ארגנטינה הודיעה: משחק הכדורגל בישראל יבוטל. צילום: gettyimages.il/Marcelo Endelli

ארגנטינה הודיעה: משחק הכדורגל בישראל יבוטל

בעקבות הפגנות פרו-פלסטיניות ואיומים על השחקנים בעקבות המשחק המתוכנן בישראל, כינסה ההתאחדות הארגנטינאית ישיבת חירום. מפיקי האירוע בישראל מנסים עדיין לשכנע את הדרום אמריקנים להגיע

נבחרת ארגנטינה לא תגיע לישראל. מפיקי המשחק שהיה אמור להתקיים בשבת (21:30) באצטדיון טדי, קיבלו על כך הודעה רשמית. בישראל עדיין מנסים לשכנע את הארגנטינאים לחזור בהם. אפילו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצטרף לניסיונות, שוחח הלילה עם הנשיא מאוריסיו מאקרי וביקש את התערבותו כדי למנוע את ביטול המשחק. בכיר ישראלי אמר כי הסיכויים שנבחרת ארגנטינה תהפוך את ההחלטה נמוכים מאוד. הנשיא מאקרי לא יכול לחייב את הנבחרת לנחות בישראל.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי: 

בימים האחרונים התקיימו מספר הפגנות נגד המשחק של סגנית אלופת העולם בירושלים, הן בארגנטינה והן בספרד. יו"ר ההתאחדות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, שלח מכתב להתאחדות הארגנטינאית בו טען שהיא "תשחק על אדמה כבושה" וקרא לאוהדים מוסלמים "לשרוף תמונות של ליונל מסי אם ישחק בירושלים".

70 ילדים פלסטינים אף שלחו מכתב לשגרירות ארגנטינה בישראל וטענו: "המשחק יתקיים על קברי אבותינו, מכיוון שאצטדיון טדי בנוי על הכפר 'אל מלחה' ממנו גורשו פלסטינים ב-1948".

© צילום: gettyimages.il/Marcelo Endelli

באתר של העיתון "לה נסיון" דווח שההתאחדות הארגנטינאית כינסה ישיבה בנושא בראשות היו"ר קלאודיו טאפיה לנוכח הדאגה בגלל המצב, מהאווירה האנטי-ארגנטינאית שנוצרה בעולם הערבי ומאיומים שספגו משפחות השחקנים.

השגריר הפלסטיני בבואנוס איירס אמר בראיון לתחנת רדיו מקומית: "קיום המשחק הזה זה כמו שאנחנו נחגוג את הכיבוש של איי המלבינאס (פוקלנד). זה חוסר כבוד ופגיעה ברגשות של העם הפלסטיני".

הפגנה גדולה התקיימה היום בברצלונה, סמוך למקום בו מתאמנת הנבחרת. האוהדים קראו למסי לא להגיע למשחק לנוכח האירועים ברצועת עזה והניפו שלטים בהם נראית חולצה של נבחרת ארגנטינה מגואלת בדם. על פי הדיווחים, השחקנים הביטו במפגינים בתימהון ולא הגיבו.

מסי לא יגיע
מסי לא יגיע © צילום: gettyimages.il/Marcelo Endelli

מאמן נבחרת ארגנטינה, חורחה סמפאולי, הביע עוד קודם לכן הסתייגות מהביקור בישראל וטען כי הוא מעדיף לקיים משחק בברצלונה ולטוס ממנה לרוסיה. כעת הוא דורש למצוא יריבה חלופית לשחקניו במקום הנבחרת הישראלית.

מההתאחדות הישראלית הגיבו לידיעה ב-ynet: "אנחנו מבינים את הלחץ, אבל גם אנחנו בודקים אם יש או אין משחק. כאשר יהיו לנו תשובות ודאיות נעדכן".

תגובות