Fun Fact: העובדות שלא ידעתם על לואי טומלינסון. צילום: gettyimges.ILAnthony Devlin

Fun Fact: העובדות שלא ידעתם על לואי טומלינסון

חושבים שאתם יודעים הכל על הזמרים המובילים בתעשיית המוזיקה? זוהי בדיוק הפינה בשבילכם! בכל שבוע נביא לכם חמש עובדות מפתיעות על אמן מוכר אחר בתעשיית הבידור. והשבוע לואי טומלינסון

את לואי טומלינסון זכינו להכיר עוד בשנת 2010 כחבר בלהקת וואן דיירקשן; וכבר אז נדהמנו לגלות את כישרון השירה, הכתיבה והיצירה שלו. מאז שהלהקה יצאה להפסקה, הזמר עומל על אלבום סולו ומשחרר סינגלים ששואפים להיות מושלמים. לצערינו בשנתיים האחרונות הזמר עבר שתי טרגדיות נוראיות: מות אמו ממחלה בסוף 2016 ומותה הפתאומי של אחותו הצעירה פליסיטי בחודש שעבר - שלמעשה הצליחו לחזק אותו ולהפוך אותו ליוצר אפילו טוב יותר. מעבר להיותו אמן משגשג, טומלינסון הוא גם אח בכור לשישה אחים צעירים ממנו ובן זוג אוהב כבר למעלה משבע שנים. לב כזה גדול עוד לא ראיתם.

עוד בערוץ המוזיקה של פרוגי:

לא סתם מוזיקאי

אומרים שכל זמר טוב חייב לנגן בכלי מסויים, על כן נראה שטומלינסון טוב פי כמה: חוץ משירה, הזמר גם יודע לנגן בגיטרה חשמלית, אקוסטית ואף בפסנתר! בנוסף לכך, בדיוק כמו כולנו גם טומלינסון מעריץ ומעריך אמנים שונים בתעשיית המוסיקה והטעם המעולה שלו משתקף ביצירותיו. האמנים האהובים עליו ביותר הם הלהקה The Fray (שודאי מוכרים לכם בשיר "How To Save a Life") ורובי וויליאמס (ודאי מוכר בשיר "Angel") - איתו הזמר גם זכה להופיע, בשנות נעוריו, עם "וואן דיירקשן" על במת האקס פקטור! חלום שמתגשם. 

 

בחזרה לשורשים

לטומלינסון כנראה מאוד קשה להתנתק מהעבר, כיוון שבשנה שעברה הוא הוזמן על ידי סיימון קאוול (שאמר עליו לא פעם שהוא כמו אב בשבילו) לשבת בצידה השני של במת האודישנים של האקס פקטור, תכנית המוסיקה שחיברה אותו לשאר חברי להקת וואן דיירקשן (ומשם הכל היסטוריה) - הלא הוא שולחן השופטים המכובד. טומלינסון שימש כשופט וכמנטור בעונה האחרונה של האקס פקטור לצד קאוול עצמו, הזמר האגדי רובי וויליאמס ואשתו איידה - והמתמודד שלו, דלטון האריס, אף זכה! מזל של מתחילים, או עבודה קשה ומשתלמת?  

חיידק המשחק

מעבר להיותו זמר מוכשר ומצליח, טומלינסון אף חטא במשחק בצעירותו וגילה בעבר כי חלם להיות שחקן. כשהיה ילד, הוא קיבל שני תפקידים קטנים בשתי סדרות בריטיות; וגולת הכותרת הייתה כאשר קיבל את התפקיד הראשי במחזמר "גריז" אותו העלה בתיכון בו למד. הזמר אף חשף כי "גריז" הוא המחזמר והסרט האהובים עליו, כך שלקבל את התפקיד של דני זוקו בכבודו ובעצמו היה מאוד משמעותי בשבילו. גאים בך!

לוקח את הזמן

הזמר ציין לא פעם את עצם היותו פרפקציוניסט - הוא חייב לעשות כל דבר בצורה המושלמת ביותר ולהקפיד על כל פרט קטן, במיוחד בכל מה שקשור לעבודה ולמוסיקה שלו. זו הסיבה שמבין כל חברי העבר של "וואן דיירקשן", הוא היחיד שטרם שחרר תקליט סולו: נייל הורן, הארי סטיילס וליאם פיין כבר הספיקו לשחרר כל אחד אלבום או אי-פי בנפרד, בזמן שטומלינסון עובד על האלבום שלו כבר למעלה משלוש שנים ומסתפק בינתיים בשחרור סינגלים בודדים. לפני מספר ימים הוא ציין בחשבון האינסטגרם שלו שהוא מתכוון להנות מהעשייה עצמה של המוסיקה ולא להתחרות מול זמרים אחרים על לייקים או מקום ראשון ברשימת המצעדים, כי זה מה שחשוב באמת. 

נותן ולא מקבל

מי שעקב אחרי הלהקה עוד מימיה הראשונים והקשיב לשיריה, יודע כי לא ממש ניתן למצוא את קולו של טומלינסון מככב בקטעי סולו ובמיוחד באלבומים הראשונים, בניגוד לשאר חברי הלהקה: הארי סטיילס, זאין מאליק, ליאם פיין ואפילו נייל הורן. אפשר להתבלבל ולחשוב כי זאת מפני שהזמר הוא עצלן ולא עובד קשה למען הלהקה - וזו טעות. למעשה, למרות שקיבל את מספר הסולואים המועט ביותר, טומלינסון היה החבר שכתב הכי הרבה שירים ללהקה (בעצמו או בשיתוף עם אמנים אחרים) ותרם לה הכי הרבה מכישרון הכתיבה שלו.

הגיע הזמן לבדוק את הידע שלכם. אספנו עבורכם 2 עובדות, אחת נכונה ואחת שגויה, עכשיו תורכם לגלות מהי העובדה הנכונה. בשבוע הבא תוכלו לגלות אם צדקתם או טעיתם.

לגמרי לבד

אתם ודאי מכירים את הסינגל הראשון שהוציא הזמר כסולן, הלא הוא שיתוף הפעולה עם המפיק סטיב איוקי - "Just Hold On". שיתוף הפעולה הזה נעשה, למעשה, ללא כל עזרה של מפיקים מקשרים או יחסי ציבור: לאחר שראה הזמר הופעה של איוקי בפסטיבל מוסיקה מסויים, הוא מאוד התלהב והחליט לשלוח לו הודעה בטוויטר על ההופעה המדהימה ובבקשה לשיתוף פעולה כשיזדמן. המפיק נענה לבקשתו, השניים נפגשו - והשאר היסטוריה.

ברגע האחרון

מסתבר שלא תמיד התמזל מזלו של הזמר בדרכו: כי ממש בתחילתה, לפני האודישן הראשון שלו בתכנית "אקס פקטור", המפיקים ניגשו אליו לפתע ובישרו לו כי לא יוכל לבצע את השיר שתכנן, מפני שממש כמה אודישנים קודם ביצע מתמודד חזק אחר את אותו שיר - ועבר. טומלינסון נאלץ לשנות את שירו בשנייה האחרונה, אך נראה שהדבר לא הפריע לו מלצלוח אותו, כי הוא עבר לשלב הבא. כל הכבוד!

 
תגובות