בן 19 בגובה 2.3 מ': "אני רק רוצה להפסיק לגבוה".

בן 19 בגובה 2.3 מ': "אני רק רוצה להפסיק לגבוה"

הוא בדרך לתואר הלא נכסף של האיש הגבוה ביותר בעולם. ברוק בראון רק בן 19, וכבר מתנשא לגובה 2.3 מטרים, בשל תסמונת נדירה עמה נולד. יחד עם הגובה הנדיר הוא סובל מבעיות בריאות רבות. "הלב שלו גדול לפחות כמו הגוף שלו", אומרת אמו

רק רוצה להפסיק לגבוה: ברוק בראון סובל ממחלה גנטית נדירה הגורמת לו לגבוה בלי סוף. הוא רק בן 19 וכבר מתנשא לגובה של 2.3 מטרים. עד לפני שנה, נשא את תואר הנער הגבוה בעולם וזכה בשיא גינס על כך, אולם השנה כבר אינו מתמודד בקטגורייה זו.

אי אפשר לעצור את הגדילה

הגדילה הזו היא תוצר של מחלה גנטית בשם "תסמונת סוטוס", שאובחנה אצלו בגיל חמש. "זו מחלה גנטית ואין דרך לעצור את הגדילה", הסבירה אימוד ארסי, "אני לא יודעת אם הוא יפסיק לגדול אי פעם".

הוא גדל בקצב של 15 סנטימטרים מדי שנה, בדרך לתואר הלא נכסף של האיש הגבוה ביותר בעולם. השיא הנוכחי מוחזק בידי איכר טורקי בשם סולטן רוזן שגובהו 2.5 מטרים.

אמו סיפרה כי ברוק היה גבוה מבני גילו כבר מגיל מוקדם: "כשהיה בגן הוא הגיע לגובה מטר וחצי. כשעבר לבית ספר הוא הגיע לגובה של מטר ושמונים, ובתיכון כבר היה 2.1 מטרים".

 

מצב הפוגע ב-1 מתוך 15 אלף איש

מצבו הנדיר פוגע באחד מכל 15 אלף איש. אבל הרופאים דווקא בטוחים שלברוק צפויים חיים תקינים, למרות בעיות הבריאות מהן הוא סובל, שכוללות היצרות של חוט השדרה, עקמת בעמוד השדרה, עומס על הלב, בעיות קשב וריכוז וכאבי גב.

"כאבי הגב מרגישים לי כמו מחט שעוברת דרך הגב", מספר ברוק, "קשה להתמודד עם זה. אני רק מקווה שהרופאים ימצאו משהו נגד הכאב". "אני מקווה שיהיו לו חיים טובים" אמרה אמו, "למרות הגודל שלו, הוא רך מבפנים. הלב שלו גדול לפחות כמו הגוף שלו".

תגובות