מה זה ביטוח רכב צעיר?. Fotolia

מה זה ביטוח רכב צעיר?

עשיתם רישיון נהיגה? רגע לפני הצעד הבא: קבלו את כל מה שאתם צריכים לדעת על ביטוח רכב צעיר

בשיתוף עם MAX

תוכן שיווקי

ביטוח רכב צעיר - מה זה?

רוב חוקי התעבורה חלים על כולם באופן שווה, עם זאת, חלקם משתנים בהתאם למצבים שונים. מבחינת חוק, עליכם לבטח נהג צעיר בביטוח ייעודי בשל הסבירות בה יהיו מעורבים בתאונה. על פי הסטטיסטיקה נהגים צעירים מעורבים פי שתיים בתאונות בהשוואה לנהגים מנוסים. גובה ביטוח רכב צעיר יהיה יקר יותר מאשר ביטוח חובה עבור אדם בוגר.

מי חייב בביטוח רכב "נהג צעיר"?

על פי ההגדרות בעולם ובארץ נהג צעיר הוא נהג בין הגילאים 17 עד 24. החוק מטיל עוד הגבלות עבור נהגים צעירים אשר נמצאים מתחת לגיל 21, הגבלות כמו כמות הנוסעים המותרת. כמו כן, נהג שלא מלאו לו 24 שנים ינהג עם מלווה בששת חודשיו הראשונים על הכביש, שלושת החודשים הראשונים חייבים בליווי מלא ואילו היתר חייבים במלווה רק בשעות הלילה. כל חברת ביטוח מגדירה אחרת את ביטוח הרכב לנהגים צעירים, חלק מהחברות מחשיבות נהג צעיר עד גיל 21 ואילו חלק מחשיבות נהג צעיר עד גיל 24.

© Fotolia

לשם מה חברות הביטוח צריכות ביטוח מיוחד לנהג צעיר?

עניין ביטוח רכב עבור נהגים צעירים אינו היה קיים כל הזמן, אך ברגע שחברות הביטוח ראו שמרבית התאונות בהשוואה ליתר האוכלוסייה מגיעים מנהגים צעירים, עליהן היה לפעול בהתאם.
חברות הביטוח מחלקות את קבוצת המבוטחים לפי קבוצות סיכון, ואילו נהגים צעירים נחשבים לחלק מקבוצת סיכון המועדת לנהיגה פרועה ופחות שקולה.

מסלולי ביטוח רכב צעיר מיוחדים

מכיוון שבסופו של דבר חברות הביטוח צריכות כל לקוח, גם נהגים צעירים ואילו מצד המבטחים המחירים יקרים מדי, נוצרו מסלולים שונים ומגוונים עבור ביטוח רכב לנהג צעיר.
אחד המסלולים הפופולריים ביותר הוא לבטח נהג צעיר רק כאשר הוא נוהג. חברות הביטוח מציעות הפעלת ביטוח נהג צעיר רק בזמן הנהיגה ברכב, במקום לאורך כל תקופת הביטוח. הפעלת ביטוח זה בקרב רוב החברות מוגבל, חלק מחברות הביטוח יציעו הפעלה של 12 פעמים במשך שנה, חלק יותר ומעטות גם ללא הגבלה. כמובן שהפעלת ביטוח רכב לנהג צעיר כרוכה בתשלום.

כמו כן, עוד אפשרות דומה למסלול שציינו היא אפשרות לבטח נהג צעיר לפי קילומטרים. זאת אומרת שעבור הנסיעה שהוא עשה הוא מבוטח בלבד מאשר עבור יום או תקופה שלמה. עליכם לבחון את שתי האופציות בכדי להגיע לתוצאה המשתלמת ביותר. כמו כן, אם יש לכם שני רכבים אנו ממליצים לכם לבטח בנהג צעיר את הרכב הישן יותר כיוון שמחיר עלות ביטוח מקיף וצד ג' יהיה נמוך יותר.

© Fotolia

נהג חדש או נהג צעיר?

רבים נוטים להתבלבל בין שני המושגים. אדם אשר הוציא רישיון נחשב לנהג חדש למשך תקופה של 24 חודשים, בתקופה זו חלים על אותו נהג חוקים כמו מלווה. הגדרה של נהג צעיר אינה מוגדרת באופן קבוע בחוק ומשתנה לפי חברות הביטוח, חלק מחברות הביטוח מחשיבות נהג צעיר עד גיל 24 וחלקן עד גיל 21.

 

תגיות