הישרדות: בני, בני, ילד רע. מתוך הישרדות, רשת 13

הישרדות: בני, בני, ילד רע

השורדים נמצאים רק ארבעה ימים על האי, אבל כנראה שהתנאים הקשים גורמים לזירוז תהליכים - אחרת אין הסבר הגיוני למהלך של בני שאולי בעיניו נראה כמהלך אדיר ונכון באותו הרגע, אבל בפועל הוא עשה את אחת הטעויות היותר גדולות בשלב הזה של המשחק

רק ארבעה ימים עברו מאז השורדים נחתו על האי הבודד אי שם בפיליפינים וכבר כל המסכות יורדות. הריב בין אלה לבני, שהתחיל עוד בפרקים הקודמים, (למעשה הוא התחיל כנראה מהרגע שהם ראו אחד את השנייה בפעם הראשונה), עולה מדרגה וחוצה גבולות. אבל לא רק השניים האלו חצו גבולות, גם חברי שבט קפרה חצו גבול אדום במשימה.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

אחחח בני, בני. נכון שלישון על הקרקע, תחת כיפת שמיים, בלי שמיכה ובלי כרית יכולים לגרום לבן אדם לקום על צד שמאל של מיטת החול. אבל, דווקא במצבים כאלו חשוב לעצור ולחשוב, לתכנן אסטרטגייה ולבחור את המהלכים שלך בחכמה - הרי לא למדת שום דבר מנעמה קסרי? והנה עוד הוכחה לכך שהשורדים פשוט לא באו מוכנים ואין להם שום מושג ב"הישרדות". בני התעורר עצבני על אלה, אחרי שבלילה הקודם הם רבו על המדורה ואיפה כל אחד יישן כדי שלכולם יהיה נח וחם. בני עצבני ובני החליט לעשות מעשה שובב - לגנוב לאלה את פתק "ביטול החסינות האישית", בו היא זכתה במהלך המשימה הראשונה.

© מתוך הישרדות, רשת 13

וואו, כמה טעויות במהלך אחד. קודם כל ולפני הכל - למה? למה לגנוב? נכון שאתה ב"הישרדות", אבל אל נא תשכח שמדובר במשחק חברתי, בו אתה לא נמדד רק לפי היכולות הפיזיות שלך (ואין לך כאלו כרגע), אלא גם לפי הכישורים החברתיים שלך וגניבה היא לא כישור חברתי חיובי נשמה. מה הטעם לגנוב? הרי בסופו של דבר אתה תצטרך להוציא את הפתק החוצה מהמחבוא כדי להשתמש בו ואז חברי השבט יגלו את האמת. אז אולי זה יציל אותך מהדחה אחת, אבל אחר כך? - מיד אחר כך חביבי אתה תעוף הביתה. 

ואם כבר החלטת לעשות מעשה שעלול לפגוע במעמד שלך בשבט, למה לעשות את זה באור יום ועוד מול הפרצוף של בוזגלו? לא שיש לי בעיה נגד בוזגלו, פשוט יש לי בעיה עם מהלכים טיפשיים שנעשים לעיני עדים. באמת, קצת לחשוב קדימה. מי הבטיח שאסי לא ילשין על המהלך של בני? לא לוקחים סיכונים כאלו כי זה פשוט לא משתלם. מי שרוצה להישאר בשבט - צריך להוכיח יכולות חברתיות לצד יכולות גופניות. 

© מתוך הישרדות, רשת 13

ואם כבר אנחנו עוסקים ביכולות גופניות, או יותר נכון - בחסרונן. בואו נדבר רגע על משימת החסינות הקבוצתית וליתר דיוק - על התנהלות שבט קפרה באותה משימה. לקפרה יש נקודת חולשה פיזית - נאוה. ובמהלך המשימה חברי השבט גילו אפס סבלנות, אפס אמתפיה ואפס אנושיות ובמיוחד ניקול ועידו שפשוט דחפו, משכו וגררו על הבוץ את נראה שהתקשה לעבור את המכשול הראשון - מכשול של זחילה על ארבע. וזה מצביע על נקודת חולשה ענקית בשבט קפרה - הם אגרסיביים, הם לא מלוכדים ואין בהם שום כבוד או חמלה למבוגרים מהם. אם הם היו מעודדים אותה במילים, ממריצים אותה וצועקים לה מילות חיזוק - היא אולי הייתה מצליחה לעמוד על שש ולזחול במכשול. אבל הם החליטו פשוט למשוך אותה מהידיים - מחזה נוראי לצפייה, מביש ומשפיל שאני מקווה מאוד שלא יחזור על עצמו במשימות הבאות. 

 

 

תגובות