טרנד הקטיפה כובש את ישראל בסערה. צילום: זיו ריינשטיין

טרנד הקטיפה כובש את ישראל בסערה

לכל אחד יש את זיכרון הילדות שלו לובש מכנס, חולצה, חצאית או שמלת קטיפה שההורים נורא אהבו להלביש לנו. התמונה הזאת באלבום מיום ההולדת או סתם לגן שמעלה בנו זיכרונות ילדות נעימים. הקטיפה שמאז ומתמיד הייתה בד שנוי במחלוקת והתגלגלה עם השנים, חוזרת במלוא העוצמה

עולם האופנה אוהב לחזור לשנים שעברו ולהמציא מחדש את עצמו כל פעם. כל שנה אנחנו יכולים מצוא בשלל רשתות האופנה הגדולות ועד המעצבים בחנויות הפרטיות מתנסים ומשנים צורה לכל בד וסטייל שמכתיבים שבועות האופנה ברחבי העולם והמעצבים הגדולים.

עוד במדור האופנה והלייף סטייל של פרוגי:
• כוכב: עומר דרור מהיום גם פרזנטור
• ענבל ביבי: "תביאו את האופי לבגדים"
• תומכים בנשים מוכות. נטע דנינו לא לבד

לאחרונה טרנד הקטיפה חוזר ודוהר לעבר קידמת הבמה. נראה שהקטיפה יוצאת מהמחתרת ומגיעה לקדמת הבמה. בד הקטיפה המצטייר כמלכותי וזוהר, נכנס לתודעה שלנו עוד במאה ה-14, אך דעך עם השנים. לעיתים הוא נחשב כאופנתי ולעיתים נחשב כמוזר. אבל, בעונות החורף האחרונות הקטיפה חוזרת לעניינים ובין היתר מככבת בתצוגות האופנה הגדולות והחשובות.

אנחנו מוצאים בקטיפה את המענה למשהו מחמם, נעים ושיקי בעיקר בחורף הקר הזה שפוקד את ישראל. המיוחד בקטיפה היא שאנחנו לא צריכים שכל האוטפיט יהיה מורכב מפריטי קטיפה אלה מספיק פריט אחד שמשדרג את הלוק והופך כל בגד פשוט לזוהר!

למרות היופי והזוהר של הקטיפה, אנחנו מוצאים קושי רב בלבישתה. הגזרה לא תמיד מחמיאה ואף גורמת לנו להיראות מסורבלים ואף לפעמים תזכיר לנו את המראה של הדודה. עם זאת, לקטיפה יתרונות רבים, בעזרת שילב נכון וקצת מאמץ, קטיפה תחמיא לכל אחת. ולאלו שעדיין מתקשות להתאים גזרה ופשוט חייבים פריט קטיפה, יכולות ללכת על נעליים, שלא פחות חשובות מהבגדים.

ישנן שלל גזרות שמתאימות יותר לרזות ויותר למלאות, היום כמעט כל חברות האופנה הגדולות וגם הקטנות מתחשבות בגזרתן השונה של הנשים והגברים ומציעה פריטים לכל הגילאים.

בנוסף לזאת, השילוב בין הקטיפה לתחרה מוסיף לבגד טאץ' עדין אצילי ונשי ויכול לעבוד נפלא באיחוד למסיבות כמו הסילבסטר שיתקיים השבוע או להשקות כאלה ואחרות. אחרי התחרה במקום השני יעמוד העור, באיחוד עם הטרנד הצבאי שנורא הולך עכשיו השילוב בין העור הקשוח לתחרה המלכותית יוצר משהו מתוחכם ומיוחד, שיכל להתאים ליום יום לעבודה לבית הספר או אפילו שיוצאים ביום שישי לבית של חברים.

תגיות
תגובות