תו הכוכב: "אנחנו חיים בעולם כזה שתמיד מבקרים אותך". צילום: משה נחומוביץ

תו הכוכב: "אנחנו חיים בעולם כזה שתמיד מבקרים אותך"

כמו שאנחנו אוהבים את המוזיקה של הזמרים הישראלים כך גם להם יש מוזיקה שהם אוהבים. כל שבוע נארח כאן בפרוגי בפינה "תו הכוכב" זמר אחר בראיון מיוחד שבסופו יספר לנו על שיר בעל משמעות מיוחדת עבורו. והשבוע - מאור אדרי

את מאור אדרי ואת הלהיטים המדהימים שלו אנחנו מכירים ושומעים שנים רבות, וביניהם "קטנה", "שלוק מקצב טוב" עם טליסמיאן, "My Name Is" ו"אללה מעק" שזכו להצלחה רבה. לרגל הוצאת השיר החדש תפסנו את אדרי לראיון קצר ובו הוא סיפר לנו על הביקורת שהביא עמו הקליפ, על תחילת הקריירה שלו, על סבב ההופעות החדש ומיהו "תו הכוכב" שלו.

עוד בערוץ המוזיקה של פרוגי:

מה אתה עושה בימים אלו?

"בימים אלו אני עובד על אלבום חדש, אלבום שישי. ואני מלחין, כותב, מקליט, מופיע ועובד על סיבוב מופעי חורף וזאפות".

מדוע ומתי התחלת להתעסק במוזיקה?

"תמיד היה במוזיקה משהו שמאוד מאוד אהבתי עוד לפני שבכלל גיליתי שאני יודע לשיר, דברים קרו ומצאתי את עצמי פתאום על במה שר באירועים של חברים, בריתות וחינות, מגיל 16-17 בערך. החמיאו לי, אמרו לי שאני שר יפה אז עשיתי שיר ראשון, ולקחתי את זה קצת קדימה".

ביום ראשון האחרון הוצאת את השיר החדש שלך "בלי עין הרע", איך הייתה העבודה עליו?

"עבודה ארוכה מאוד, זה שיר שנהניתי מאוד מאוד ליצור אותו. זה רעיון שישב לי בראש במשך המון זמן וזה היה תהליך ארוך, גם בעשייה, בהפקה המוזיקלית ובעבודה על הקליפ. לקח חודש כדי ליצור את הקליפ. והאולפן זה משהו שאני מאוד מאוד אוהב, להיות בתוך אולפן ולהקליט זה מהנה. נהניתי באמת מכל רגע".

 

הקליפ שליווה את השיר החדש קיבל הרבה ביקורת בעקבות העובדה שאנשים מפורסמים צוירו שם באנימציה, איך התמודדת עם הביקורת?

"ביקורת תמיד יש, זה לא משנה על מה. אנחנו חיים בעולם כזה שתמיד מבקרים אותך, לטוב או לרע. האמת היא שאני מקבל כל ביקורת, כי אם מדברים עליך משמע אתה קיים. אני חושב שזה בסדר גם לא לאהוב וגם לאהוב. בסופו של דבר, הכל זה עניין של טעם וריח. חוץ מזה, קיבלתי גם המון המון ביקורות טובות וזה מכפר על הפחות טובות".

האם המוזיקה שאתה יוצר תואמת לסגנון המוזיקה שאתה מאזין לה?  

"כן, האמת היא שיש לי כל כך הרבה סגנונות שאני מאזין להם, אני באמת שומע הכל. בין היתר אני שומע מזרחית, אני שומע מוזיקה ישראלית, אני שומע באנגלית, בטורקית, ביוונית ובערבית. ואני חושב שבמוזיקה שאני יוצר אפשר לשמוע את כל העולמות האלה ביחד."

אילו דברים תרצה לעשות מלבד למוזיקה?

"מוזיקה לסרטים, בגדול אין לי משהו שאני רוצה לעסוק בו חוץ ממוזיקה, זה הייעוד שלי. שיחקתי בסדרה 'שנות השמונים' אך  זה לא אני, אני לא שחקן. עשיתי את זה רק בשביל החוויה, תמיד כשהייתי רואה סדרות וסרטים אז הייתי מסתקרן לדעת איך והלכתי בשביל לדעת מה קורה שם, אולי בעתיד ירצה לפתח את תחום המשחק".

לסיום, הפינה שלנו נקראת "תו הכוכב" משום שכעת אתה צריך לבחור שיר שאתה אוהב או לפרגן לאמן אחר שאתה מעריך.

"אני אפרגן לליאור נרקיס לשיר שלו "לא מדברים אהבה". זה שיר שאני מאוד אוהב ואני וליאור חברים טובים אז בא לי לפרגן לו".

 

 

 
תגיות
תגובות