כובשת את עולם האופנה: סנדרה שאולסקי בת ה-17. צילום: טל שובל

כובשת את עולם האופנה: סנדרה שאולסקי בת ה-17

היא נמצאת בכל תצוגה, את הבגדים שלה היא בוחרת בקפידה, מנהלת בלוג אופנה מצליח בישראל והיא רק בת 17. ראיון עם סנדרה שאולסקי הפאשניסטה העולה

סנדרה שאולסקי, בת 17 מנתניה, לומדת במגמת אומנות, פאשניסטה מיוחדת "אני תמיד קונה פריטים שאני אוהבת" ומנהלת בלוג "prada or nada" כבר כחצי שנה "הרבה אנשים מהתעשייה העלו ואהבו תמונות שצילמתי והבלוג מתפשט מפה לאינסטגרם".

עוד במדור הסטייל של פרוגי:

הבלוג נפתח לפני כחצי שנה, אבל כולם תמיד מתבלבלים בשם שלו "קוראים לבלוג שלי PRADA OR NADA אבל הקישור עצמו הוא c-ornelius כי ככה קוראים לטאמבלר שלי. את השם קיבלתי מחשק של יום אחד לצפות באצבוענית ובתוכניות יש לה חבר בשם קורלניוס ואז כשפתחתי את הבלוג, רציתי לקרוא לו "פראדה אור נאדה" אבל השם היה תפוס".

 

 

© צילום מסך מהבלוג

עד כמה הבלוג שלך מצליח?

״יש לי בבלוג מעל ל-5,000 צפיות, זה לא נחשב יותר מידי, אבל אני בתעשייה הזו רק חצי שנה. את הצילומים שלי אני מעלה גם לאינסטגרם והרבה אוהבים את זה. הרבה אנשים מהתעשייה העלו תמונות שלי, אהבו אותם וזה מתפשט מפה לאינסטגרם". שאולסקי מספרת על מקרה נדיר שהיה לה עם מעצב על "צילמתי את מרסלו בורלון בשבוע האופנה האחרון בתל אביב, צילמתי תמונה אחת לבד ותמונה נוספת עם מוטי רייף בן זוגו. בולרון ממש אהב את התמונות, הוא העלה אותם לעמוד שלו בפייסבוק והאינסטגרם שלו".

תמיד אהבת אופנה?

״תמיד התעניינתי ואהבתי אופנה, אבל מאז שפתחתי את הטאמבלר בשנת 2011-2012 התחלתי להבין יותר באופנה, ראיתי תצוגות וחקרתי". מספרת אך מציינת שאת העתיד שלה היא לא רואה בעיצוב בגדים או ציור, אלא בעולם עיצוב הבדים בעזרת עצתה של אימה "אם אני אצליח בעיצוב בדים, אני אוציא קולקצייה עם המעצבים הגדולים, אני תמיד שואפת להכי טוב". 

"תמיד שואפת להכי טוב"

זה לא קל לקבל את הסטייל כזה מיוחד "אם זה משהו שממש חשוב לי אני יכולה לקום 3 שעות לפני ולהתחיל להתארגן כדי שהכל יהיה בדיוק כמו שאני רוצה". שאולסקי מרבה לקנות בחנות האהובה עלייה, "אני מכורה ואובססיית על TOP SHOP. יש להם לפעמים קולקציות מיוחדות של מעצבים, כמו למשל הקולקציה של קייט מוס שממש אהבתי, אבל הבעיה שעיצובים שלה מכוונים לבנות נמוכות כמוה". אבל בסוף מי שמחליטה מה היא קונה היא אמא של סנדרה "אני תמיד מתייעצת עם אמא שלי, היא תמיד תגיד לי את דעתה הכנה".

ההשקעה משתלמת
ההשקעה משתלמת בלוק

מה הפריט האובססיבי שלך?

"לאחרונה הוצאתי המון כסף על משקפי שמש. קניתי לאחרונה משקפיים של ג׳לי בינס, מארק ג׳ייקובס וארמני".

את הבחירות האופנתיות שלה היא עושה בקפידה "אני אוהבת מעצבים לא שגרתיים, שחושבים מחוץ לקופסא ומשתמשים בהרבה פרינטים כמו balenciaga, מארק ג׳יקובס וג׳רמי סקוט". הטרנד שכובש אותנו לדעת סנדרה הוא צבעי הפסטל "אני ממש אוהבת את צבעי פסטל, זה נראה ממש יפה על שזופות, אפשר לשלב עם הטרנד הזה הכל, אפילו שחור" לא רק את צבעי הפסטל היא אוהבת גם את שילוב טרנד החליפה הלבנה "זה מושלם".

אי אפשר לפספס את הסטייל המיוחד של סנדרה ״אני מקבלת הרבה תשומת לב, יש לי המון פריטים מיוחדים, יש תמיד את אלה שיאמרו 'מה היא חושבת לעצמה, זה מזעזע' ויש את אלה שאומרים 'כמה אומץ יש לה והלוואי עליי ללבוש את כל מה שאני אוהב מבלי שיסתכלו עליי'.  אני לוקחת את כל הדיבורים עליי בצורה חיובית כי ככה אני יודעת שחושבים ואומרים עליי דברים".

© טל שובל

 

כל מי שעוקב אחרי שאולסקי במשך תקופה יכול לראות את השינוים הקיצונים בשיער "בקיץ שעבר צבעתי לחצי שיער אדום והחצי השני כחול. את השיער צבעתי בהשראת דוגמנית שצעדה בתצוגה של ג׳רמי סקוט עם התסרוקת ואאוטפיט שלם מתאים בהשראת דגל ארצות הברית".

© סנדרה שאולסקי

בבית הספר בו לומדת שאולסקי יש חוקים מבוהרים לגביי המראה שבו צריכה להופיע לכיתה "אני מתה לצבוע שוב את השיער אבל בבית הספר לא מרשים". בנוסף היא מרגישה שגם כולאים את הזהות שלה בבית הספר "זה ממש חבל, זה פוגע לי בביטוי העצמי כשלא נותנים לי להתלבש ולהיות איך שאני רוצה". אבל למרות החוקים הנוקשים היא עדיין לא מתלבשת באופן 'רגיל' לבית הספר "אני תמיד מנסה לשדרג את תלבושות בית הספר,  בעזרת הוספת אקססוריז מיוחד, ג׳קט או ווסט".

נעלי ג'רמי סקוט
נעלי ג'רמי סקוט

אילו טיפים יש לך כדאי להיות אופנתיים?

"לא להתבייש במה שאתה לובש. לעשות כיף ולשחק עם הבגדים ולהקשיב רק לסטייל שלך".

תגובות