"Louder" בהחלט אלבום רועש: ביקורת אלבום. צילום: צילום מסך מהפייסבוק

"Louder" בהחלט אלבום רועש: ביקורת אלבום

ליאה מישל אולי יותר מוכרת לכם כזאת ששיחקה בחמש עונות בדרמה המוזיקלית גלי וכבשה את העולם בתור רייצ'ל ברי, במהלכה ביצעה עשרות קאברים לשירים מוכרים, אבל היום, לאחר המון ציפייה, היא מוציאה את אלבום הבכורה שלה "Louder". מה חשבנו?

ליאה מישל אולי יותר מוכרת לכם כזאת ששיחקה בחמש עונות בדרמה המוזיקלית גלי וכבשה את העולם בתור רייצ'ל ברי, במהלכה ביצעה עשרות קאברים לשירים מוכרים, אבל היום, לאחר המון ציפייה, היא מוציאה את אלבום הבכורה שלה "Louder". מה חשבנו?

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

מוקדם יותר השנה, הוציאה ליאה את הסינגל הראשון שלה מהאלבום הנקרא "Cannonball", שזכה למיליוני השמעות ביוטיוב ולקליפ מרגש, לפני כחודשיים הוציאה ליאה גם את הסינגל השני מהאלבום, "Battlefield" שגם הוא זכה למיליוני צפיות ולהצלחה רבה. היום, לאחר המון ציפייה יצא אלבומה של הזמרת ולכן הכנו לכם ביקורת כדי שתדעו איך הוא והאם שווה שמיעה, מוכנים?

האלבום מתחיל בסינגל הבכורה, "Cannonball", שמדבר על אדם שעזב ואהובתו (ליאה) עדיין מרגישה אותו בכל אספקט של חייה, השיר מדבר על התחלה חדשה וסוג של נותן פתיחה מעניינת לאלבום. משם, אנחנו עוברים ל-"On My Way" שמתעסק בעיקר בהתלבטויות הגדולות בזמן אהבה, כשאת נסערת ואובדת עצות. האהבה נגמרת וגוועת ברצועה השלישית, "Burn With You" שכשמו כן הוא. הוא מדבר על אהבה שנגמרה ואין טעם להמשיך אותה.


הקליפ לסינגל הראשון

הרצועה הרביעית היא הסינגל השני, "Battlefield", ומכאן ליאה נהיית טיפה יותר בועטת ונועזת. היא נכנסת למלחמה עם האהוב שלה ומתארת את האהבה שלה כדבר שהפך למשהו שלילי, וכל זה יחד בלחן רגוע ומדהים. אחרי זה, נדמה שליאה עוברת ל-"You're Mine" ומצב הרוח שלה הופך שוב לרומנטי, כשהיא מתארת אהבה שהופכת אותה לבעלת ביטחון עצמי ואופטימית. הרצועה השישית היא "Thousand Needles" שמספר מה שכולנו מרגישות - נערה שלא רוצה לשחרר מהבחור שעזב אותה, מהכאב שמלווה אותנו כמו אלף מחטים כשאנחנו רק חושבים על להפרד מהאדם הזה. ליאה ממשיכה ומעלה הילוך בשיר הנושא של האלבום, "Louder", שמדבר על הגבר הזה שיודע לעודד ולתת ביטחון לצעוק, ולומר מה שיש על הלב בלי פחד.

הרצועה השמינית באלבום היא "Cue The Rain", וליאה יורדת כאן להילוך נמוך יותר ועוצרת שנייה לחשוב על עצמה ומוצאת את עצמה בתוך כל הבלאגן של חיפוש אחר האהבה. משם, אנחנו ממשיכים ל-"Don't Let Go" עם הלחן המקפיץ שמעודד את כולנו להשתחרר ולהיות חופשיים והכי חשוב - בעל המון אנרגיות טובות. הרצועה העשירית היא מבין הרומנטיות יותר באלבום, "Empty Handed", על האהבה והנתינה שהיא מוכנה לתת לאדם האהוב עליאה גם הוא יבוא אליאה חסר כל ולא יתן לה כלום בתמורה. משם הגענו לרצועה האהובה עלי באופן אישי, והמרגשת ביותר לדעתי, "If You Say So". מדובר בשיר שמדבר על האהוב שעזב אותנו ולא הולך לחזור, על הצפייה של הבחורה בשיר לחבק ולהיות שוב עם האהוב שלה, ועל הקשיים אתם היא מתמודדת מאז שהוא עזב "לפני שבוע". זהו השיר שנכתב על אהובה של ליאה, קורי מונטית', שנפטר לפני כמעט שנה ממנת יתר.

הרצועה הבאה באלבום, היא "What Is Love", השיר שמדבר על התהיות של בחורה שכבר לא יודעת מה היא אוהבת באדם בו התאהבה לאחר שהוא השתנה והיא לא מצליחה לזהות בו את האדם שאהבה. הרצועה הבאה היא "Gone Tonight" שמתעסקת בהתקדמות הלאה בחיים, שנותן קצת תקווה ואומר פשוט להתנתק מכל הרע וליאהנות ממה שטוב בחיים. הרצועה המסכמת את האלבום היא "The Bells", שמדברת על "הפעמונים" ששומעים כשאהובך עוזב ושאי אפשר להפסיק את המחשבות והזכרונות ממנו בלי קשר למה שתעשי. השורה שמדגישה כי אולי מדובר גם כאן בקורי היא השורה בה ליאה אומרת בגילוי לב שהיא לא יכולה להתקדם ולהמשיך הלאה, ושפשוט קשה לה בלעדיו.

לסיכום, האלבום מלא בשירי אהבה, חלקם כואבים וחלקם מעודדים, ניתן לקשר את סיפורה האישי של ליאה עם אהובה קורי מונטית', כאשר רוב שירי האהבה המופיעים באלבום מספרים על אהוב שעזב ושכבר לא יחזור, ועל הקושי והכאב הרב אתו מתמודדת ליאה. קולה המצמרר והעצמתי של ליאה מחזק את כל התחושות האלו ומעביר את המסר, הכאב והאהבה שחשה, מה שהופך את האלבום לאמתי ונוגע. אני אישית מאוד התחברתי והתרגשתי מכל השירים, ללא ספק נכנסו לי ללב וגרמו להנאה רבה.

ולסיכום... בסולם פרוגי, האלבום הזה מקבל 9.

תגובות