מיוחד: הדרבים הגדולים של מנצ'סטר. האם הם יחייכו הערב? צילום: פייסבוק

מיוחד: הדרבים הגדולים של מנצ'סטר

לקראת משחק האליפות האנגלי שבא עלינו לטובה, החליט צוות "פרוגי" לפנק את גולשיו בסקירה של כמה ממשחקי הדרבי הגדולים של העיר מנצ'סטר. החל ממשחק ירידת ליגה, מהפכים דרמטיים ועד למאבקים על התארים

י

לקראת משחק האליפות האנגלי שבא עלינו לטובה, החליט צוות "פרוגי" לפנק את גולשיו בסקירה של כמה ממשחקי הדרבי הגדולים של העיר מנצ'סטר. החל ממשחק ירידת ליגה, מהפכים דרמטיים ועד למאבקים על תארים כמובן. שנתחיל?

הדרבי של אואן: 4-3 למנצ'סטר יונייטד

שבעה שערים, קצב מסחרר, שער שיוויון בתוספת הזמן ושער ניצחון בתוספת של תוספת הזמן. יש מטורף מזה? אחד הדרבים היותר דרמטיים ומהנים שזכינו לראות בשנים האחרונות שהוכרע לבסוף לטובת השדים האדומים.

מנצ'סטר סיטי מנצחת ומורידה את היונייטד לליגה השניה

כן כן, קראתם נכון. עונת 1973/74, יונייטד שחייבת ניצחון על מנת להבטיח את הישארותה בליגה העליונה מגיעה למחזור הלפני אחרון לדרבי ביתי נגד הסיטי. במשחק מלא אמוציות מנצחים הכחולים בזכות רגליו של דניס לאו, ששיחק 12 עונות אצל היריבה העירונית (היונייטד) לפני שערק לשורות הסיטי. לאחר שהבקיע את השער, דרש לאו להתחלף וירד בפנים נפולות מכר הדשא, מאוחר יותר הצטער על הבקעת השער. האוהדים האדומים פרצו לדשא בסיום וניסו לפוצץ את המשחק ללא הצלחה. בסיום, ירדה היונייטד לליגת המשנה.

 

 
ככה זה נראה לפני כמעט ארבעים שנה.
 

יונייטד מגלה אופי, מנצחת בדקות הסיום וחוזרת למירוץ האליפות

משחק המפנה של עונת 2009/10. השדים האדומים מגיעים עם הגב לקיר ועם הידיעה שכל תוצאה מלבד ניצחון תעיף אותם ממירוץ האליפות. לאחר 90 דקות מאופסות ב'סיטי אוף מנצ'סטר' נוגח פול סקולס (1.68) את השער היחיד במשחק שמקנה לאדומים את שלוש הנקודות הכל כך חשובות שהובילו אותם לרצף של נצחונות בדרך למקום הראשון. את האליפות, אגב, הם הפסידו בסופו של דבר.

הסיטי מוחצת את היונייטד (1)

השנה 1989. הכחולים מתפוצצים על האדומים באיצטדיונם הביתי ושולחים את סר אלכס מתוסכל ועגום לביתו. ממשחקיה הגדולים של הסיטיזנס. 5-1.

הסיטי מוחצת את היונייטד (2)

הדרבי האדיר של הסיבוב הראשון. הסיטי, באים לאחר עשרות שנים של יובש וכישלונות מהמקום הראשון לדרבי ופשוט מפרקים ומשפילים את האדומים בביתם. על הדרך גם פותחים פער של 5 נקודות מאותה יונייטד. דרבי שסימל עבור רבים את עלייתה המחודשת של סיטי למרכז הבמה ואולי אפילו חילופי מעמדות. התשובה? היום בלילה. עד אז נאפשר לכמה מהאוהדיה של קבוצת השיח'ים להתענג על משחק ההשפלה באולד טראפורד.

 

הסיטי מוחצת או לא מוחצת?
 
תגובות