מוניקה סקס: עברו 21 שנים ועדיין מדובר בפצצת רוק. צילום: יחסי ציבור

מוניקה סקס: עברו 21 שנים ועדיין מדובר בפצצת רוק

קשה לכתוב ביקורת על מוניקה סקס, מאוד קשה. הם דבר, הם יצור חי ומסובך, שמצליח להקפיץ את הקהל כשארבעת חברי הלהקה עובדים בהרמוניה עד שהם קופצים באותו זמן מדויק על הבמה


"היא אמרה לי תראה, החיים די יפים"

תנו לי להסביר את עצמי באופן קצת יותר מסודר. מה שאני מנסה להגיד, בעצם, זה שמוניקה סקס עובדים ביחד כבר עשרים ואחד שנים (פחות או יותר) ברציפות, עם חמישה אלבומים מעולים, הופעות מצליחות וקשר מיוחד שאפשר כמעט להרגיש כשארבעתם עומדים על הבמה, קופצים, רוקדים, צוחקים ובעצם נהנים. הם עובדים ביחד מספר שנים שאני לא יכול לתאר לעצמי בחלומות הכי פרועים שלי. כל חברי הלהקה ביחד יוצרים תוצר שלם, יצור חי ומסובך שמצליח להקפיץ את הקהל. ליצור הזה, לצורך העניין, קוראים "מוניקה סקס".

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

ביום חמישי האחרון הופיעו חברי הלהקה הוותיקים ביחד במועדון ה"בארבי" בתל אביב להופעה מיוחדת לקראת ההשקה של האלבום החדש והמעולה שלהם, "מקצועות חופשיים". להופעה הגיעו מגוון מיוחד של אנשים - מבוגרים, צעירים וצעירים אפילו יותר, שרק עכשיו גילו את הלהקה. אבל לא משנה הגיל, בסופו של דבר כולם קפצו למילות "השמלה ממדריד" או "גשם חזק" ושרו ביחד עם הלהקה את המילים המוכרות (הקהל, דרך אגב, החליט לקחת לידיו את "מכה אפורה" ולשיר את כל המילים, בעל פה, בקצב הנכון, וכל מה שהלהקה הייתה צריכה לעשות על הבמה זה רק לנגן). מגוון גדול במיוחד של שירים הגיע להופעה ביחד עם מוניקה, "להיטים מכל הזמנים", נגדיר את זה ככה. מ"מכה אפורה" עד ל"סאן חוזה", וכמובן, שירים חדשים מהאלבום, שהם, לצערי הרב, היו החלק היותר חלש בהופעה.


השמלה ממדריד

אי אפשר, כמובן, לדבר על הופעה שמשיקה אלבום חדש בלי לדבר על האלבום החדש בעצמו. לפני שתקראו את הפסקה הבאה, אני רוצה להבהיר שאני לא מה"עילאיים ומתנשאים" שאומרים ש"הישנים היו יותר טובים" רק בגלל שזה נשמע יותר "וינטג'" ככה. אבל מה לעשות, הישנים היו יותר טובים. האלבום החדש אולי טוב, אבל הוא לא קליט, הוא לא להיט והוא לא קרוב להיות מה שהקודמים היו. לא משנה כמה פעמים שמעתי את האלבום החדש מאז שחזרתי מההופעה (רמז: לא מעט) לא הצלחתי למצוא את "מכה אפורה" החדש, או את "רמקולים" המשופר - כל האלבום יותר רגוע, יותר "עמוק", יותר מתמקד בכל מילה ומילה. מוניקה, אני מצטער, אבל אני מעדיף אתכם משוגעים, בהופעה.

מוניקה סקס, כמו שאמרתי מקודם, קיימים כבר 21 שנים. הם כבר לא צעירים, אבל זה פשוט נורא ואיום אפילו לרמוז שהם זקנים. הם חזקים, הם מטורפים, הם מצליחים, הם שרים, הם משתגעים, והם יודעים להרים הופעה לא פחות משידעו לפני 21 שנים. אז גם אם האלבום החדש פחות מקפיץ וקצת יותר -  אל תסכלו אותי באבנים - עייף, אל, פשוט אל תקראו להם זקנים.

SO... אני נהניתי. מי עוד היה?


"אני לא יודע מה טוב בשבילי"
תגיות
תגובות