איך מעלימים את פצעי הבגרות מהפנים?. לא נעים בכלל. צילום: shutterstock

איך מעלימים את פצעי הבגרות מהפנים?

הזעת יתר מגבירה את הסיכויים לאקנה על הפנים? למה חשוב להשתמש במגבת פרטית ובמים לא יותר מדי חמים? שלחנו את כתבנו לחטט בפצעים ולגלות מה באמת עוזר

חלק גדול מבני הנוער בישראל סובלים מפצעי בגרות המכונים אקנה. חלקם משתמשים במשחות, חלק אחר משתמש בפילינג, וכמובן שיש את אלו שסתם מחכים שהזמן יעבור וכך גם הפצעים.

אז מה עושים? איך מתמודדים? קודם כל, לפני כל המשחות חשוב לאכול טוב ובריא, להפחית את אכילת כל סוגי המזון שמלאים בשומן כמו פיצה, שוקולד, גבינה צהובה וסוגי בצקים כאלה ואחרים.

על מנת להוריד את כמות הפצעים, מומלץ לרחוץ את הפנים מדי פעם בסבון, מחקרים מוכיחים שזה מפחית ברמה גבוהה את הפצעים, אם תרחצו יותר מדי חזק זה רק יגביר אותם, שפשפו בעדינות את הפנים ועסו את העור.

גם זיעה גורמת להגברת הפצעים. לאחר משחקי ספורט, כדאי להתקלח על מנת שהזיעה לא תשאר בגוף והפצעים לא יתגברו, אפשר להשתמש גם בסוגי קרמים מהטבע, כמו קרם מלפפונים, שעוזר ומפחית את הפצעים.

לכל מי שסובל מפצעי הבגרות עדיף שתהיה מגבת נקייה ורכה. עדיף להימנע מרחיצה של הפנים במים יותר מדי חמים, כי זה מחזק אותם. הרבה מאיתנו אוהבים לפוצץ את הפצע, וזה בכלל לא טוב, זה יכול ליצור מוגלות וצלקות, ואף להוסיף עוד כמה פצעים במקום שפיצצנו.

אני השתמשתי במשחה שנקראת LA ROCHE POSAY, זו משחה צרפתית נגד פצעים, המשחה הצליחה להפחית לי את הפצעים, לא בכמות ענקית כל כך, היא פועלת לאט לאט. לסיכום, תאכלו טוב, תשתדלו לא להזיע הרבה, תשמרו על היגיינה טוב, והכי חשוב, סבלנות, כי עד החתונה זה יעבור.

המשחה שהשתמשתי בה.
המשחה שהשתמשתי בה.
צילום: דן פרץ
תגובות