FRC בכל הכוח. מתקדמים לתחרות. טור שלישי. קבוצה #2230 עם קבוצה נוספת. צילום: צילום פרטי

FRC בכל הכוח. מתקדמים לתחרות. טור שלישי

לאחר חלוקת התפקידים וביסוס העבודה, קבוצה #2230 יצאה לדרך. לאחר שבנו את הזירה, עליהם לחשוב על הפרויקט הגדול שלהם, על התרומה שלהם לקהילה. איך הם יעשו את זה?

השבוע היה עמוס ועבר מהר במיוחד, עם כל העבודות הקשות והעומס, סוף סוף סיימנו את הבנייה והכיול של המדפסת התלת מימדית שזכינו בה בהגרלה בין הקבוצות מכל העולם! כן, יש לנו מדפסת מיוחדת שמדפיסה עצמים מחומרים פלסטים בתלת מימד!

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:
• Samsung Galaxy S5: כל השמועות
• פייסבוק משיקה את טרנדינג
• Skype נגד Hangout: מי ינצח?

אחרי עבודה קשה שביצעו יותם ארז, אופיר מסינג ופלג מנוליס, אחרי ניסיונות רבים הצלחנו לכייל את המדפסת התלת מימדית והיא מוכנה להדפסה. כבר הספקנו להדפיס חלקים שיעלו על הרובוט, ובהמשך עם חומרים שונים נצליח לייצר פרטי עיצוב, גלגלי שיניים ועוד.

צילום: צילום פרטי

שם הקבוצה מודפס בתלת מימד.
שם הקבוצה מודפס בתלת מימד.
צילום: צילום פרטי

השבוע הגיעו אלינו אורחים מקבוצת אליסיום (#1937) ממודיעין. הצגנו להם את המעבדה וסביבת העבודה שלנו, סיפרנו להם על תהליך העבודה, על הצוותים שקיימים בקבוצה שלנו, על סדרת הכתבות שאנחנו כותבים והם שיתפו אותנו בפעילויות שהם הספיקו לעשות.

הדבר המייחד את FIRST מכל שאר הפרויקטים של רובוטיקה לנוער, זאת הקהילה המשפחתית החמה שמזוהה עם הפרויקט. אנחנו מתחברים לאנשים שעושים דברים דומים למה שאנחנו עושים, שעוברים חוויות משותפות ועוזרים אחד לשני.

מפני שבארץ אנחנו קהילה יחסית קטנה (אבל הכי גדולה מחוץ לארצות הברית!) יש לנו את האפשרות והזכות הזו להכיר אנשים חדשים ולבלות איתם במהלך העונה ואף אחריה.

עם אליסיום.
עם אליסיום.
צילום: צילום פרטי

כמו שראיתם בטור האישי הקודם, הקבוצה מחולקת לכמה צוותים. אנחנו שמחים להודיע שצוות זירה, סיים לבנות את הדגם (בגודל אמיתי) של הזירה. הדגם מקל עלינו בתכנון המערכות ובבניית הדגמים, אנחנו רואים באמת עד כמה ה"מטרה" גבוהה וגדולה, מנסים את הדגמים שלנו ורואים אם הם מצליחים ליישם את המשימה.

בשבועיים האחרונים חשפנו לכם את התכנונים ההנדסיים, ואת הצד היותר מכני שבתחרות, שחשוב לומר שהוא חלק מרכזי מהפרויקט. השבוע החלטנו לקחת אתכם למקום קצת שונה, אנחנו נסביר לכם על פרס הצ'רמן (Chairman's Award).

פרס הצ'רמן נוצר במטרה אחת: להזכיר לקבוצות ש-FIRST זה הרבה מעבר למדע, טכנולוגיה ומכניקה. FIRST הוא בשביל לגרום לדור החדש לזהות הזדמנויות קריירה בתחומים האלו. הפרס ניתן כהוקרה לקבוצות ברחבי העולם אשר מהוות מודל לחיקוי.

קבוצות הזוכות בפרס הן קבוצות אשר ממשות את החזון של   FIRST. מימוש זה בא לידי ביטוי הן בתפקוד הקבוצה בתחרות וברובוט שלה, והן בהשפעתה מחוץ למסגרת הקבוצתית: השפעה על הקהילה וחשיפתה למדע ולטכנולוגיה.

כקבוצה אנחנו מנסים להשקיע כמה שיותר בתחום, מאחר שהמוטו שלנו הוא המוטו של FIRST ובלעדיו הארגון הזה היה רק עוד ארגון רגיל של רובוטיקה. החשיפה יכולה להתרחש במיליון ואחת דרכים וכאן אנחנו פונים אליכם אם אתם מכירים מקום שצריך עזרה, אם יש לכם רעיונות בשבילנו, אם חשבתם על פרוייקט תרומה לקהילה מגניב שאנחנו יכולים לבצע, אנא פנו אלינו כאן בתגובות או בעמוד הפייסבוק שלנו ונשמח ליישם אותו.

תגובות