התמודדות של בני נוער עם גירושין. adobestock

התמודדות של בני נוער עם גירושין

במציאות של ימינו בני זוג רבים מוצאים את עצמם מפרקים את החבילה ובוחרים להתגרש. גירושין זה לא דבר רע כל עוד הם נעשים תוך התחשבות בנפשות הפועלות. ישנו צורך לנסות להתחשב האחד בשנייה, למרות שמדובר על נושא טעון שיכול להגיע למחוזות לא נעימים. בו בזמן ישנה חשיבות גם להתחשב בילדים שנמצאים בדיוק באמצע, סיטואציה לא נעימה בלשון המעטה. אותם ילדים רוצים שההורים שלהם יהיו מאושרים, אך הגירושין עצמם זוהי חוויה טראומתית גם עבורם. לפני שמחפשים פסיכולוגים מומלצים שיספקו ליווי והכוונה ישנם כמה טיפים שיכולים לעזור להתמודדות שלהם

כתבה פרסומית

לא מבקשים מהילדים לבחור צד

כאשר הגירושין מתבצעים בצורה לא נעימה ישנה בקשה מהילדים לבחור צד. כל אחד מההורים ירצה לגבור על הצד השני כאשר הוא מושך את הילדים לכיוון שלו. אך בו בזמן עליכם לקחת בחשבון כי אתם עושים עוול לאותם ילדים. בכל טיפול זוגי מסבירים כי פעילות של אחד מההורים כנגד ההורה השני יחד עם הילדים מובילה לאסון. השאירו את הילדים מחוץ למשחק הכוח בניכם, זה יעשה טוב כל הנפשות המעורבות בהליך הגירושין הזה. תנו לילדים להרגיש כי הם יכולים להמשיך לאהוב את שני ההורים בדיוק באותה המידה ללא קשר. 

תעדכנו את הילדים בעצמכם

הטעות הכי גדולה תהיה לחכות עם העדכון של הילדים עד שיקרה משהו בולט לעין. הרצון לעדכן את הילדים רק אחרי שמתייעצים עם אנשי מקצוע כמו פסיכולוגים מומלצים הוא מובן. עם זאת עליכם לזכור כי כל יום שעובר עלול לגרום לכך שהילדים יחשפו למידע מאנשים אחרים. לא תוכלו להיות תמיד במגננה בהקשר הזה, יש כאלה שלא יודעים מה קורה בתוך הבית שלכם. לפיכך יהיה עליכם לעדכן את הילדים בעצמכם כך שהם ישמעו את זה משני ההורים יחדיו. זוהי הדרך הבטוחה למנוע כל מיני ספקולציות שעשויות להכניס את הילדים לחרדה.

תבצעו את השינויים באופן הדרגתי

אם ביום בהיר אחד המשפחה מתפרקת זה גורם לילדים לראות את הגירושין כדבר נוראי. מי אמר כי גירושין של בני זוג שלא מסתדרים האחד עם השנייה זה דבר גרוע? ההפך הוא הנכון, סוף כל סוף תהיה לבני הזוג אפשרות להיות מאושרים בחייהם. אך השינויים בעולמם של הילדים צריכים להיות הדרגתיים ככל הניתן. בכל פעם תתקדמו עוד צעד אל עבר פירוק החבילה באופן מוחלט כפי שאמור להיות. שאחד ההורים לא יעזוב את הבית פתאום ללא שום התראה מוקדמת דבר שלא נתפס בעיניהם של הילדים.

תהיו קשובים לצרכים של הילדים

התמודדות עם בני נוער עם גירושין משתנה על פי הצרכים שלהם. ישנה כאלה שלוקחים את זה בצורה מעולה, בעוד אחרים יכולים לקחת את זה באופן אחר לגמרי. מה שאתם ההורים צריכים לעשות זה קודם כל להיות קשובים לצרכים שלהם. הבינו כי מדובר על תקופה קשה עבורם, גם אם נראה לכם שהם יעברו אותו ללא שום קושי. גם הילדים הכי חזקים אלה שמשחקים אותה מחוספסים לא ירצו שהמשפחה שלהם תתפרק. לכן יחד עם טיפול זוגי שאולי ישאיר סיכוי להמשך הזוגיות, תיקחו את הילדים לפגישה עם אנשי מקצוע.