הפרויקט של עידן רייכל מופיע בפני החיילים בפארק הירקון. צילום: מאיה אבישר

הפרויקט של עידן רייכל מופיע בפני החיילים בפארק הירקון

במסגרת פסטיבל "יותר" , פסטיבל לחיילים מתגייסים וחיילי סדיר בו מופיעים אמנים במחיר מוזל עבור החיילים והמתגייסים, כתבנו דין ליכטר הצטרף להופעה של הפרויקט של עידן רייכל בפארק הירקון ביום חמישי האחרון וחזר עם ביקורות חיוביות ביותר עליה. הכל בהמשך

להיט
 

בואו נתחיל מסוף ההופעה במילה אחת: מ-ד-ה-י-מ-ה. אין דרך לתאר במילים איך הקהל שם היה ושר והצטרף לשירים של הפרויקט כאילו הוא כתב אותם בעצמו וכאילו הוא חלק מהפרויקט.

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

האווירה הייתה מעולה, קטעי הקישור טובים, קהל צעיר וקופצני ופרויקט שבא לתת מעצמו וראו את זה בכל חלק בהופעה; ומעל לכל זמר אחד גדול שלא רק שר בצורה מדהימה אלא גם בא לספר את הסיפור המשותף שלו עם החיילים. מי יכלנו לבקש יותר מזה? ההופעה התחילה עם שני להיטים גדולים: "שאריות של החיים" ו"חלומות של אחרים" בביצועו של רייכל, שלא הפסיק לספר במהלך ההופעה כמה הוא מתרגש להיות כאן למען החיילים והמתגייסים, וסיפר גם כמה מקרים אישיים מהחיים. 

התחלנו
התחלנו © מאיה אבישר

ההופעה המשיכה בשירים של הפרויקט שאינם בעברית, ביניהם: "Enta Enta", "מינהאר לימשיטי" ועוד שביצעו שלושה זמרים מדהימים, כברה קסאי, מאיה אברהם ואילן דמתי. למרות שהשירים לא היו בעברית הקהל התלהב ואפילו ניסה להשתלב בשירה. ההופעה ממשיכה ועידן מספר סיפור אישי על הופעה מול שמונה חיילים שבמהלכה הוזעקו שבעה ונשאר חייל בודד וההופעה המשיכה כרגיל, רוב העיניים בקהל לא נשארו יבשות אחרי שגם עיניו של רייכל דמעו.

הפרויקט שר עוד כמה להיטים, ביניהם; "ממעמקים", "הנך יפה" ו"אמא אבא וכל השאר", בשלב הזה של ההופעה כבר כל הידיים באוויר, אפילו אלה שישבו ממש מאחורה כדי לא להיכנס בכל ההמון הזה שעומד, נעמדים ומרימים ידיים. ההופעה ממשיכה ועולים עוד להיטים: "מכל האהבות", "עכשיו קרוב", "שובי אל ביתי" ו"רוב השעות", זה השלב שחלק מהקהל כבר יוצא אבל אין להם מושג מה הם הפסידו בדקות שהם הלכו.

ואו
ואו © מאיה אבישר

והנה הגיע הרגע ששבר גם את עידן וגם את הפרויקט; הסתיימה ההופעה ועידן קם בשביל רק לסיים את המופע בצורה הכי יפה שהוא יכול  ואמר "זה המופע הכי מרגש של הפרויקט מאז שהוא נוצר," וכאן גם נשבר, העיניים אומרות הכל הרבה יותר משהפה יכול לתאר, ואז ברגע אחד בלי התראה מוקדמת קמים 200 אלף חיילי חובה ופשוט מוחאים כפיים. בלי תיאום ובלי שמישהו יבקש, ללא הכנה מוקדמת, כולם קמים ומוחאים כפיים. 

עוד להיט ענק
 

מבחינת כל מי שהיה שם, זה הסוף הכי יפה שהמופע הזה יכל לקבל. הרבה יותר מסתם עוד דיבורים או סתם מחיאות כפיים, זה מסמל עד כמה שעידן והפרויקט באו כדי לתת עבודה ולהראות כמה אכפת להם מהחיילים והחיילים באים ומראים שגם הם יודעים כמה הפרויקט הזה נתן עבורם במופע הזה.

מתרגש ומרגש
מתרגש ומרגש © מאיה אבישר
עצמתי
עצמתי © מאיה אבישר
מדהימים
מדהימים © מאיה אבישר
בא לתת שואו!
בא לתת שואו! © מאיה אבישר
נגמר © מאיה אבישר

אז... הייתם בהופעה? איך היה לכם?

תגובות