אישום: נערים מהשרון הפכו בת 16 לקורבן להתעללות מינית. צילום: אלכס נסטר

אישום: נערים מהשרון הפכו בת 16 לקורבן להתעללות מינית

בני 17-15 מהוד השרון ומהרצליה מואשמים כי אנסו בת 16 בכמה הזדמנויות, כולל בחוף ים בהרצליה. לפי כתב האישום, אחד הנערים ניצל את העובדה שהנערה הייתה מאוהבת בו וביצע בה עבירות מין חמורות, כולל אונס ומעשי סדום, יחד עם חבריו בעודו מאיים "להעיף" אותה ממעגל החברות

התאהבות שהפכה כלי שרת לנערים מהשרון לביצוע עבירות מין חמורות בנערה: ארבעה נערים בני 15-17 מהוד השרון והרצליה מואשמים בשורת עבירות מין חמורות בנערה בת 16. שלושה מהם מואשמים בין היתר באונס, מעשי סדום ומעשים מגונים ונער רביעי מואשם בניסיון אונס.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

כתב האישום שהוגש הבוקר (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי עו"ד שרון רגב מפרקליטות מחוז תל אביב מעלה כי הנערים ביצעו את המעשים בחמישה מקרים שונים בחודשיים האחרונים.

לפי כתב האישום, בין המתלוננת לאחד הנאשמים, בן 15, הייתה היכרות מוקדמת והיא התאהבה בו ורצתה מאוד בקרבתו ובתשומת ליבו. הנער, כך לפי כתב האישום, ניצל זאת כדי להפוך אותה לקורבן להתעללות מינית מצדו ומצד חבריו.

במקרה הראשון הגיע אותו נער עם חבריו לחוף הים בהרצליה לפני כשלושה שבועות. הנערה המתלוננת הגיעה עם חברתה, והצעירים לנו בחוף. למחרת היא נכנסה עם הנער לים והוא אמר לה כי הוא מעוניין לקיים עימה יחסי מין. לאחר שסירבה, איים עליה הנער כי אם לא תיענה לדרישתו הוא לא ידבר איתה וישאיר אותה בים.

אילוסטרציה © צילום: shutterstock

בשלב הזה הוא קרא לחברו, בן 16, ואמר לנערה לגשת עימם לשירותים שבחוף. היא סירבה שוב, אך אז השניים איימו כי יפגעו בבני משפחתה. בשל פחדה ורגשותיה כלפי הנער בן ה-15 היא הסכימה להתלוות אליהם, ובשירותי הנשים בחוף אנסו אותה השניים, ביצעו בה מעשי סדום ומעשים מגונים.

תוך כדי מעשיהם של הנאשמים, הציצו חברתה וחברו הנוסף של הנאשם בן ה-15 (גם הוא נאשם) אל תוך תא השירותים דרך חריץ עליון, צפו במתרחש וצחקקו. כשסיימו השניים לבצע במתלוננת את זממם, הורו לה להתלבש ועזבו את תא השירותים בעודה עירומה.

הנער לחברו: "תגיד למשטרה שיחסי המין היו בהסכמה"

באותו יום אירע מקרה מחריד נוסף. הנערה שהותקפה מינית נסעה באוטובוס עם שני הנערים ועם חברתה. במהלך הנסיעה דרשו ממנה השניים כי תבצע בהם מעשה סדום, כך לשון כתב האישום. היא סירבה ואז איימו עליה ואמרו כי "יעיפו אותה" וכי היא לא תלך עימם לבריכה. בהמשך הם גרמו לה לבצע בהם מעשה מגונה וביצעו בה מעשים מגונים. לאחר שהשניים הגיעו לסיפוקם, עברה הנערה לשבת במקום אחר באוטובוס והנאשמים זרקו עליה חפצים.

במקרה אחר מואשם נותר נער בן 16 לבדו עם הנערה המתלוננת. הוא מואשם כי ביקש לשוחח עימה ואחז בידה בעודו מושך אותה מאחורי כיסאות הים סמוך לסוכת המציל באותו חוף בהרצליה. הוא אמר לה שהוא רוצה לשכב איתה, אך היא התנגדה וביקשה ללכת. אז, לפי כתב האישום, הוא מנע ממנה ללכת באומרו שיספר עליה דברים טובים ולא יכה אותה אם לא תספר. הוא אנס אותה וביצע בה מעשים מגונים. האירוע לא הסתיים כאן - לאחר מכן ניסה אחד מחבריו של הנער לאנוס גם כן את הנערה, אך ללא הצלחה.  

אותו נער בן 16 מואשם בסעיף של הדחה בחקירה לאחר ששלח לאחד מחבריו הודעה בווטסאפ ובה כתב כי הנערה הגישה תלונה במשטרה וביקש ממנו להעיד לטובתו ולומר במשטרה כי יחסי המין היו בהסכמה.

במקרה נוסף, נאשם בן 17, שהוא אחיו של אחד הנאשמים וחבר קרוב של הנער שבו התאהבה המתלוננת, ניגש אל הנערה בעודה מתלבשת ואמר לה שיעזור לה להתמודד עם הנאשמים האחרים. היא אמרה לו שאינה מעוניינת לשכב איתו, אך לבסוף נענתה לרצונו לאור הבטחותיו לסייע לה. בן ה-17 מואשם גם בהפרת הוראה חוקית כיוון ששוחרר למעצר בית אך הפר את תנאי שחרורו כשיצא מהבית ונפגש עם חשוד אחר בתיק. 

במקרה האחרון, חבר קרוב של הנאשם בן ה-15 שבו התאהבה המתלוננת הגיע לחוף בהרצליה ואנס אותה סמוך לסוכת המציל בזמן שנאשם אחר צפה במתרחש.  

שניים מהנאשמים, בן ה-15 שהיה מושא אהבתה של הנערה שנאנסה, ובן 16 - עצורים עדיין. השניים האחרים שוחררו למעצר בית. לאחר הגשת כתבי האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את כל הארבעה עד תום ההליכים.

עורכת הדין חגית רחמני וייס מהסנגוריה הציבורית, שמייצגת את אחד הקטינים, אמרה: "הוא בן 16 ללא עבר פלילי ולראשונה מוצא עצמו מאחורי סורג ובריח. נלמד את חומר הראיות ונתייחס לכך בהתאם. הוא מכחיש את המיוחס לו וטוען שכל העבירות שמצוטטות באישום נעשו בהסכמה מלאה של המתלוננת".

עורכת הדין אבישג כהן מהסנגוריה הציבורית מייצגת את הנער בן ה-15 שהנערה המתלוננת הייתה מאוהבת בו: "הלקוח שלי היה בקשר עם המתלוננת במשך תקופה. לטענתו, כל מה שמיוחס לו נעשה בהסכמה וברצון מלא שלה. היא אינה זרה לו והוא אינו זר לה. מדובר בנער צעיר מאוד ללא עבר פלילי".

תגובות