הראל סקעת לנוער הגאה: "לא להתגייס לצבא!". צילום מסך

הראל סקעת לנוער הגאה: "לא להתגייס לצבא!"

הזמר המפורסם פרסם בחשבון הפייסבוק שלו פוסט זועם בעקבות התנגדות המדינה לאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים וקרא לנוער הגאה לא להתגייס ולא לשלם מיסים

הזמר הראל סקעת יוצא נגד המדינה בעקבות ההחלטה שלא לאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים. "בתור ישראלי ששרוף על המדינה שלו וגאה להיות יהודי ומדבר על זה מעל כל במה בעולם, שירת בגאווה בצבא, זה שבן זוגו רב סרן בצה"ל ומשרת קרוב לחודש בשנה עד היום, אני קורא לכם לא להתגייס לצבא! ויודעים מה, גם לא לשלם מיסים על הכסף שתרוויחו בקרוב", כתב במסר לצעירים גאים שפרסם אמש (א') בפייסבוק.

עוד בערוץ על המדים:

"אנחנו אוהבי ישראל בדיוק כמוכם", אמר סקעת ל-ynet לאחר פרסום הסטטוס, והוסיף כי הוא לא חוזר בו מדבריו. "החלטת המדינה הכאיבה לי מאוד. זו אינה פרובוקציה, אלו החיים שלי ושל עוד עשרות ומאות אלפים כאן במדינה. אלו אנחנו, חברים שלכם, אחים שלכם", הסביר. "על כל במה אפשרית בארץ ובעולם ובכל ראיון,אני מתגאה במדינה שלי ומספר כמה ישראל מדהימה וכך גם אמשיך. בן זוגי מזה 6 שנים הוא רב סרן במילואים שמשרת בגאווה כמעט חודש בשנה ואני מופיע באהבה וגאווה מול חיילים ועמותות למען צה"ל, תורם מתי שיכול וכך גם אמשיך".

סקעת פתח את הסטטוס במילות תודה לארגון הנוער הגאה בבאר שבע, שאירח אותו. "מרגש לראות דור חדש של נערים ונערות שמדברים על אהבת חינם, קבלה וסובלנות גם לאור הקשיים הרבים שעוברים ביום יום... גאה בכם/ן אחד ואחת... יום יבוא עוד כמה שנים ותצטרכו להתגייס לצבא ולתרום את חלקיכם". בהמשך קרא לנוער להימנע מגיוס ותשלום מיסים בשל עמדת המדינה כלפי האימוץ. "כל חובה שהמדינה מבקשת מכם למלא - פשוט תשימו זין. כי זה מה שהיא שמה עליכם בכל הקשור לזכויות השוות (!!!!) שמגיעות לכם. לכו ותפזרו את כל הטוב הרב שיש לכם לתת מכל הבחינות במקומות שמקבלים אתכם ולא היכן שלא".

© צילום מסך

דבריו של סקעת, שבימים אלה מבקש להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאות ביחד עם בן זוגו עידן רול, נאמרו כאמור לאחר הודעת משרד הממשלה אתמול, שנמסרה כתשובה לעתירה שהוגשה על ידי המרכז הרפורמי ועמותת "אבות גאים", בדרישה לאפשר גם לזוגות ידועים בציבור וגם לזוגות חד־מיניים לאמץ ילדים. כיום החוק בישראל מאפשר אך ורק לבני זוג נשואים שהם גבר ואישה לאמץ ילדים. בשנים האחרונות כונסה ועדה מיוחדת שתפקידה היה לקבוע האם ניתן לאפשר להורים חד־מיניים לאמץ. הוועדה הייתה חלוקה בדעתה ולא קבעה עמדה. כעת, לראשונה, המדינה קובעת כי בני זוג חד־מיניים לא יוכלו לאמץ.

"הדיון צריך להיות מופנה לכל אותם עשרות אלפי החיילים החיילות, אזרחים ואזרחיות שנשללות מהם זכויות בסיסיות. אותם אזרחים שראש הממשלה מתגאה דרכם עד כמה מדינת ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזה"ת, הנאורה, זו שצריך לשמור עליה. ובכן זה לא מדויק", אמר היום סקעת, קהילה ענקית בתוך הדמוקטיה הזו מופלית לרעה בדרכים רבות כבר שנים".

הראל סקעת, עידן רול
הראל סקעת, עידן רול © ענת מוסברג

בפנייה לפוליטקאים הוסיף: "קורא לכם להסתכל לדור הצעיר בעיניים ולהבין איפה אנחנו חיים. במקום להעמיק את הדופי והאפליה, אפשר לתקן. כל החלטה שנלקחת בנוגע לקהילה היא משמעותית ומשפיעה על יחס כללי שנים קדימה. עשו שינוי למען ישראלים ככל הישראלים. אל תתדחקו אותם הצידה. אתם המראה לכל העם הזה".

תגיות
תגובות