איך טרנד נולד? מבט על מגמות האופנה שישלטו ב-2024. צילום: גיא יצחק

איך טרנד נולד? מבט על מגמות האופנה שישלטו ב-2024

איך נוצר טרנד, איזה מגמות ישלטו בעונה הקרובה, ואיך כל זה קשור לאוזניות, כתפיים ופרחים מלאכותיים? ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות עם ההסברים

חודש ינואר הוא זמן  מצוין להסתכל קדימה אל העתיד. מידי שנה, ירין שחף, מפיק מגזין דיגיטלי, בו הוא מהמר על מגמות אופנה עתידיות. הטרנדים הקרובים מושפעים מהדרך בה אנו צורכים מדיה ועצות לחיים:  שחף: "פודקאסטים הולכים ללוות אותנו כמעט בכל פעילות. אנשים מחפשים לברוח קצת ממסכים אבל לקבל מידע וחדשות דווקא דרך שמע. תופעה זו תביא פריחה ענקית בשוק האוזניות והן יהפכו לפריט אופנתי נחשק ביותר. מותגי העל ישיקו אוזניות כאביזר אופנתי לכל דבר. גם כריות כתפיים יתלבשו על הבגדים  ויגבירו נוכחות של כח וביטחון.  בגזרת האיפור ישלטו צבעי 'פריחה' סינתטיים השאובים מעולמה של הצמחייה המלאכותית". 

© ליאור טנדלר

איך טרנד נולד?

אומרים כי הנבואה ניתנה לשוטים ובכל זאת, עולם האופנה נע על-פי תחזיות יופי. מי וכיצד נוצרת תחזית שכזו ומה גורם למיליוני נשים בעולם להתאפר בסגנון כזה או אחר? מהו סוד קסמה של אופנה חוצת יבשות ולמה כולם פותחים ארנק כדי להיראות מיוחדים אבל בדיוק כמו כל האחרים? מסתבר, שיש מי שדואג לכך, שלא תוכלו להתעלם מהטרנד העכשווי.

איך יוצרים תחזית יופי?

שחף: כדי ליצור תחזית מהימנה ככל האפשר, כזו שתדייק בממצאים שלה, אני נעזר במחקרים, בשיחות עם אנשי מפתח וטרנדולוגים עמיתים ויוצר מחקר משלי. המחקר מתבסס על הלכי רוח בעולמות הכלכלה, הפוליטיקה, הסוציולוגיה והעיצוב. תחזית טובה מנסה 'לנבא' את רצונות האנשים בכלל ואת ההתנהלות העיצובית והצרכנית בפרט.

© ליאור טנדלר

ומה הן מגמות האופנה לשנה הקרובה?

כריות הכתפיים מתחת לחולצה כיכבו לראשונה בשנות ה-.80 זה קרה לראשונה, כשהנשים ביקשו להיראות כמו שחקני הפוטבול אמריקאים. כריות הכתפיים (Shoulder pads) התפוחות, הפכו  את הכתפיים הנשיות לאיבר הבולט בגוף והעניקו לו דרמה. לפתע נראה  ששוב הנשים מגלות אותם בעזרת כריות כתפיים מורמות עשויות ספוג. המראה  המתקבל משדר החלטיות, עוצמה ואסרטיביות. יש גם וריאציות של כריות-כתפיים שיצרו לא מעט הגזמות אופנתיות, כמו כריות כתפיים מחודדות, חלליות, חלולות, מתכתיות ומקושטות והכל  בהדגשה.

בארץ, בעתות המלחמה, כשיותר ויותר נשים, החלו למלא יותר ויותר תפקידים גבריים, האופנה מתאימה את עצמה  מצב החדש. הנשיות מקבלת טיפול צבאי משהו, והמראה הפך גברי. הסגנון החדש משדר הצלחה ושוויון. התוספת שתופסת הן האוזניות. תכשיטים -אאוט. אוזניות אין.

© ליאור טנדלר

איפור:  איך ליצור מראה של פריחה ולבלוב ?

1. לפני שניגשים למלאכת האיפור,  מומלץ להניח פריימר על עור הפנים, ורק לאחריו להשתמש במייק-אפ נוזלי ודק. הפריימר יסייע ליצור מראה חלק ואחיד שייצור בסיס אידאלי לאיפור.

2. מורחים קן אייליינר סביב  קו הריסים העליון, שהולך ומתעבה  בכיוון הרכות. כדי ליצור מראה דרמטי, מוסיפים על קו הריסים התחתון - אליינר בצבע לבן. מעליהם מניחים צללית  בצבע שושנים וורדים. 

3. מושחים את הריסים בשתי שכבות של מסקרה. 

4. את האזורים הבולטים בפנים – עצמות הלחיים, מתחת לעצם הגבה, מרכז האף והסנטר, מאירים בעזרת ברונז’ר המעניק תחושה של פנים חטובות יותר.

5. מושחים שפתון בגוון כתום אפרסק במרקם מט

דוגמנית: קסושה מסוכנות mc2 | שיער:  אור יאיר ביטון| צילום: גיא יצחק | תכשיטים: קרן וולף | בגד ויניל "קרקס" דיזינגוף סנטר

 

תגובות