נחשפה הטרנסג'נדרית שגנון ניסה לאנוס. בל רש. צילום: הערוץ הראשון

נחשפה הטרנסג'נדרית שגנון ניסה לאנוס

כתבת הפלילים של הערוץ הראשון, עדי מאירי, חשפה את בל רש, הטרנסג'נדרית שהתלוננה במשטרה נגד שאול גנון, מנהל הבר נוער, על כך שניסה לאנוס אותה כשהייתה נער. דובר האגודה למע"ן להט"ב: "גנון מעל בתפקידו כמנהל הבר נוער"

הטרנסג'נדרית בל רש, שהתלוננה במשטרה נגד שאול גנון על כך שניסה לאנוס אותה, וסיפרה על כך בעיוות קולה ופניה, חשפה אמש (ד') את פניה לכתבת הפלילים של הערוץ הראשון, עדי מאירי בתכניתה ״סירנות״.

בראיון חשוף הפנים היא שחזרה את ניסיון האונס, וגם תוקפת גורמים באגודה על כך שלדבריה הם מגוננים איש על רעהו ומתנהלים כמו כנופיה.
כזכור, במהלך החודש האחרון נחשפה פרשיית הרצח בבר נוער, במהלכו נקטפו חייהם של ניר כץ וליז טרובושי ז"ל בקיץ 2009. על פי פרטי הפרשה, המניע לרצח היה נקמה של החשוד חגי פליסיאן בגנון, שככל הנראה פגע בבן משפחתו.

דובר האגודה למען הלהט"ב התייחס לנושא החסינות שזכה בה גנון, לאחר הסכם עד התביעה, במסגרתו גנון לא יועמד לדין על מעשה סדום בקטין שטרם מלאו לו 16: "החלטה זו של המשטרה שמאפשרת לגנון לחמוק מהעמדה לדין על פשע חמור זה אינה סבירה, ראויה או מוסרית והיא משדרת לנוער, הלהט"בי והסטרייטי כאחד, מסר מאוד בעייתי לפיו רשויות החוק מקלות ראש בבטחונו האישי".

"על אף שהנער בו פגע גנון אינו חניך הברנוער, גנון מעל בתפקידו כרכז הברנוער. חניכיו שכיום חלקם מדריכים, מכריו ומתנדבי האגודה מרגישים נבגדים. כמו כן, אם אכן נכונה הטענה שגנון התנה את הסכמתו למתן עדות במשפט הרצח בברנוער באי העמדתו לדין על אותה פגיעה מינית בנער - אז מדובר בהוספת חטא על פשע. את הכתם המוסרי שבהתנהלות זו והפשע עצמו, לא ניתן יהיה למחות ואנו קוראים לביטול הסכם עד המדינה ולהעמדתו לדין.

"חשוב להבין שעבירות מין הן רעה חולה בחברה הישראלית, הקיימת, לצערנו, גם בקהילת הלהט"ב ואנו מקווים שיעשו יותר פעולות למיגורן ברמה הלאומית. ברמה הקהילתית, נדגיש שמעבר להוקעתו של גנון, האגודה תוביל את הנושא, תבצע בדק בית במוסדותיה, ותעשה זאת בשיתוף כלל ארגוני הקהילה. בנוסף יחודדו הנהלים ותשופר הנגשת השירותים הפסיכו-סוציאליים של הקהילה הלהט"בית לבני הנוער".

תגובות