מחובר לישראל: סקאזי מתעקש לגור בארץ. צילום: עידו איז'ק

מחובר לישראל: סקאזי מתעקש לגור בארץ

לאחר אינספור הופעות, שלל יצירות מוזיקאליות וקהל מעריצים עולמי, סקאזי ממשיך לשאוף גבוה יותר בעולם, עם זאת הוא מתעקש לגור בארץ, למרות שכאן הוא לא זוכה לאותה האהדה. למה? הכל כאן


שיר נושא של סרט ישראלי, בהחלט ממשיך ליצור בארץ

אשר סוויסה, או בשמו השני והמוכר יותר סקאזי מטייל ברחבי תבל ומופיע עם המוזיקה הענקית שלו בפני המונים רעבים שמחזירים לו אהבה, כבר שנים. ללא ספק הוא אחד מהשמות החמים ביותר בעולם ואי אפשר להתווכח על תרומתו לסצנת המוזיקה האלקטרונית.

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

הוא מעיד בעצמו שהוא זוכה ליותר הכרה כשהוא יוצא מישראל, למרות ההשתתפותו בסדרה מחוברים 2. לפי דעתו זה לא בהכרח דבר רע שבישראל לא צורכים מספיק את המוזיקה האלקטרונית. "זה מרגיש שאני צומח כשאני בחו"ל" מספר ומוסיף "שם זו סצינה אחרת ויש ביקוש נרחב, בישראל זה פעם ב...".

הופעות בישראל הן דבר קטן בשבילו ובכל זאת הוא לא שוכח את התעשייה המקומית ועדיין משמח אותו לשתף פעולה עם אמנים ישראליים. "אני חושב שהאומנים הישראלים מצוינים מאוד, שיתפתי פעולה כבר עם נתן גושן, מוקי ושירי מימון". מפרט לנו סקאזי ומציין, "זה לאו דווקא מכוון לארץ השיתופי פעולה איתם, אלא לעולם ובגלל זה לקחתי את הכי טובים פה שהם לא נופלים מאף זמר אחר בעולם, ועבדתי עם הרבה זמרים מהעולם".


סקאזי ונתן גושן "הוא לא פחות מהזמרים הגדולים בעולם".

ועם מי הכי היית רוצה לעבוד מחו"ל?
"להקת 'מיוז'. אני מת עליהם והלוואי שגם ייצא לי לשתף איתם פעולה במוזיקה, זה יהיה הגשמה עצומה מבחינתי".

למרות שחשובה לו יותר ההצלחה העולמית, סקאזי עדיין מעדיף להתגורר בישראל "אני עובד כל הזמן בעולם, אבל עדיין אני גר פה, בישראל וזה הבית שלי. לחזור מהופעה בחו"ל לפה זה ממלא אותך ומרגיש שישראל זה הבית וכל מי שמלכלך עלינו שילך להזדיין".

יש משהו ספציפי בארץ שגורם לך להרגיש בבית?
"חומוס", אומר בנחישות ומוסיף "יעיד על כך חשבון האינטסגרם שלי". 

עד היום היו לך אינספור הופעות, בטוח קרו כמה פאדיחות בדרך. זכורה לך אחת?
"יש אחת די טרייה ומצחיקה. הופעתי ברייב ענק והתחלתי לנגן ולרקוד עם הידיים ואני רואה שאף אחד לא זז ושהקהל הסתכל עלי מוזר ולא הבנתי למה, אז גיליתי שאני מנגן לעצמי עם המנטורים כי הכפתור של חיבור המוזיקה היה כבוי" מספר, "אבל אחרי שגיליתי פתחנו את הכפתור והייתה הופעה אדירה".

אחרי כל ההצלחה הזו יש עדיין שאיפות גדולות?
"כרגע אני עובד על דברים מגניבים חדשים ואני מקווה שימשיכו לאהוב אותי ואת המוזיקה שלי, אבל הכי הייתי רוצה להופיע ב"אולטרה" בארצות הברית ואני עובד על זה".

לסיום... אנחנו רוצים לאחל לסקאזי המון הצלחה בהמשך הדרך ובמיוחד בהגשמת השאיפות הגדולות. מה אתם תאחלו לסקאזי?


עוד אחד שהצליח
תגובות