בת 16 חשודה: שידלה לזנות בת 13, הרביצה ואיימה עליה. צילום: fotolia

בת 16 חשודה: שידלה לזנות בת 13, הרביצה ואיימה עליה

נערה בת 16 מהדרום חשודה בגין מסכת התעללות קשה שהעבירה נערה בת 13. בין היתר היא תואשם כי קברה את בת ה-13 בבור בחוף הים, כיבתה עליה סיגריות וסחטה ממנה כסף. בנוסף יואשם נתין זר מסודן שהיה חלק ממסכת האיומים וקיים יחסי מין עם הקטינה לדרישת בת ה-16 שהובילה את הסחיטה

נערה בת 13 מאשקלון נפלה קורבן למסכת התעללות קשה מצד נערה אחרת בת 16 ומבוגר נוסף, בן 31, נתין זר מסודן. בת ה-16 ובן ה-31 יואשמו בשורת עבירות מין, אלימות וסחיטה באיומים של בת ה-13. כך הותר הבוקר (ג') לפרסום. בסוף השבוע יוגשו נגדם כתבי אישום, ובהמשך צפויים להיות מוגשים כתבי אישום נגד חשודים נוספים בפרשה. בת ה-16 נעצרה בחשד ששידלה באיומים את בת ה-13 לזנות כדי להחזיר כסף, לטענתה, על חוב של משחק פוקר.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

כל הפרשה התחילה ביום רביעי לפני כשבועיים, כשהגיעה בת ה-13 חבולה אל אחד ממועדוני הנוער בעיר אשקלון. כשנשאלה לפשר החבלות, ענתה כי טיגנה שניצלים ונכוותה מטיפות שמן שהותזו. חשדו של המדריך במקום גבר כשהיא הוסיפה וביקשה ממנו בדחיפות מאות שקלים בטענה שהיא נסחטת על ידי כמה נערות והיא רוצה לסיים את הסיפור איתן במהרה.

חוקרי המשטרה הצליחו לרכוש את אמונה של הנערה, שנרתעה בתחילה מכל קשר עם אנשי החוק, והצליחו להביאה אל מרכז לין בעיר, אך גם שם לא הסכימה למסור עדות אלא לאחר שכנועים רבים. יממה לאחר האירוע היא סיפרה כי הותקפה מינית ופיזית, כי כיבו על גופה סיגריות, נקטו נגדה אלימות קשה, גרמו לה חבלות וכי סוחטים אותה כספית.

© צילום: shutterstock

כבר באותו היום עיכבו חוקרי המשטרה שתי חשודות בנות 13 ו-16. הצעירה מבין השתיים סיפרה על אירוע שהתרחש בחוף הים כמה ימים לפני כן, שבמהלכו הכניסו את ראשה של הקורבן אל תוך בור שחפרו ומילאו במים וחול ולא אפשרו לה להוציא אותו זמן ארוך.

לפי הצהרת התובע שהוגשה השבוע, החשודה בת ה- 16, אמרה לנערה שהותקפה כי עליה להביא לה כסף ו"לא מעניין אותה מהיכן". היא גם הציעה לקורבן "ללכת עם גברים" וכך להשיג כסף. לפי כתב האישום המסתמן, החשודה המרכזית לקחה את הקטינה לדירה של נתינים זרים מסודן. היא הנחתה אותה לעלות לביתם, לבקש כסף ולקבוע עמם מפגש בפארק בשעה מאוחרת יותר.

בהמשך היום הגיעו החשודות עם הקורבן אל הפארק, שם הייתה קבוצת נתינים זרים. לאחר משא ומתן שאותו ניהלה החשודה עם החשוד השני שיואשם, אזרח סודני בן 31, היא הסכימה לסכום של 300 שקל בעבור קיום יחסי מין בין הקורבן לבינו. עוד עלה בחקירה כי בהמשך אותו השבוע סחטה החשודה כספים מהקורבן ואיימה עליה שאם לא תשיג לה את הסכום היא תשים מטען חבלה מתחת לרכב של אמה ותשרוף את ביתה.

במקרים שונים נהגו החשודות באלימות כלפי הקורבן, משכו בשיערה, בעטו בכל חלקי גופה, כולל בפניה, ירקו עליה, כיבו סיגריות על פניה ושרפו את שיערה במצית. במקרה אחר נדקרה הקורבן על ידי חשוד נוסף, ילד כבן 12.5, באמצעות ענף עץ חד וראשה הוטח בגדר ובקיר סמוך. למרבה המזל חלף במקום קטין אחר והבחין במתרחש, והוא ליווה את הקורבן לביתה (זאת רק לאחר שהחשודה העיקרית אישרה לה ללכת).

יום למחרת נפגשו החשודות וקטינה נוספת עם הקורבן, ומאחר שלא היה ברשותה כסף הן לקחו אותה סמוך למתחם ה"סקייטפארק", שם חנקו אותה וזרקו מטף לעברה.

אחת החשודות טענה בתחילה שהקורבן חייבת לה כסף בעקבות משחק פוקר והכחישה את עניין השידול לזנות והסחיטה. על פי המשטרה, עם התקדמות החקירה היא קשרה עצמה למיוחס לה, קרי עבירות סחיטה באיומים, אלימות קשה ושידול לזנות.

בפשיטה שערכה המשטרה אותרו ונעצרו בדירה בעיר שלושה נתינים זרים סודנים, והם הועברו לחקירה. אחד הם נעצר ויוגש נגדו כתב אישום.

עו"ד מיכאל בוסקילה מהסנגוריה הציבורית, שמייצג את הנערה, מסר בתגובה: "אנו נמצאים בתחילת ההליך, אבל כבר כעת ברור שמדובר בקטינה מרקע משפחתי מורכב שעברה טרגדיות קשות במהלך חייה. לכשיוגש כתב אישום נלמד את חומרי החקירה ונתייחס בהתאם".

 
תגובות