תו הכוכב: דודי בר דוד לא מפסיק לעבוד ומפרגן לגיל ויין. צילום: גבריאל בהרליה

תו הכוכב: דודי בר דוד לא מפסיק לעבוד ומפרגן לגיל ויין

כמו שאנחנו אוהבים את המוזיקה של הזמרים הישראלים, כך גם להם יש מוזיקה שהם אוהבים. בכל שבוע נארח כאן בפרוגי בפינה "תו הכוכב" מוזיקאי אחר לראיון מיוחד שבסופו יספר לנו על שיר בעל משמעות מיוחדת עבורו, והיום- דודי בר דוד

דודי בר דוד אולי זכור לכם מהעונה התשיעית של "כוכב נולד", בר דוד הלחין לא מעט להיטים ענקיים ללא מעט אמנים, כמו "ליילותי" של יובל דיין, "יש לך את הכל" של לירן דנינו ועוד.. אך דודי בר דוד הוא גם זמר עצמאי ובתקופה האחרונה צבר תאוצה רבה בקרב הקהל הישראלי.

עוד בערוץ המוזיקה של פרוגי:

מה את עושה בימים אלה?

"מסיים את הקלטות האלבום בחדש שלי שיצא בתחילת השנה החדשה ועובד במרץ על ההכנות למופע ההשקה הגדול במוזיאון ת״א ב-12 לדצמבר".

מדוע ומתי התחלת להתעסק במוזיקה?

"האמת היא שבהתחלה חשבתי שאהיה שחקן, לפחות זה מה שאמא שלי רצתה עבורי. אבל אז איפשהו בכיתה ה׳ התחלתי לנגן על גיטרה ולכתוב שירים כי הערצתי את ה״ביטלס״, משם היסטוריה".

 

לאחר יציאת אלבומך ב2011 החלטת לקחת צעד אחורה וליצור שירים לאמנים אחרים, ״קדמת הבמה״ היתה לך חסרה?

"ההחלטה הזו של ללכת אל מאחורי הקלעים הייתה שקולה ונעשתה מתוך בחירה אמיתית.
הרגשתי שאני צריך לעשות ״סטאז״ בכתיבה ובהלחנת שירים ושיש לי עוד מה לעבור כאדם וכאמן עד שאעבור ואתמסר לחלוטין לקדמת הבמה בכדי לפתח קריירה כזמר בעצמי".

המוזיקה שאתה יוצר תואמים לסגנון המוזיקלי שאתה מאזין להם?

"לוח ההשראה שלי מורכב אינספור סגנונות, זמרים ולהקות שאני שומע. החל ממוזיקה אלקטרונית, מוזיקת עולם, פופ והיפ הופ. נראה לי שאפשר לשמוע קצת מכל אלה במוזיקה שלי".

איזה דברים תרצה לעשות מלבד מוזיקה?

"לעבוד עם נוער בסיכון ובכלל בני נוער שחיים בפריפריה בכדי לתת להם כלים להגשמת חלומות - הרי כל החלומות (לא!) תפוסים".

השיר ״צבעים״ שיצא לפני מספר שנים נכתב ביחד עם אחיו של החייל הנער אורון שאול. העבודה על השיר הייתה שונה משירים אחרים שכתבת?

את השיר ״צבעים״ לא אני כתבתי, למעשה זה פוסט של אבירם שאול אחיו של אורון.
"הגעתי לשיר בעצרת להשבתו של אורון שאול בטבריה ןלקראת העצרת חקרתי את המקרה של אורון ואז מצאתי את הפוסט ממש במקרה.  המנגינה באה לי ברגע ומיד שלחתי את השיר לאחיו של אורון. בעצרת בחרתי לשיר את השיר הזה על הבמה שלצידי הכותב של השיר, אבירם שאול".

לסיום, הפינה ״תו הכוכב״ נקראת כך בגלל השאלה/משימה הזו, נשמח אם תבחר שיר שאתה אוהב, משמעות מיוחדת עבורך או לפרגן לאמן אחר שאתה אוהב ומעריך.

"יש המון המון יוצרים, כותבים, מלחינים שאני מאוד מאוד אוהב.  אבל אני רוצה לפרגן בהזדמנות זו לחבר מאוד טוב שלי, מפיק, כותב ומלחין שאני מעריך ואשתף איתו פעולה בהופעה הקרובה שלי ב14.11 בזאפה ירושלים גיל ויין. האדם שאחראי לכלכך הרבה להיטים שמרגשים מדינה שלמה".

 


תגובות