דנה אינטרנשיונל בקליפ וסינגל חדש לכבוד מצעד הגאווה. צילום: דניאל מילר

דנה אינטרנשיונל בקליפ וסינגל חדש לכבוד מצעד הגאווה

לכבוד מצעד הגאווה שיתקיים בשישי הבא, בחרה הדיווה הבינלאומית לעשות חידוש לשיר "ילדים זה שמחה" לאחר שנעדרה מהאירוע מזה 6 שנים הקליטה את השיר וצילמה לו קליפ חדש ומרגש

דנה אינטרנשיונל, שמאז זכייתה באירויזיון 1998, חוללה מהפכה בכל הנוגע ללגיטימיות של הקהילה בארץ. לאחר תכניתה בערוץ 24 "ישנן בנות" שעלתה השנה דנה חוזרת לצעוד בראש הקהילה והשנה גם במצעד שיתקיים במתחם צ'ארלס קלור עם המסר הבוער על סדר היום / "ילדים זה שמחה", אחרי שלאחרונה גם חזרה עם סינגל חדש.

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

בעיקר כשהנושא המדובר הוא שלכולם, ללא הבדל דת, צבע ומין, יש את הזכות הבסיסית להביא לעולם ילדים ולהקים משפחה. המשפחות החדשות הולכות ומתרבות בקהילה, וכמו שאומר השיר: "הארץ צריכה ילדים...". הקלטת שיר גאווה ייעודי, זו סוג של מסורת חדשה שהתחילה בשנה שעברה עם שיר הגאווה "תל אביב יא חביבי תל אביב" בביצועו של עומר אדם.

החודש הוכרזה הדיווה כנציגת ישראל היחידה ברשימת 30 הגיי אייקונים המובילים בעולם לצד ג'ורג' מייקל, אלטון ג'ון, קורטני לאב ודבי הארי, בעקבות חגיגות 30 שנה לצאת מגזין הגייז האנגלי המוביל Gay Times – GT . בנוסף אינטרנשיונל, שגרירת ישראל בתפוצות, תככב השנה לא רק במצעד הגאווה הישראלי אלא תופיע ביולי במצעד הגאווה בשטוקהולם, ובאוגוסט באירועי הגאווה באמסטרדם.

האזינו: מיי פיינגולד בהמנון הגאווה שלה!
יהל כהן
לכבוד חודש הגאווה הקליטה הזמרת מיי פינגולד חידוש לשיר הניינטיז "Sweet Harmony", וגם צילמה לו קליפ ברוח הגאווה, פרטים נוספים בכתבה

מילות השיר "ילדים זו שמחה", של יהושוע סובול, קיבלו בביצוע החדש משמעות אחרת מכשכתב אותן לפני ארבעים שנה, וכאשר שמע את המשמעות החדשה שביצועה של דנה מעניקה להן התרגש מאוד ושמח. בקליפ עצמו דנה היא אמא יהודיה טובה המלווה את בנה לטקס בר המצווה בבית הכנסת בעת העלייה לתורה, דבר שהוא למעשה נורא שגרתי בחיי היום יום. וזה מה שמנסים להעביר.

"כשהציעו לי את הרעיון לתסריט הקליפ, התאהבתי בו מיד, יש משהו בפתיחות הזאת בהבנה ובקבלה, שבית תפילה הוא מקום ששייך לכולם. אלוהים לא עושה סלקציה בין אנשים שרוצים לחוות חוויה רוחנית, ולהגיע לבית כנסת להתפלל". מסרה האינטרנשיונל,  "לשמחתי, רק בעיר המדהימה הזו תל אביב , שנולדתי וגדלתי בה ואותה אני הכי אוהבת בעולם, מבינים את זה ונושאים את הבשורה של דור העתיד. מאז ילדותי לא ביקרתי בבית כנסת, זהו אחד מזכרונות הילדות הנעימים שלי עם סבי בשבת, אז הנה עכשיו תהיה לי הזדמנות  לחזור אל הריחות המוכרים והאהובים מפעם".

     • מי היו הגדולים של השבוע שעבר?

יניב וייצמן, יועץ ראש העיר לענייני קהילת הלהט"ב מסר: "מצעד הגאווה בתל אביב הוא שם דבר בכל העולם ומושך אליו קהל גאה מכל קצוות תבל. אנחנו מברכים על כך והבחירה בדנה אינטרנשיונל, שהיא אייקון גם מחוץ לגבולות ישראל, באה לחזק את הציוויון הבינלאומי של האירוע. הקלטת שיר הגאווה עם דנה אינטרנשיונל מכוון באופן טבעי גם לקהל בינלאומי. אם תרצה אלוהימה, כך יהיה גם בשנה הבאה!"

אז... מה דעתכם על השיר והקליפ?

תגובות