משתמשים ברואקוטן? מספר נקודות חשובות. צילום: ויקיפדיה

משתמשים ברואקוטן? מספר נקודות חשובות

הגעתם לגיל ההתבגרות והפנים כבר לא חלקות? כדורי רואקוטן מסייעים להפחתת החצ'קונים, על ידי צמצום פעילות בלוטות החלב בעור. בנוסף, נטילת רואקוטן גורמת להכחדת הראשים השחורים בפנים ומטפל בדלקות עור כתוצאה מאקנה חריף

שוקלים להשתמש בכדורי רואקוטן? שימו לב שלצד התוצאות החיוביות שמפיק הכדור ישנם סיכונים רבים בנטילתו. זה לא שקר שיש כמות גדולה של נערים ומבוגרים שמשתמשים בכדורים אלו במהלך חייהם. מכיוון ומדובר בטיפול שדורש הרבה תשומת לב, אגדנו עבורכם מספר נקודות חשובות שיעזרו לאלו המתלבטים ויסבו את תשומת לבם של אלו שכבר נוטלים את הכדור:

בדיקות חודשיות: מדי חודש על המשתמש בכדורים לבקר רופא מוסמך. במהלך הביקור ייבדקו כישורי הכבד ואם תהיינה בעיה, המשך הטיפול בכדור יעמוד בסימן שאלה.

חשיפה לשמש: במהלך הטיפול קיימת רגישות לשמש. לרוב, עדיף להשתמש בכובע או למרוח קרם הגנה באופן עקבי. חשוב מאוד לשים לב לכך משום שהכדורים מייבשים את הגוף ולכן יש להיזהר מאיבוד נוזלים נוסף.

השפתיים: במהלך הטיפול השפתיים מתייבשות ונסדקות. הייבוש מתבטא בכך שקשה לפתוח את הפה בשביל לאכול או בשביל לצחוק. יש אומרים שאכילת שזיפים מונעת מהשפתיים להתייבש (אבל לא בדקנו!). ההצעה הטובה ביותר היא כמובן שימוש בשפתון רפואי. אם לקראת הערב אתם מרגישים שהשפתיים שלכם מאוד כואבות ומציקות, לכו להתקלח. מקלחת חמה מרגיעה מעט את השפתיים.

עדשות מגע: אם אתם משתמשים בעדשות מגע, לא תוכלו להשתמש בכדורים. 

תקופה נכונה להתחיל: הכדורים הללו גוזלים את האפשרות ליציאה לבריכה, לים או לכל מקום אחר בו הנכם חשופים לאור השמש, לכן עדיף להשתמש בכדורים בתקופת החורף.

זמן קצוב: צריך לזכור שהטיפול בדרך כלל אורך כשישה חודשים, לכן אם יש הטבה במצב, עליכם לפנות לרופא ורק אז להפסיק את נטילת הכדורים. לא להפסיק לבד.

אלכוהול: שתייה מרובה וממושכת של משקאות אלכוהוליים עלולה לפגום בפעילות הכדור וביעלותו. שתיית כוס אלכוהול אחת מידי פעם ולא באופן עקבי, לא אמורה להפריע לפעילות הכדור. 

פעילות גופנית מאומצת: מיותר לציין שאין שום איסור לעסוק בספורט במהלך תקופת נטילת הכדורים. אך אסור להתאמץ במהלך הפעילות, זה עלול לגרום לכאבי מפרקים ושרירים.

אוכל: לפני נטילת הכדורים חשוב לאכול משהו כדי למלא את הבטן. במילים אחרות, אסור ליטול את הכדור על בטן ריקה.

על כל פנים, המידע בכתבה לא מחליף התייעצות עם רופא בנושא.

תגובות