עשן בלי אש: כיצד נגמר ניסיון הפריצה לאזור 51?. צילום מסך מיוטיוב

עשן בלי אש: כיצד נגמר ניסיון הפריצה לאזור 51?

באמצע חודש יולי, נוצר אירוע חדש בפייסבוק הקורא לאנשים להתאגד ולפרוץ יחד למקום המסווג ביותר בארה״ב - איזור 51, מקום ששמו נקשר בעבר לפעילותה של ממשלת ארצות הברית בדבר ניסויים חוצניים. בסוף השבוע שעבר האירוע יצא לפועל ואלפי אנשים נהרו למדינת נבאדה

 
ביולי האחרון נוצר אירוע בפייסבוק הקורא לציבור הרחב להתאגד ולפרוץ יחדיו בליל ה-20 בספטמבר לאזור המסווג ביותר בארצות הברית - אזור 51. בסוף השבוע שעבר, למרות כי מייסד התנועה הצהיר כי מדובר במתיחה תמימה שאין סופה להתקיים, פקדו את מדינת נבאדה עשרות אלפי אנשים במטרה להוציא את התוכנית לפועל ולגלות אחת ולתמיד מה ממשלת ארצות הברית מסתירה בחשאיות רבה כל כך מאזרחיה.
 
עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי:
מאז ומתמיד השאלה מה מסתבר באזור 51 ומדוע ממשלת ארצות הברית נחושה כל כך להסתיר זאת מאזרחיה, הייתה מושא להומור ולקונספירציות רבות. הסברה הפופולארית ביותר היתה הקשר של המקום לניסיונות ממשלת ארצות הברית ליצירת קשר עם חוצנים. לאחר שעשרות אלפי אנשים פקדו את אזור 51 ביום שישי שעבר, ניסיון הפריצה ההירואי התגלגל לפעולת מחאה שקטה והומוריסטית שהתגלתה יותר כויראלית מאשר כרצינית. בליל הפריצה, נוצרו עשרות שידורי לייב ברשתות החברתיות המתעדות את פעילויות הערב שבמהרה נסגרו ונחסמו על ידי הרשויות. האנשים שהגיעו למקום הגיעו מצוידים עם שלטים, תחפושות וכמובן, מצלמות.
 
אחד מהרגעים הויראליים ביותר המזוהים עם
אחד מהרגעים הויראליים ביותר המזוהים עם "הפלישה" © צילום מסך מיוטיוב
 
חשוב לזכור שכבר ביום שבו נוצר האירוע בפייסבוק, שאליו אישרו הגעה כמיליון וחצי אנשים לצד מיליון אנשים נוספים שהביעו התעניינות, הגיב חיל האוויר האמריקני כי יעשה כל שביכולתו על מנת לסכל כל פעילות מסוג זה. כנראה שהאיום עבד, כל אלפי האנשים שהגיעו בסך הכל עמדו בכניסה לאזור אך ככל הנראה הושפעו על ידי הפחד והחשש, ואינם העיזו לנסות לפרוץ לאזור עצמו ולגלות מהי הפעילות המסווגת שמזוהה איתו. נראה היה שהאנשים שהגיעו הופתעו מיתר האנשים שהגיעו גם הם והדבר הפך לאנדרלמוסייה אחת גדולה. כמו כן, האירוע במהרה הפך לויראלי ותוך דקות אחדות נוצרו אלפי ממים וסרטונים קצרים והומוריסטים המופצים כעת בכל רחבי הרשת המתארים את המתרחש גם מצדם של הפורצים, וגם מצדם, למרבה האירוניה, של החוצנים עצמם.
 
מסתערים בכל הכוח
מסתערים בכל הכוח © צילום מסך מיוטיוב
כאשר נוצר האירוע, השאלה הנשאלת ביותר הייתה האם התגובה לדבר הייתה קיצונית מדי ואם אכן היה צורך בהתערבותם של שלטונות ארצות הברית. כעת, יכולים אנו להבין כי החלטתו של חיל האוויר האמריקני לאיים הייתה החלטה נבונה וככל הנראה הפחד שהוחדר באנשים היה מספיק גדול כדי שלמרות שסלוגן הפריצה הייתה ״הם לא יוכלו לעצור את כולנו״, נראה היה שאף אחד לא מוכן היה לנסות.
 
תגובות