החל מיום ראשון: עיצומים בבתי הספר העל יסודיים. צילום: מוטי קמחי

החל מיום ראשון: עיצומים בבתי הספר העל יסודיים

ארגון המורים העל יסודיים החליט לפתוח בעיצומים החל מיום ראשון בעקבות אי הפעלת רפורמת "עוז לתמורה" בחינוך המיוחד ובמסגרות נוספות. יו"ר ארגון המורים: "לא ייתכן שהאוכלוסייה החלשה ביותר לא תזכה לתנאי הלימוד של שאר התלמידים"

הנהלת ארגון המורים החליטה לפתוח בעיצומים החל מיום ראשון הקרוב בבתי הספר העל יסודיים. כך נודע היום (יום ד') ל-ynet. עם זאת, עדיין לא ברור איך יבואו העיצומים הללו לידי ביטוי.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

כשבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים הכריז ארגון המורים העל יסודיים על סכסוך עבודה מול משרד החינוך בשל "אי הפעלת רפורמת 'עוז לתמורה' בבתי הספר לחינוך המיוחד, במפתנים (מסגרות נוער לתלמידים שנשרו ממערכת החינוך) ובבתי הספר הכנסייתיים".

הה
החל מיום ראשון - עיצומים © צילום: shutterstock

יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר כי "לא ייתכן שהאוכלוסייה החלשה ביותר במדינת ישראל לא תקבל את תוספת השעות ותנאי הלימוד שלהם זוכים כל תלמידי ישראל. הסכמנו לדחות את העיצומים כדי לא לפגוע בפתיחת שנת הלימודים וזאת בהתאם לבקשת שר החינוך ומנכ"ל משרדו, אך משרד החינוך לא עשה דבר בנושא ו'זרק' את האחריות על משרד האוצר".

בריאיון לאולפן ynet לפני שלושה שבועות כבר איים ארז כי "אחרי החגים נפעיל את סכסוך העבודה". הוא העריך כי בשלב הראשון צפויים עיצומים בחלק מבתי הספר, שהיקפם עוד לא ברור.

בעמוד הפייסבוק של הארגון נכתב כי "זה שבע שנים שרפורמת 'עוז לתמורה' מופעלת בחינוך המוכר שאינו רשמי וכל שלבי ההתקדמות של הרפורמה הסתיימו מזמן. למרות זאת, הרפורמה אינה מופעלת בבתי הספר בחינוך המיוחד, במפתנים ובבתי הספר הכנסייתיים בחינוך המוכר שאינו רשמי. כל פניותינו למנכ"לי משרד החינוך בעבר ובהווה להפעלת הרפורמה בבתי הספר שבנדון לא נענו".

לקראת תחילת שנת הלימודים, הכריז ארז באולפן ynet כי שנת הלימודים אמנם תיפתח כסדרה, אולם רמז כי המצב צפוי להשתנות בתום תקופת החגים. "תמיד יש אחרי החגים", אמר באולפן. ארז הדגיש כי מאז ההכרזה, אין שום התקדמות ממשית במשא ומתן בין הארגון, משרד החינוך ומשרד האוצר. "אין שום התייחסות מצד משרד החינוך", אמר. "הם מאשימים את האוצר, אבל זה בכלל לא מעניין אותי מה בין הצדדים. לא יכול להיות שהתלמידים והמורים של החינוך המיוחד יסבלו בגלל המריבות בין משרד החינוך למשרד האוצר. למנכ"ל משרד החינוך אין סמכויות מול משרד האוצר. לכן אנחנו תקועים".

 

תגובות