A.K.A: פופ בהכחשה, ביצוע תת רמה. צילום: צילום מסך מהפייסבוק

A.K.A: פופ בהכחשה, ביצוע תת רמה

זמרת המונדיאל פורצת עם אלבומה החדש שיוצא היום "A.K.A.". אף על פי שהאלבום מוגדר כפופ, בפועל הוא מכיל שירי אקלטרו, ראפ ו-R&B. ביקורת אלבום


הטריילר לאלבום, בהחלט מעורר רצון להאזין לו 

הזמרת הרשמית של המונדיאל השנה, השחקנית והרקדנית כבר כמעט 25 שנה, ג'ניפר לופז, מוציאה אלבום חדש העוסק בתהליך הגירושין שעברה לא מזמן. לאחר שזכתה ל/20 מיליון צפיות בשיר "Dance Again" עם פיטבול, ולאחר שכתבה לא מזמן ספר אוטוביוגרפי על חיי האהבה שלה, מחליטה לפצוח באלבום סוער שכולו מוקדש לגרוש שלה, וכמובן שגם פיטבול ישיר שר.

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

האלבום מתחיל בסינגל הבכורה, "A.K.A" שאת משמעותו לא נצליח להבין כנראה. הפתיחה לא טובה, והביצוע לא טוב גם הוא. בשיר, היא מדברת על בעיקר על הגרוש שלה שלא הצליח לשמור על היחסים ביניהם, וכעת היא מניחה שהוא יודע מה היא תעשה עכשיו. משם, אנו חוזרים אחורה בזמן לאהבה הראשונה של ג'יילו. בשיר "Love First", היא מתארת כמה יפה הייתה לה האהבה הראשונה, אך האהבות האחרונות שהיו לה אכזבו אותה.


אהבה ראשונה יפה, אחריה רק אכזבות 

כעת, אנו נאבדים בזמן ובמחשבות. בשיר "Never Satisfied" הנמוך והאפל, היא מדברת על האהבה בינה לבין גרושה, מדובר בשיר מרגש מאוד. אך השיר הבא "I Luh Ya Papi" מהיר ואינו מרגש על אף שהשיר מדבר על הגעגועים שלה לעבר. היא מבחינה כי היא צריכה אותו לצידה, והיא לא מהססת להראות את היחסים שהיו ביניהם מזווית העין שלה. שוב ג'יילו לא מהססת להכניס לאלבום הפופ כביכול עוד שיר שאין לו תסמיני פופ - "Acting Like That", שקצבו גבוה יחסית וסגנונו הוא ראפ. היא חשה מבולבלת, ומנסה להבין למה הוא מתנהג כך ולא מבינה. השיר סוחף וממכר מבחינה ווקאלית ומבחינת מנגינה.


מהיר ולא מרגש 

משם, ג'יילו ממשיכה בזמן אך אנחנו חוזרים לתקופת הילדות שלה בשיר "Emotion", ג'יילו מבצעת שירה באופן מרגש, וביחד עם המנגינה שנותנת תחושה של ילדות, של משהו תמים ומתוק, נוצר שיר כבד. היא מבטאת את הרגשות שלא הצליחה להביע ביחסים שלה עם גרושה, ולכן השיר גורם להרגיש ריקנות. משם אנו עוברים לשיר שסוגר את המחצית הראשונה של האלבום "So Good", ובו ג'ניפר לופז מנסה לחקות את ביונסה בניסיון די מרשים. בשיר היא מדבר על תחושת החיים שהרגישה בקשר, ועל כמה טוב היה לה.האלבום ממשיך בחציו השני עם השיר המרגש, המצמרר והעצוב "Let It Be Me", שבו היא מדברת על האהבה שנעלמה לה בין הידיים, על הגעגועים שלה לאותו אחד. לאחר שירים סתמיים ולא מרגשים היא מחדירה את המוטיבציה להמשיך לשמוע את האלבום.

     • חלום שמתגשם: ג'סטין ביבר וקודי סימפסון מקליטים שיר

לאחר מכן היא מבצעת דואט עם פיטבול בשיר "Booty", ובו היא מדברת על מישהי שחוותה אהבה והתאכזבה. היא מעודדת אותה ואומרת לה שתרקוד, שתשתגע ואף מעיזה להכניס את המילה "Twerk" לשיר. בשיר היא מראה שהיא כבר המשיכה הלאה, ועם כמה שקשה לה היא מנסה להעביר את התחושות על רחבת הריקודים. בהמשך לתחושות הקודמות, היא מבצעת את השיר "Tens" בעל גוון אלקטרוני , ובו היא פונה ישירות אל הבנות ואומרת להן להשתגע על הרחבה. היא מנסה לגרום להן לעוף במחשבות ולשכוח מהאהבה, שלא תתאכזבנה כמובן.

משם, בבת אחת היא ממשיכה  בשיר "Troubeaux", ומבינה שלא תצליח לברוח מהאהבה, אך הפעם היא עושה זאת בשיר שנותן אווירה מסתורית. בשיר, היא מדברת על אהבתה אך הפעם בצורה קלילה יותר, ואומרת שהוא גרם לה לעשות דברים שהיא לא האמינה שתעשה.

עדיין יפה
עדיין יפה © צילום מסך מהפייסבוק

לעומת השיר הקודם, השיר "Expertease" קצבי וקליל אך עם זאת רגוע ושלו. השיר אינו מרגש אך ללא ספק ג'יילו נותנת ביצוע ששווה האזנה, וחלק מן השיר מזכיר את השיר המצליח של סיה "Chandelier". בשיר ג'יילו מתארת את אהבתה כלפי גרושה בביוטיים מצמררי חושים, אך יכלה לעשות זאת בסגנון אחר לשיר שירגש ויצמרר כמו השיר "Let It Be Me". לבסוף, מגיע השיר האחרון שסוגר את האלבום בצורה יפה אבל יכול להשתפר "Same Girl". בשיר היא שרה בצורה רצינית ותוקפנית בשונה משאר שירי האלבום. היא מדברת על הלחצים מן החברה, ומן גרושה שלא גרמה לה להשתנות, אולם היא ממשיכה הלאה.


ג'ניפר עצבנית על תופעת הלחץ החברתי 

לסיום, ג'ניפר לופז אכן הצליחה להמשיך הלאה והתגברה על הגעגועים המרים. היא הגדירה את האלבום בתור פופ, אולם רוב השירים אינם פופ. לפי דעתי, רוב השירים סתמיים וחסרי רגש. חלק מן השירים עוסקים באכזבה מגרושה, חלק עוסקים בקשר עצמו וחלק עוסקים בהתגברות שלה מן האהבה הנכזבת. ג'ניפר מסוגלת ליותר ולא מראה לנו באלבום את מיטב יכולותיה. אני מאמין שהיא יכלה לתת יותר, הרי כולנו מודעים ליכולות האדירות של ג'ניפר שככל הנראה תראה לנו אותם בהופעות. ציון בסולם פרוגי: 6/10

תגובות