הרמטכ"ל גנץ: להגביר קצב התקיפות ברצועה. צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל גנץ: להגביר קצב התקיפות ברצועה

בסיום הערכת מצב הנחה רב אלוף בני גנץ את כוחות צה"ל להמשיך ולתקוף בכל הכוח ברצועת עזה. כזכור, הלילה סוכלו בכירים בחמאס והושמדה המפקדה של ממשלת חמאס

לקראת מבצע קרקעי.
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ סיים ישיבת הערכת מצב בבסיס הקריה בתל אביב, ובה הנחה את כוחות צה"ל להמשיך ולתקוף בכל הכוח ברצועת עזה. כמו כן הוא ביקש להגביר את קצב התקיפות על יעדי הטרור.

מאז תחילת מבצע "עמוד ענן", שמסוקר על ידי דסק החדשות של פרוגי מסביב לשעון, נפלו כ-410 רקטות בשטח ישראל. יותר מ-30 מהן בשטח בנוי. מערכת "כיפת ברזל" יירטה 230 מהרקטות.

סיקור מיוחד - "מבצע עמוד ענן":
• צפו: סרטון השקרים של חמאס
• פגיעה ישירה באשדוד בין שני בניינים
• "מוטיבציה גבוהה של אנשי המילואים"

כמו כן, סוללה נוספת של "כיפת ברזל" הועברה היום (ש') אל כוחות חיל האוויר, שכבר החלו בפריסתה באזור גוש דן.

"הסוללה החמישית של 'כיפת ברזל' היא עם יכולות פי 5 משל האחרות" סיפר מקור בחיל האוויר לפרוגי. "היא מסוגלת לקלוט את הרקטה מבעוד מועד, וליירט אותו במרחק סביר, עוד לפני שנכנס לשטח העיר כך שלא יפגעו רסיסים בבתים כמו שקורה היום".

דובר צה"ל: "גם עכשיו אנחנו ממשיכים בגל התקיפות"

אישי
 
צועקת בשקט. החיים בדרום  ירין קקון
 
הדרום בוער אבל כבר לא רק הוא, כתבתנו חיה את רוח המלחמה כבר חמש שנים, פורקת ומשתפת על החיים תחת האש בעיר הדרומית אשדוד.
לטור המלא
 

"מאז אתמול בערב הותקפו מעל למאתיים מטרות - ביניהן מעל ל-120 משגרים מוטמנים ויותר מ-20 מנהרות הברחה ברפיח" הוא אמר. "בנוסף, הותקפו שלוש מטרות חמאס ממשלתיות בולטות- המטה והמפקדה של ממשלת החמאס, אשר הושמד כליל, תחנת המשטרה בעיר עזה ומטה מנגנון ביטחון הפנים האיסלאמי. כמו כן, הופצץ הבית של אחמד ראנדור, מפקד הגזרה הצפונית של חמאס"

עוד הוא הוסיף כי "גם עכשיו אנחנו ממשיכים בגל תקיפות של אש רציפה ממש לשיבוש מאסיבי של נסיונות השיגור. אנחנו יכולים לראות כי ביחס לימים קודמים, הבוקר היקפי הירי כבר נמוכים יותר. במקביל אנחנו ממשיכים בצבירת הסד"כ לאפשרות של פעילות קרקעית"

ראש אכ"א: "מוטיבציה גבוהה של אנשי המילואים"

אושר גיוסם של 75 אלף אנשי מילואים, כשאתמול גויסו כוחות לוחמים וכוחות תומכי לחימה, זאת תוך כדי ביצוע הערכת מצב שוטפת. האלוף ברביבאי: "מתייצבים חדורי תחושת שליחות ורצון לתרום לביטחון המדינה"

"ראיתי מקרוב את חיילי המילואים, גברים ונשים כאחד, מתייצבים חדורי תחושת שליחות ורצון לתרום לביטחון המדינה", אמרה האלוף. "שיעורי ההתייצבות מלמדים על מוטיבציה גבוהה של אנשי המילואים ומודעות עמוקה לחשיבות המשימה", הוסיפה ראש אכ"א.

צפו: כוחות צה"ל מתארגנים לקראת פעילות קרקעית

כוחות שריון מתארגנים למבצע.
צילום: דובר צה"ל
כוחות גבעתי מתארגנים למבצע.
צילום: דובר צה"ל
תגובות