האוסקר: הסרט שגרף ארבעה פרסים והפתיע את הוליווד. צילום: gettyimages.IL/Rachel Luna

האוסקר: הסרט שגרף ארבעה פרסים והפתיע את הוליווד

הסרט הקוריאני "פרזיטים" היה כוכב הטקס עם ארבעה פרסים מפתיעים במיוחד, אבל כמובן שבהוליווד לא שכחו גם את ה"ג'וקר" ו"היו זמנים בהוליווד". כל מה שקרה בטקס הנוצץ וכמובן גם גל גדות. כל הפרטים בכתבה

הטקס הכי נוצץ ויוקרתי בהוליווד, טקס האוסקר, התקיים הלילה (ב') זו הפעם ה-92 ומשך אל תיאטרון דולבי שבלוס אנג'לס את כל הכוכבים הגדולים בעולם. הפתעת הערב נרשמה מצד הסרט "פרזיטים" שעשה היסטוריה שכן הוא זכה בארבעה פרסים אבל לא זאת בלבד, הוא הסר הראשון שאינו דובר אנגלית שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר. סרטו של בונג ג'ון-הו זכה בעוד שלושה פרסים נוספים - התסריט המקורי, הסרט הבינלאומי הטוב ביותר ובפרס הבימוי.

בימאי הסרט "פרזיטים" ©gettyimages_IL/Amy Sussman

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

בגזרת הפרסים לשחקנים ראשיים ומשניים לא נרשמו יותר מדע הפתעות, אבל למרות זאת כן נרשמו רגעים מרגשים במיוחד.  פרס שחקן המשנה הוענק ליקיר הוליווד בעונת הטקסים האחרונה (שכן הוא מצליח להצחיק כל פעם מחדש), בראד פיט, על תפקידו בסרט של קוונטין טרנטינו, "היו זמנים בהוליווד". אין ספק שזה היה רגע מרגש לראות את פיט זוכה בפעם הראשונה בחייו באוסקר הנחשק. בקטגוריה הנשית, פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר הוענק ללורה על תפקידה ב"סיפור נישואים", שגם עבורה מדובר בפרס אוסקר ראשון.  

אוסק ראשון בקריירה, פיט©gettyimages_IL/Kevin Winter

ונעבור לקטגוריות השחקנים הראשיים - חואקין פיניקיס זכה בפרס השחקן הראשי על תפקידו ב"ג'וקר" וריגש את הקהל שהזכיר בנאום התודה שלו את אחיו המנוח, ריבר פיניקס. בפרס הזחקנית הראשית זכתה רנה זלווגר על תפקידה ב"ג'ודי - מעבר לקשת" ובכך לקחה הביתה את פסלון האוסק השני בחייה. 

פיניקס, ריגש על הבמה© gettyimages_IL/Kevin Winter

בפרס העיצוב התלבושות זכה הסרט "נשים קטנות", "היו זמנים בהוליווד" זכה בפרס עיצוב ההפקה. את שתי הקטגוריות המוזיקליות הגישה גל גדות ביחד עם סיגורני וויבר וברי לרסון. את פרס הפסקול הן העניקו הילדור גואנטדור, על עבודתה המעולה על פסקול ה"ג'וקר" ואת פרס השיר המקורי הן העניקו ללאלטון ג'ון וברני טופין על עבודתם ב"רוקטמן"

© gettyimages_IL/Kevin Winter

 

תגובות