הזויים שאפשר לעשות בצירוף המושג. לדוגמא: בתחילת הסרטון יש גבר, בלבוש דראג, שמספר שהוא הולך ככה להלוויה של סבתא. למה? כי YOLO.


חיים רק פעם אחת

לא רק AVBYTE עושים את הפרודיות הללו, אבל הם אולי הכי מוכרים ברחבי הרשת. קיים עוד אדם, שהצטרף למגמה הזאת וזהו יוצר הפארודיות טודריק הול מחזיק בלמעלה מ-75 מיליון צפיות בערוץ היוטיוב שלו, ובמרץ האחרון העלה לערוץ פארודיה על הקלאסיקה של דיסני "היפה והחיה", בה מוצג שיר הפתיחה בגרסה בה בל מסתובבת בשכונת ה"גטו", שהיא בעלת רוב אוכלוסייה אפרו-אמריקנית, השיר גם מקבל קצב בהתאם. בין השאר נמצאת בסרטון בתקפיד אורח כוכבת היוטיוב גלוזל.


הסרטון

SO... אנחנו אהבנו את הקונספט והיה מאוד מהנה לצפות בפרודיות. מה דעתכם?

תגובות