השבוע במוזיקה הישראלית: טור שבועי. צילום: צילום מסך מהקליפ של נטלי

השבוע במוזיקה הישראלית: טור שבועי

אלמוג הירש בטור שבועי שמסכם במיוחד עבורכם את השירים הכי בולטים שיצאו השבוע, כדי שתוכלו להישאר תמיד מעודכנים ולא לפספס אף שיר טוב או מעניין שיצא

אז כמדי שבוע, הטור השבועי על כל השירים הטובים שיצאו השבוע, שאולי ייתכן וגם פספסתם במהלך השבוע. מוכנים?

עוד במדור במוזיקה של פרוגי:
• אריאל ישראלוב בדואט: "לא חשוב לך"
• איזי בסינגל חדש / "שים הכל בצד"
• תופעת השירה הרובוטית. שמתם לב?

פסקול השבוע החולף היה קצת פחות עמוס, כנראה "תקופת רגיעה" לפני המכה הגדולה שכמה זמרים מתכננים לנו, אבל בכל זאת נברתי היטב והצלחתי למצוא כמה שירים טובים ואפילו מענייניים שיצאו השבוע, אז... שנתחיל?

גלעד כהנא ומארינה מקסימיליאן בלומין – נדל"ן

נדל"ן הוא סינגל חדש שיצא השבוע מתוך האלבום "לא כוחות" הפרויקט של גלעד כהנא (הג'ירפות) ותמיר מוסקט. למילים של כהנא, על התרגום לרוסית, לא תאמינו, לא פחות ולא יותר, אחראית אלה בלומין שהיא אימה של מארינה, כשעל הלחן חתומים למעשה כל השלישייה.

השיר הוא שיר שבא להעביר ביקורת על החברה (אפרופו מחאת האוהלים) אבל לצד הומור וביקורת שמובאת בקלילות, הסיפור של השיר הוא סיפור קלאסי בחור פוגש בחורה, הם מתאהבים, נשבעים זה לזו ומחליטים להקים בית בישראל אך כמו שכולנו יודעים, אפילו שכר דירה זה משהו שרובנו מתקשים לעמוד בו וגם כאן בשיר, בעל הבית מנדנד להם ולבסוף מותיר אותם מרוסקים וחסרי בית.

את השיר עוטף קצב טוב שמדי פעם, ובמיוחד לקראת הסוף, נשמע מוזר ולא במקום והשילוב עם הרוסית של מארינה דווקא משתלב די טוב בשיר יחד עם קולו הממכר של כהנא.

נטלי רותם - סתיו

נטלי רותם בת ה-27 מחיפה, לשעבר זמרת הלווי של סי היימן ובהווה זמרת סולו עצמאית לכל דבר. עם השנים בעבודתה יחד עם היימן נחפשה נטלי לשיריו של נחום היימן (נחצ'ה) שהוא אביה של סי והיא התאהבה באיש ובשיריו. לכן החיבור שלה לשיר "סתיו" נראה כל כך טבעי ומתבקש.

וכך היא מציגה זאת גם בשירה שלה, שומעים בשיר בחורה שיודעת לשיר בדיוק כמו שצריך, הכל מכוון בדיוק לתו הנכון והשיר בגרסתו של רותם נשמע פשוט מעולה ונעים להאזנה, במיוחד בתקופה חורפית של ימינו. נטלי ממש בצעדיה הראשונים והאמיצים יש לומר הישר לקדמת הבמה ועוסקת כרגע בעבודה על אלבום הבכורה שכולו כנראה מוקדש לשיריי משוררים ישראלים מכל הזמנים בשילוב הפקות ועיבודים עדכניים לדעתי? רעיון מעולה ומיוחד, שיוכל להניב תוצאות מעניינות ומסקרנות.


השיר החדש

רז שמואלי - עליי ועליך

רגע לפני יצאת אלבום הבכורה של יוצאת תכנית הריאלטי דה ווייס רז שמואלי "יריות באוויר" היא הוציאה השבוע סינגל חדש "עלי ועלייך", למילותיו של ברק פלדמן וללחן של הוד מושנוב. השיר נשמע בסגנון די מוכר כבר, לא מוכר אצל שמואלי אבל מוכר בסגנון של... "היי, שמעתי כבר משהו בסגנון הזה".

מדובר לטעמי בסגנון אפרת גושי שכנראה לא נשמע בכדי, הרי את המילים כתב ברק פלדמן שכתב לגוש לא מעט. אורך השיר הוא בסה"כ 2:30 דק', וסליחה, כן? אבל אולי עדיף שכך. השיר עוסק בעיקר בתחושת הנוסטלגיה וסוג של מעודד געגועים לימים של פעם, לימים פשוטים יותר. שמענו כבר שירים וביצועים טובים הרבה יותר שלה ואני בתקווה שעוד נשמע כאלו בהמשך.

יובל בנאי וטל מטמור (Mobius Trip) - ארמון הלטאות

זהו למעשה הסינגל הראשון של "MOBIUS TRIP" (מוביוס טריפ), ההרכב האלקטרוני החדש של יובל בנאי (משינה). בהרכב, בנאי משתף פעולה עם המפיק והמוזיקאי טל מטמור, שהתחברו אגב, לדבריו של בנאי, מהרגע הראשון, ביצירת שירים חדשים וביצועים מחודשים ללהיטים באמצעות רמיקסים מורכבים ואפילו אפשר לומר אפלים. כיף לשמוע את קולו של בנאי דווקא במשהו שהוא שונה מאוד משיריו הידועים.

השיר מלווה קליפ שיובל צילם ויצר לגמרי בעצמו. הקליפ מעביר בנוסף את רוחו המסתורית של השיר כשמוצג ביתו של האמן ואזור העבודה הפרטי שלו, אך מי שיעמיק בקליפ יוכל לגלות שבנאי הצפין בו גם מסרים רבים הקשורים לחייו הפרטיים ולביוגרפיה המוזיקלית שלו. לדעתי, זהו שיר מצוין, עיבוד אלקטרוני עשיר ומעניין, השיר מנסה להעביר סוג של תחושה שהחיים הם נס, ושצריך להעריך אותם מאוד.


השיר החדש

NOTE - זהו זה, עד כאן לשבוע הזה, מוזמנים להגיב תמיד ולהביע את דעתכם גם על הטור וגם על השירים, דעתכם חשובה לי ואני מניח שדעתכם חשובה גם לא פחות לזמרים שמופיעים כאן למעלה.

תגובות