לא רק לליצנים: יש סיבה מדעית לכך שהנקודות לא נעלמות. צילום מסך מאינסטגרם alexachung@

לא רק לליצנים: יש סיבה מדעית לכך שהנקודות לא נעלמות

נקודות הפולקה חוזרות מידי עונה יחד עם פרינטים טרנדיים נוספים, אך הן, בשונה משאר ההדפסים, לעולם לא באמת יוצאות מהאופנה. זו הסיבה המדעית לכך שכולנו כל כך אוהבים אותן

מאז ומתמיד כולנו אהבנו בגדים מנוקדים, מי יותר ומי פחות, אך מה שלא ידענו זה שיש לנו סיבה טובה לחיבור הטבעי הזה. מחקרים מוכיחים שעיגולים וכדורים הם הצורות הידידותיות ביותר, ללא קצוות חדים שמאיימים בפגיעה. המוח הרגשי שלנו מבין זאת באופן אינטואיטיבי ולכן מעדיף צורות עגולות על פני זוויות. כמו כן, מחקרים הראו שאנשים מקשרים הדפסים מעוקלים עם בטיחות וחיוביות, תוך שהם מקשרים זוויות חדות עם סכנה ושליליות.

עוד בערוץ האופנה של פרוגי:

אחת הדמויות שהביאו את נקודות הפולקה לקדמת הבמה לראשונה היא מיני מאוס, בעלת השמלה האדומה המנוקדת והקשת התואמת, אותה הציגה דיסני בשנת 1928. משם דרכן של הנקודות הייתה סלולה, בעזרת שפע קולקציות בגדים של בתי האופנה הגדולים ואוהדות מפורסמות כמו קנדל ג'נר, בלה חדיד, מיילי סיירוס, ליזו, רוסליה וירדן הראל המקומית.

בין המדינות שאחד מסימני ההיכר של סצנות האופנה שלהן הן נקודות הפולקה, נמצאות ארצות הברית, יפן, נורבגיה ודנמרק. כידוע, נורבגיה ודנמרק נמצאות תמיד בראש דוח האושר העולמי, מה שמסתדר עם הקשר בין נקודות לאושר ובין נקודות לאותן המדינות. לכבוד חודש אדר, קחו קצת השראה מהלוקים המנוקדים של הכוכבות ובכך תוסיפו לעצמיכם ולסביבתכם קצת שמחת חיים בריאה בעזרת אביזר או בגד המקושט בנקודות.

View this post on Instagram

Guests from hell. #fashion

A post shared by Alexa Chung (@alexachung) on

 

 

תגובות