מדריך איפור בצבעי הגוף למראה בסטייל קיץ 2018. צילום: סטודיו "ירין שחף"

מדריך איפור בצבעי הגוף למראה בסטייל קיץ 2018

ירין שחף במדריך מיוחד על לוק איפור נכון בצבעי הגוף בסגנון התואם את אווירת קיץ 2018 בתחום הביוטי

מראה הקיץ של ירין שחף מציג קוד נשי המדלג בין עוצמה לרגישות: הדגשי האיפור הם חד-משמעים בצבעי העור, הבשורה האופנתית מציגה מראה חושני, שחוגג את הטבע. הגוונים נעים בין הגוון הטבעי של העור ('ניוד') לבין צבעי האדמה החומים-כתומים.

עוד בערוץ האופנה של פרוגי:

בניגוד לעונת החורף, המראה בקיץ הופך למרוכך ונקי. המרקם קליל, לא כבד, מחמיא ונוח. העיניים מודגשות בגוונים חומים של פסטל, הסומק חום "חלודה", ואילו השפתיים מתנתקות מהליפסטיק האדום לטובת שפתון גוון "ניוד".

איפור טבעי – טבעי שתעשי זאת בעצמך

נשים רבות טועות בחשיבה, שמראה איפור 'טבעי' פירושו מראה נקי ללא איפור, או עם איפור מינימאלי. למעשה, על מנת להשיג מראה איפור 'טבעי', עלייך להשקיע לא פחות זמן ועבודה ממה שמצריך איפור לאירוע.

הסוד של המראה הטבעי הוא לדעת כיצד להסתיר ולכסות את הפגמים, ובמקביל להבליט את היתרונות  – כך שבסופו של דבר את לא נראית ססגונית, אלא פשוט יפה באופן טבעי. הרעיון הוא לשמור על מראה בלתי מתאמץ, ועדיין להצליח להראות נשית ונוכחת.

מברשות איפור © fotolia

חומים הם לפעמים געגועים

חום קרמל, חום בז', חום-כתום מבריק או מט? באיזה גוון או מרקם שתבחרי. החום הוא כוכב העונה. לא לחינם משייכים אליו המיסטיקנים סוג של 'חום אנרגטי'. כשבוחרים להתאפר בצבע זה, קשה להיחשד בניסיון לבלוט מידי, כי הוא אישי ומתוחכם.

ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות היופי מסביר: "הגוונים החומים שייכים לצבע העור ומעניקים לשפתיים רכות טבעית. הצלליות הכהות על העפעפיים 'מחזקות' את המבנה האנטומי של העין ויוצרות מראה חושני. צלליות בהירות מדגישות את חריצי העפעף ואילו צלליות כהות מטיבות למראה אחיד וחלק. סגנון האיפור - מוקפד. שילובי החומים השונים יוצרים תמהיל אלגנטי. היפרדו מהשפתון האדום והתחברו לגוני העור כי לפעמים 'לס איז מור' ..."

ירין שחף
ירין שחף © צילום: נטע קונס

ירין שחף מוסיף: "איפור במראה טבעי מתאים לכל אישה ולכל גיל, מפני שהוא שונה במהותו מכל סגנונות האיפור האחרים - בכך שהוא מתמזג עם הפנים מבלי לשנות את מאפייניהן הטבעיים."

שלבי האיפור

  1. בעונת הקיץ - יש להניח קרם לחות לפני פעולת האיפור.

  2. השתמשי במייק-אפ נוזלי על בסיס מים (המייק-אפ השמנוני מתאים יותר לעונת החורף אך בעונה החמימה הוא נוטה "להכביד" על העור). בנוסף, העדיפי מייק-אפ המכיל מסנן קרינה. (המיי- אפ הנוזלי שקוף למחצה ומעניק כיסוי דק במרקם קליל.

  3. מפדרים את כל הפנים בפודרה שקופה בדגש על אזורי המצח, האף והסנטר. היא תעזור לקבע את האיפור במקומו, וגם תשמור על מראה עור אחיד.

  4. אזור העפעפיים נוטה להזיע ולהפוך לשומני במזג אויר חמים. טרם הנחת הצללית, מניחים מעט טלק על העפעף. הטלק יספח את השומנים והצללית תקובע.

  5. כדי לנטרל כהויות באזור שמתחת לעין מומלץ להוסיף קונסילר בטון אחד בהיר יותר מגוון המייק-אפ. הוא יוצר אשליה של עין פקוחה, גדולה ומוארת. ניתן להניח מעט קונסילר גם על גלגל העין (שטח העפעף) כדי שהצלליות יזהרו יותר.

  6. מדגישים את זוויות פנים העין עם ברונזר מט, כדי להדגיש את תווי הפנים הטבעיים. מושחים עיפרון בצבע לבן על קו הריסים התחתון כדי להגדיל את "הלבן" שבעיניים.

  7. על צדיי הלחיים מניחים סומק בגוון כתום "חלודה".

  8. לפני מריחת השפתון, יש להזין את השפתיים במשחת לחות מרגיעה כדי למנוע יובש וסדקים.

  9. מושחים שפתון בגוון טבעי.

כך זה נראה
כך זה נראה © צילום: סטודיו "ירין שחף"

שימו לב!

חשיפת מוצרי איפור לחום או לקרינת השמש עלולה לפגוע בחומרי השימור שלהם ולעודד התפתחות חיידקים, בייחוד במוצרים שאינם אבקתיים. מומלץ לאחסן מוצרי איפור במקום קריר ויבש. לפיכך, אין להשאיר מוצרי איפור ברכב (בפרט לא בתא הכפפות) או בארון באמבטיה.

© shutterstock

לכל מוצרי האיפור האבקתיים (דוגמת פודרה וסומק) מצורף חוצץ פלסטי שקוף. אל תשליכי חוצץ זה, כי הוא מונע התייבשות לא רצויה וכן מבודד בין האבקה ובין הכרית, וכך תישאר האבקה נקייה מזיהומים ובקטריות המתפתות במזג אויר חם.תגובות