וילת הטיקטוק: בת 14 ישנה בוילה עם בן 25?. מתוך עמוד האינסטגרם @teenk

וילת הטיקטוק: בת 14 ישנה בוילה עם בן 25?

בשבועות האחרונים עלתה סדרת רשת חדשה ליוטיוב בשם "Allforyou". במסגרת עלילתה כוכבי טיקטוק עברו לוילה אחת משותפת - אלא שבליהוק הוכנסו לבית אחד ילדה בת 14 לצד בחור בן 25 - וכאן מתחיל המסר הבעייתי. מההפקה נמסר: "מדובר בסדרה מבוימת מתחילתה ועד סופה" • טור דעה

כוכבי הרשת משתדלים להעביר מסרים חיוביים בכל הזדמנות, אם זה בפרויקטים שהם לוקחים בהם חלק ואם זה בסרטונים האישיים שהם מעלים לרשתות החברתיות. עם זאת, מדי פעם, הם מעבירים, במודע או לא במודע, מסרים פחות טובים וראויים אל קהל הצופים והמעריצים שלהם, המורכב ברובו המוחלט מבני נוער. בשנים האחרונות הכוכבים החדשים פורצים אל חיינו בגילאים מוקדמים יותר ויותר - ויחד עם זה עולות שאלות רבות לגבי העמדת גבולות למול אותם כוכבים או כוכבות, וזאת כאמור, בשל גילם הצעיר מדי.

עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי:

בשבועות האחרונים עלתה לאוויר וילת הטיקטוק הראשונה בישראל בשם "Allforyou", אשר מקבצת לסדרת רשת מז'אנר המוקומנטרי (מוצג כדוקו - אך בפועל מבויים) כמה מכוכבי הטיקטוק הבולטים בארץ. אלו, על פי העלילה, עברו להתגורר בוילה מיוחדת לצורך הצילומים וסדר היום שלהם כולל לינה, ארוחות וביצוע משימות התוכנית במקום (כך לפחות כך מצטייר למול הקהל). עד כה הכל בסדר, אבל אז עולה שאלה בקשר לשני משתתפים בתוכנית.

(© מתוך התוכנית, ערוץ היוטיוב Samsung Israel)

בין כל כוכבי הרשת ב-"Allforyou" (שיתוף פעולה של משרד הפרסום teenk, סמסונג ישראל וטיקטוק) נמצאים גם אן בן ציון בת ה-14 ואור אלקיים בן ה-25. מבלי חלילה לרמוז שקורה או מצטייר שקורה משהו בין השניים (שכן אלקיים בכלל מנהל זוגיות מחוץ לוילה), המסר הבעייתי שעובר בסדרת הרשת הוא מגורי קטינה עם זר בן 25 במטרה להצליח ברשת. השניים כאמור, לא נמצאים במערכת יחסים זה עם זאת, אבל השאלה העולה והמתבקשת - האם זה לגיטימי?

אור (25) ואן (14) © מתוך Allforyou, ערוץ היוטיוב של Samsung Israel

אומנם השניים לא מתגוררים בוילה לבד (שוב, למעשה לא גרים שם בכלל, אלא כך זה מועבר לצופה הצעיר) ולצידם עוד בני עשרה (שחצו את גיל 16), כמובן שיש חלוקת חדרים שונה והפרדה בנושא, אך המסר שעובר כאן גורם להרמת גבה. אכן יש מקום לכוכבות צעירות, ככל שיהיו, כי לשם עולם הרשת הולך ומכוון, כל עוד נשמר הטעם הטוב והגבולות המתאימים. אך כאן עלול לעבור מסר בעייתי.

כוכבי הוילה
כוכבי הוילה © מתוך Allforyou, ערוץ היוטיוב של Samsung Israel

במיוחד בתקופה בה אנו שומעים על לא מעט מקרי אונס והטרדות של צעירים וצעירות ויתרה מכך, אנו נחשפים גם לקטינים, קטינות, שחלקם אף מתחת לגיל 16 (גיל ההסכמה המותר בחוק) בפרשיות מיניות עם בגירים; ילדים בגיל 14-15 צריכים להיות תחת פיקוח יתר. המסר שמצטייר מהליהוק של אן ואור לוילה אחת - יוצר בעייתיות בנושא, גם אם לא מתכוונים לכך וגם אם אור ואן בני אדם נפלאים, מוכשרים ופועלים רק על פי המותר ושוב, אין כאן האשמה על משהו שעשו בפועל - המסר שעלול להגיע לקהל הוא שזה לגיטמי לעבור לגור בגיל 14 עם בחורים/ות שגדולים מכם בשנים רבות ואף בעשור, גם אם זה רק להצלחה ברשת - וזה פתח לא טוב עבור מקרים מצערים. בין אם מבויים או לא - המסר הבעייתי עדיין עלול לעבור אל בני הנוער.

מחברת התוכן וההפקה 'טינק', האמונה על יצירת הסדרה, נמסר: "למען הסר ספק, מדובר בסדרה מבוימת מתחילתה ועד סופה. הוילה המוצגת בסדרה שימשה כסט צילומים לכל דבר ועניין, בפיקוח ותפעול מלא של אנשי צוות והפקה. רק מי שמעל גיל 18 ישן בוילה מעבר לשעות ההפקה בהתאם לתנאי הפורמט. אם נוצר מצג שווא כזה או אחר, אנו מתנצלים על כך, וכן אם פגענו או הפרענו לרגשותיו של מישהו. לא זו הייתה הכוונה"

 אל תפספסו: - השנאה והשיימינג בטיקטוק - לא רק על בני הנוער

 
תגובות